Režisér a scenárista Gerald McMorrow debutuje ambiciózním psychologickým sci-fi dramatem, odehrávajícím se v současném Londýně a dystopickém Meanwhile City, kde zrušení odluky státu a církve uvolnilo cestu společnosti, ovládané náboženstvím. Ateistický mstitel Jonathan Preest (Ryan Phillippe) chystá odplatu mocnému vládci Meanwhile City, cynismus a deprese konceptuální umělkyně Emilie (Eva Green) se díky obtížnému vztahu s matkou prohlubují – mezitím se citlivý Milo (Sam Riley) pokouší vyrovnat s nedávným citovým úrazem a hluboce věřící Peter (Bernard Hill) přijíždí do Londýna najít svého zmizelého syna, traumatizovaného veterána války v Perském zálivu. McMorrow nechává vyprávění oscilovat mezi reálným a imaginárním světem a zkoumá složité vztahy mezi fantazií, vírou a láskou. (oficiálny text distribútora)

tranquill

"Člověk, který zůstane dlouhou dobu uzavřený, může oslepnout..." Originální mysteriózní podívaná. Výborné zpracování vizuálně spojuje temný fantasy svět a realitu. Příběh sice nemá spád, ale o akci tu nejde, jde o psychologii a ztvárnění. A to hodnotím vysoko. ()

waska

Mé hodnocení je nejednoznačné stejně jako celý film. Od začátku mě zaujal pouze příběh Jonathana Preesta. Přišla mi originální, odehrávající se ve fantasy světě, který mám rád. Ostatní linie mi přišly neskutečně nudné. Postupem času do sebe pomalu žačaly zapadat a já nevím, jestli to bylo dobře nebo špatně. Dobře, že jsem pochopil proč to všechno tak bylo, nebo špatně, že fantasy svět Jonathana Preesta zmizel a stal se z toho vlastně obyčejný příběh pár lidí.. ()

PerToon

Zezačátku to působilo originálně a s velkým potenciálem, až jsem se divil, že jsem o tom dřív neslyšel. Vrtalo mi hlavou jak složitě se různé linie a světy můžou propojit (po zkušenostech s Atlasem mraků) a doufal jsem, že na konci přijde to něco, po čem mi vybouchne hlava a ukáže se jak to bylo geniální. Ale jenže ono moc ne. Film skončil, vyšuměl, a zase na něj zapomenu. [tv, dabing] ()

Oonika

Celé se to asi tvářilo záhadněji, než doopravdy bylo. Nakonec jsem to prokoukla, ale první hodinu jsem si říkala, co to má sakra všechno znamenat. Ale Eva Green měla zajímavou roli, to mi docela sedlo. ()

Lichty

Franklyn většinu stopáže osciluje kdesi mezi velkou zajímavostí a načančanou nudou a ačkoliv nakonec není tak překvapivý, jak se po celou dobu tváří, určitě za sebou něco zanechává. Není to pachuť kvalitního sci-fi filmu a dokonce ani zdařilého dramatu pro čtyři osoby - Franklyn je prostě jiný. Je svůj. Má kvalitní herce a McMorrowův nápad. A mě to kupodivu ke spokojenosti stačilo. ()

Ronee

Ako by povedala jedna kamarátka: "Veľmi rozpačitý film." Postavy by aj boli. Aj aká taká zápletka. Ale ani pár zaujímavých scén mi nestačilo, aby som sa naplno pohrúžila do deja, bála sa o niektorú z postáv, či zaujímala sa o ňu hlbšie. Postava, ktorú hrala Eva Green mi bola dokonca nesympatická. Chýbala mi motivácia jej konania. Pochopila som, že ide o schizofrenickú umelkyňu, no nepochopila som, prečo bola podobná imaginárnej Sally. Jedna z dobrých scén bola, kedy Milo zistí, že na fotkách z detstva nie je jeho kamarátka Sally, pretože si ju len vymyslel. A tie náboženské vsuvky boli trochu násilne vložené, pôsobili na mňa pseudointelektuálne. A to je všetko, inak to bolo naozaj dosť rozpačité a hádam to už nikdy neuvidím. ()

LudkovaLevaRuka

Vizuálně i dějově kulervoucí Preestův příběh by si zasloužil vlastní (i kdyby třeba jen krátkometrážní) film. Zbytek se marně snaží o myšlenkový přesah a prolnutí příběhů na konci mi přišlo křečovité. ()

KdG

Dlouho jsem neviděl takovou slátaninu. Jediná pozitivní věc jsou kulisy steam punkově laděného města a pochopitelně Eva Green. ;-) ()

DavidWebb

No tak Franklyn je naozaj zaujímavo štylizovaný a vyrozprávaný príbeh. Aj tak ale neviem presne, čo si o tom myslieť, zo začiatku divák netuší o čo vlastne ide, prelínajú sa tam dve časové/alternatívne roviny, ktoré na prvý pohľad spolu nesúvisia. Prvá sa odohráva vo fiktívnom meste Meanwhile City a druhá, realistická, je posadená do dnešného Londýna. Nechcem spoilerovať preto nemôžem o filme napísať viac, snáď len, že na konci to do seba tak nejak zapadne. Snímok značne pozdvihuje Eva Green, tak trochen psychotická rádoby umelkyňa. A opäť som sa presvedčil, že Ryan Phillippe, hoci tu mal bez masky málo priestoru, vie hrať. Napriek castingu a v zásade zaujímavému príbehu to ale nie je žiadna pecka. A mohla byť. Tak v čom je problém? Myslím, že je to celé príliš nesúrodé príliš nezrozumiteľné a scenár + režisér tlačia na pílu tak silno že ju zlomili. Záverečné odhalenie už divák vie dopredu, takže to celé vyšumí do prázdna a nezanechá to v ňom zrejme žiadané pocity. ()

Pharlap

Jako, nebylo to až zas tak špatné.. hlavně v herecké roli mi sedla Eva Green. Musím se však přiznat, že jsem čekal nějakou akci alá Equilibrium. Ale nekonalo se! A děj plynul klidně dál, a mě docházelo, že se vlastně jedná o jakousi depresivně laděnu výpověď několika lidí, které spojí jedna událost na konci filmu. S takovým melancholickým koncem.. Námět dobrý, ale dalo se z toho vyždímat víc. Takhle to bylo takové nemastné, neslané, člověku pořádně nic neříkající. ()

zly.dvojce

Naprosto neuvěřitelná záležitost, jejíž kvalita překračuje jakýkoli počet hvězdiček. Takto geniálně vyprávěná óda na mnohovrstevnatost dokázala překonat hranice toho, jak vypadá gradace děje a vyprávění příběhu. Přirozené prolnutí dvou světů je až neskutečné. Kdoví, kdo z nás se potkáme v Meanwhile City... ()

pekas

Především ta část v Meannwhile City vypadala dost zajímavě. V reálném světě má film také pár lepších momentů i závěr byl vcelku zajímavý. Ale i přes to jako celek mě zase tak moc nezaujal. Což mě trochu mrzí, náznaky dobrého filmového zážitku tu byly. ()

jafuska odpad!

tak tento film je absolutně o ničem nechápu jak někdo může točit takové filmy, doufám, že v kině to byl totální propadák, protože nic hezkého na tom nebylo jen blábol a hrozná nuda, tento film je o ničem, takže nedoporučuji v žádném případě. ()

ab.dul

Trošku utápěný příběh v nesmyslném a pro mě nezáživném filmu, který jsem se musel dodívat na třikrát, jen abych ho měl už za sebou. Doufal jsem, že se dočkám smysluplnému rozmotání a kde nic, tu nic. ()

Cherry_Bomb

Také trošku psycho než som pochopila o čo ide trvalo to vyše tej pol hodiny, ale inak celkom zaujímavé. Prelínajú sa tu dva svety. Prvý vyzerá z časti ako svet v minulosti a z časti ako sci-fi temný, kde je každý veriaci. A jediný neveriaci Jonathan Preest sa vydáva na cestu za pomstou. Druhý je reálny Londýn, kde sa odohrávajú viaceré životné príbehy rozličných ľudí z ktorých jeden hľadá syna, ďalší rieši rozchod a svoju predstavivosť a potom tu máme umelkyňu, ktorá sa každý mesiac pokúsi o samovraždu ako súčasť svojho projektu a umeleckého prejavu. Postupne ako sa film chýli k záveru sa dozvedáme, že žiadny temný svet nie je a v skutočnosti ide o liečbu/terapiu psychicky narušeného Jonathana Preesta, ktorý sa v skutočnosti volá David. Všetko čo nedáva zmysel sa pospája a film má v svojej podstate nádherný romantický koniec, ktorý by som tu určite nečakala. ()

anyonecek

Netradičně podaný film, který byl velice zajímavý ohledně dějových linií, ale to spojení ke konci prostě nefungovalo. Pointa výborná, jak jsem rozluštil 2 příběhy, 3. mi připadal zbytečný (ta sebevražedná holka). Určitě by to dopadlo lépe kdyby se celý film soustředil jen na Franklyna a zbytečně nebrouzdal mezi několika příběhy, z nichž neni ani jeden naprosto perfektní. Každopádně hudba velice vkusná a kamera si taky pěkně vyhrála. Má to ale své malinké chyby. ()

Zemřel herec Bernard Hill

Zemřel herec Bernard Hill