12 podmienok dedičstva

• Česko 12 podmínek k dědictví (viac)

Mladý naivný Jason si myslel, že zdedí hromadu peňazí, ale zažil veľké sklamanie. Podľa testamentu bude musieť prekonať ešte poriadne dlhú cestu, aby spoznal, aký je vzťah medzi bohatstvom a šťastím.Jason Stevens mal veľmi jednoduchý vzťah k svojmu bohatému otcovi, Howardovi "Redovi" Stevensovi - nenávidel ho. Takže Jason tak akosi predpokladal, že čítanie otcovho testamentu bude len ďalšou peňažnou transakciou, čo mu umožní nerušene žiť aj naďalej hýrivým životom, na ktorý bol zvyknutý. Red mu však namiesto toho zanechal niečo celkom iného. Pripravil pre neho plán, skutočnú skúšku životom. A síce dvanásť úloh, ktoré Red nazval "darčeky". Každý z nich arogantného, rozmaznaného a lenivého Jasona svojráznym spôsobom skúša a všetky dohromady ho zmenia navždy. (TV JOJ)

Master19

Potisící převyprávěný příběh o prozření boháče, který po vystoupení ze zlaté klece narazí na chudobu, nemoci a smrt... Nebyli by to američani, aby pořádně nezatlačili na pilu. Klišé umírající holčičky částečně vyvažuje fakt, že je většinu času protivná tak, že by ji člověk nejradši zabil. ;-) Za závěr si to zaslouží hvězdičku navíc, ale jinak nic nového, zajímavého. ()

kareen

Pokud k tomuto snímku budu přistupovat bez velkých ambicí, dejme tomu jako k takové pohádkové, lehce naivní moralitce, tak fajn. Docela hezky se na to koukalo, trošku jsem se dojmula, Abigail Breslin je i přes svůj nízký věk dobrá herečka a co si budeme povídat, na Drewa Fullera je fakt pěknej pohled. Ale nechtějte po mně abych to brala jako regulérní drama, protože s tím nemá toto prvoplánové, povrchní dílko společného vůbec nic. ()

Ajinka126

Není to špatný film.. jen je to strašná citová vydíračka a to nemám ráda.. Umírající malá holčička je fakt moc na to, že jsem od toho očekávala něco pod heslem "rodinný" film. Taky se mi ne zcela líbil Fuller. Má divný výzor a nevím do jaké herecké školy chodil, ale asi byla dost "jednoduchá". Takže asi tak.. Nedoporučuji těm, kdo jsou stejně slabé povahy, jako já. ()

Lukoboss

Tohle by byly tak super filmy, kdyby se neustále nesnažili hrát na city... Ono to i tak začíná - dědeček, co vybudoval impérium, v závěti rozděluje svůj majetek. Rodina je totálně zkažená jeho blahobytem a ještě ohrnuje nos nad tím, co jim odkázal, protože se jim to zdá neustále málo. A pak tam přijde rozmazlenej floutek, kterýmu je všechno u prdele, vlastně ani nic nechce... Jenže pak se začnou dít divný věci. Floutkovi to už není jedno, začne plnit řekněme absurdní úkoly, ale snaží se a jde mu to (jak jinak), zamiluje se (ve spoustě filmů zásadní podmínka) a najednou se chová úplně jinak. Všechno si uvědomuje, mění názory atd. Ten film není špatnej, má zajímavou myšlenku, ale trochu to zpracování nebylo úplně podle mých představ a těžko říct, jestli je to dobře nebo špatně. ()

gudaulin

Tenhle film je moralita... Řeklo by se, v dnešní době, stejně jako kdykoliv v minulosti, je morálka potřeba, tak proč si trošku nezamoralizovat? Bohužel je to hodně přímočará a předvídatelná moralita. A to ještě stále není to nejhorší. Ona je to totiž kýčovitě vykalkulovaná podívaná ždímající sentiment a citově vydírající. Filmů o napravení zkaženého zbohatlíka vyprodukovala americká kinematografie už bezpočet a v tenhle kousek není v žádném ohledu inovativní. Méně než 2 hvězdičky si nezaslouží, protože je profesionálně natočený, se slušnými herci a poctivými hereckými výkony. Ale ten scénář a ty dialogy, které se odehrávají ve stylu: "Získal jsi 100 milionů dolarů. - Cože, peníze? Jak to, že nic necítím? Jak to, že mě to neuspokojuje? - To je proto, že jsi se stal jiným člověkem." Nebo: "Chci být s lidmi, které mám ráda, kteří se mají rádi a kteří mají rádi mě." Se slovíčky "rád", "láska", "štěstí" se tu vůbec nešetří a jak je vidět na procentuálním hodnocení, ono to kupodivu vysoce účinně zabírá. Abigail Breslin v roli přemoudřelé holčičky, jak jinak než umírající na leukémii, která organizuje budoucnost své matky a hlavního hrdiny příběhu, si mě svou přítomností v téhle vyčpělé limonádě dokázala řádně zprotivit a musel jsem si připomínat její výborný výkon v Malé Miss Sunshine, abych ji nezatratil. Celkový dojem: 35 %. ()

• Natáčení probíhalo v americké Severní Karolíně ve městě Charlotte. (Terva)
  • Zajímavé je, že film vydělal víc peněz z prodeje DVD, než na tržbě v kinech. (Terva)
  • Starostu si zahrál Patrick McCrory, který je skutečným starostou města Charlotte. (Terva)