Kašpárek

všetky plagáty

Krátkometrážní snímek (v té době ještě nestudujícího) Tomáše Vorla groteskně zachycuje setkání bezprostředního mladíka (Milan Šteindler) a usměvavé slečny (Jitka Asterová). Slečnu zaujme mladíkova neobvyklá pokrývka hlavy - díky ní se sblíží a stráví spolu odpoledne... mladík působí velmi vtipně a slečna se baví. Ovšem na vzniklou situaci má každý zcela jiný pohled - zatímco mladý muž je v domnění, že ji zaimponoval a že toto setkání není poslední, dívka s ním tráví čas jen z nudy (než se setká se svým přítelem) a má z něj jen legraci. Je to holt takový... takový kašpárek. (charlosina)

MarekT

Nebývám příliš nadšen, když jsou grotesky syrové a jdou až na dřeň, nicméně i přesto, že na mě ne zrovna pozitivní nálada dolehla, tak musím uznat, že dílo svým přesahem do reálného života potěšilo. Výborný Milan Šteindler. ()

NinadeL

Půvabná pražská groteska moderního střihu. Nemám nejmenších výhrad, na Václaváku a v nejbližším okolí nebylo v posledních 30ti letech zábavněji. ()

Big Bear

Ta Asterka vypadá pořád stejně ! Kašpárek je docela vtipná prvotina, natáčená 1981 na Václaváku v Praze. Tři rolničky. * * * ()