Reklama

Reklama

12 podmienok dedičstva

  • Česko 12 podmínek k dědictví (viac)
Trailer

Obsahy(1)

Mladý naivný Jason si myslel, že zdedí hromadu peňazí, ale zažil veľké sklamanie. Podľa testamentu bude musieť prekonať ešte poriadne dlhú cestu, aby spoznal, aký je vzťah medzi bohatstvom a šťastím.Jason Stevens mal veľmi jednoduchý vzťah k svojmu bohatému otcovi, Howardovi "Redovi" Stevensovi - nenávidel ho. Takže Jason tak akosi predpokladal, že čítanie otcovho testamentu bude len ďalšou peňažnou transakciou, čo mu umožní nerušene žiť aj naďalej hýrivým životom, na ktorý bol zvyknutý. Red mu však namiesto toho zanechal niečo celkom iného. Pripravil pre neho plán, skutočnú skúšku životom. A síce dvanásť úloh, ktoré Red nazval "darčeky". Každý z nich arogantného, rozmaznaného a lenivého Jasona svojráznym spôsobom skúša a všetky dohromady ho zmenia navždy. (TV JOJ)

(viac)

Videá (1)

Trailer

Recenzie (207)

Marek1991 

všetky recenzie používateľa

Tento film je o hľadaní sa. Nie je to žiaden šokujúci trhák, je to skôr oddychový film, kde popri hľadaní a zamýšľaní sa dejú práve tie dôležité veci a premeny. Drew Fuller je roky pre mňa sympatický zaujímavý zjav, ktorý však nevyužil svoj potenciál. Viete je ľahké byť hrdina pre ľudí, ak máte peniaze, navyše ich zdedíte, ale poctivo sa dopracovať k niečomu takému je veľký problém. Súčasný svet je postavený na veľkých majetkových rozdieloch, na bezohľadnosti a potom na charite, keby bol systém taký, žeby sa to slepo nenechávalo len na charitu, ktorá lieči len príznaky a nie príčiny, tento svet by bol iný, tento film je však zo súčasného sveta. Miestami nudu musí plátať síce možnými, ale často málo pravdepodobnými až extrémnymi situáciami. Pre mňa by to bohatstvo tiež nehralo veľkú rolu, ja by som chcel totiž vo svojom živote pomáhať, pomôcť vyliečiť systém. Iste si poviete, že byť ako Matka Tereza môžme byť v kľude všetci, ale to nestačí, nevidím dôvod spraviť si dobro na Zemi už teraz, dať všetkým ako sa len bude dať rovnakú štartovaciu čiaru, rovnaké šance, viac vymiesť nespravodlivosť, ale bez systémových riešení, sa tie zmeny dejú len v malých útržkoch, ktoré systém hocikedy zmetie. Tento film mi bol sympatický, je iný, je o dobre a páči sa mi. ()

merigieren 

všetky recenzie používateľa

asi je to těžce moralizující a citově vyděřačský film s malou umírající holkou, ale i tak na tom filmu něco je. Ten konec je divnej, jak pak začnou střílet stovkama milionů. Kdyžbych měl objektivně hodnotit každou scénu, tak ona je to vlastně kravina. Děj je o mrtvole která natočila video tutorial, jak se stát lepším člověkem založeným na praci bez peněz a aplikovali to na jednoho chlápka. ()

Reklama

Loki_Six 

všetky recenzie používateľa

"When I achieved my dreams, it was like going home to a place I'd never been before. You don't know that feeling, do ya? The first few gifts I've given you have been practical - show up, do this and do that - and then the gifts started needing you to provide input. They needed intuition. Still, your average person is too weighted down. Jason, you need to be free, free to dream. You need to come up with a dream then act on it." ()

Torgal 

všetky recenzie používateľa

Budgetový Chris Evans plní v skutočnosti asi päť úloh aby dostal dedičstvo po bohatom dedkovi. Začína samozrejme ako rozmaznaný fracek, no postupný prerod sa nekoná. Rovnakým ignorantským idiotom ostáva až do poslednej tretiny filmu, kedy náhle prepne spínač a mení sa na Mirka Dušína. Z filmu strašne cítiť, že je to podľa nejakej knižnej limonády preplnenej životnými múdrosťami (pravdepodobne) od nejakého bigotného katolíka. Všetky úlohy sú natočené strašne skratkovito (o výlete do Južnej Ameriky to platí dvojnásobne) a celé to kvôli tomu vyzerá strašne nepravdepodobne a vykonštruovane. Postava dievčatka s rakovinou je už čisté citové vydieranie (a jeho zapojenie do deja spolu s jej matkou je riadne nasilu). Pri tom všetkom sa na to ale zas nepozeralo zle, lebo tento koncept filmu je jednoducho zaujímavý na sledovanie a človek má rád šťastné konce. Hoci tu sa ho tak celkom nedočká… 6-/10 PS: S údivom sledujem, že vznikli ešte ďalšie dve pokračovania, ktoré sú v zásade o tom istom. Tak to už je hnus velebnosti, čistá ryžovačka peňazí. ()

angloumene 

všetky recenzie používateľa

Tak tohle je ten typ filmu, který je opravdu takový, jaký očekáváte že bude podle traileru i obsahu. Atmosféra je příjemná a lehce vtáhne do děje. Myslím, že tak nějak nemůže urazit širší publikum. Pro mě je asi největší slabinou ten zbytečně přeslazený konec, který má mnohem pomalejší tempo než zbytek filmu. Jako nenáročný oddechový snímek mohu jedině doporučit. ()

Galéria (16)

Zaujímavosti (7)

  • Zajímavé je, že film vydělal víc peněz z prodeje DVD, než na tržbě v kinech. (Terva)
  • James Garner (Red Stevens) pred natáčaním ohlásil, že toto bude jeho posledný film. Odvtedy sa však objavil v niekoľko ďalších projektoch. (beso74)
  • Autora rovnomennej románovej predlohy Jima Stovalla, ktorý je v skutočnosti slepý, obsadili ako vodiča limuzíny. (Karush)

Reklama

Reklama