Mladý audítor Jonathan McQuarry trávi celé dni a noci kontrolou účtovných kníh veľkých firiem na Manhattane. Jeho svetom sú kancelárie a haldy spisov. Počas neskorej práce v kancelárii ho osloví atraktívny a dobre oblečený muž, ktorý sa predstaví ako Wyatt Bose, ponúkne mu joint a čoskoro sú z nich kamaráti. Keď si náhodou výmenia mobilné telefóny, Jonathan s údivom zistí, že Wyattovi volá niekoľko žien s otázkou, či je dnes večer voľný. Jonathan zistí, že ide o tajný sexuálny klub, v ktorom si zaneprázdnení mocní ľudia navzájom dohadujú anonymné stretnutia v hoteloch s nezáväzným sexom. Jonathan sa v klube zamiluje do ženy svojich snov, známej ako symbol S. Keď žena nečakane zmizne a spolu s ňou aj 20 miliónov dolárov, Jonathan sa ocitne v obrovských problémoch. Stane sa totiž hlavným podozrivým z viacerých zločinov... (TV JOJ)

Faila

Není to žádný top thriller, jenže v něm hrají Jackman a McGregor a ti pro mě z každé blbosti udělají zajímavou podívanou. Přitažené za vlasy to sice bylo, ale ne víc než většina thrillerů, které jsem kdy viděla. Za to napínavé to bylo o dost víc než mnohé z nich. A určitě na tom mají zásluhu i herci, kteří z tohohle jinak podprůměrného filmu podle mě dokázali udělat slabší průměr. ()

Pekisan

Prekvapivo celkom slusny triler so skvelymi hlavnymi hercami. Polku filmu viac menej nie je poriadne tusit o co ide akurat sa oko (muzskeho) divaka kocha kopcovitou nadielkou zenskych tiel. Potom sa to zacne zamotavat a film naberie na slusnom tempe. To vsak razne klesne tesne pred zaverom a tym film vela straca. U mna jednu hviezdu. ()

Psema

What a stupidity, Mr. Langenegger! Uťápnutý Obi-Wan chodí s namachrovaným Wolverinem na tenis a do stripklubů a pomalu se zamotává do Rosomákovy sítě, z níž již brzy nepovede cesta ven. Výsledek ovšem vypadá jako slepec tří různých žánrů a Langenegger neví, jaký film by chtěl vlastně točit. Kamaráda do deště 3,druhou Sexbombu od vedle nebo snad hitchcockovský thriller? Kdo ví. Deception je rutinně odvyprávěný slepenec přefiltrovaných obrazů, které jsou při zapnutém mozku děravější než zděděný kastrol po babičce a překvapivě v nich nefunguje ani charisma ústřední dvojice a sexy křivky Michelle Williams. Nechápu, jak se do toho tak dobří herci mohli namočit (zřejmě kvůli tomu jointu na začátku a nekonečným souložím v první polovině filmu), ale je mi jich vlastně docela líto. Takovýhle škraloup v kariéře si nezasloužil ani jeden. ()

Kaka

Nápad s anonymním seznamem skvělý, atmosféra nočního velkoměsta s vysokými budovami bez záclon s okny až na zem a intimní hudbou fantastická, ovšem pravá láska zcela mimo a konec rovněž ne úplně přesvědčivý. Deception je přinejmenším prapodivný thriller, který je v několika věcech klišoidní a stokrát viděná story, ovšem vizuální háv a skvělý náboj ho strhávají z podprůměru do vod solidní koukatelnosti. Herci s tím však nemají zhola nic co dělat. Jejich mdlé výkon je nejlepší ponechat bez komentáře. ()

Arsenal83

Prvá polovica stála za to, mala dokonca aj taký mysteriózny nádych. Druhá to už rozkrútila podľa pravdepodobného scenáru a bez prekvapenia to nebolo ono. Nakoniec sa dá vlastne konštatovať, že ten McGregor to zobral len kvôli pár sexuálnym scénam, čo sa mu tu ponúkli. Michelle Williams s dlhými vlasmi sa ešte dala. ()

• Natáčanie filmu prebiehalo na autentických miestach v americkom New Yorku a španielskej metropole Madrid a trvalo sedem týždňov. (MikaelSVK)
  • Vo viacerých, časovo rozdielnych scénach v New Yorku sa objavuje stále ten istý žltý taxík s číslom 8B42. (MikaelSVK)
  • Hmotnosť jednej 100-dolárovej bankovky je cca. 1 gram. 20 miliónov dolárov by teda znamenalo 200 000 kusov 100-dolárových bankoviek. Hmotnosť jedného kufríka s polovicou tejto čiastky by teda bola až 100 kilogramov. (MikaelSVK)

Riddick žije... možná

Riddick žije... možná

11.03.2009

Taky vás to už unavuje? Pokaždé, když chtějí David Twohy anebo Vin Diesel na sebe upozornit, začnou roztrubovat obehrané „máme tu postavu rádi a přestože Černočerná tma a Kronika temna na sebe jen… (viac)