Píše sa rok 1913. Vojna s Nemeckom sa blíži. Spisovateľ Rudyard Kipling je na vrchole svojej slávy v Britskom impériu. Jeho syn Jack je odhodlaný ísť bojovať, ale armáda a námorníctvo ho odmietnu - pre jeho slabý zrak. Kipling využije svoj vplyv a zariadi, aby Jack nastúpil k Írskej Garde. Jack ide na vojnu a čoskoro ho vyhlásia za nezvestného. Jeho rodina žije 2 roky v nádeji, že Jack je ranený, až kým sa nedozvie, že je mŕtvy. Kipling sa trápi - zrážka medzi zmyslom pre povinnosť a vlasť na jednej strane a zmyslom pre rodinu na strane druhej je nevyhnutná. Tá vyústi do pocitu viny.. (oficiálny text distribútora)

STina1

Vidieť "Harryho" v niečom inom ako Rokforte bol aj dôvod, prečo som si tento film pozrela a zároveň som bola zvedavá, ako sa Dan s novou úlohou popasuje. Dojem z jeho hereckého výkonu nebol zrovna ovácie hodný a musím súhlasiť, scény, ako "vedie" svojich vojakov, ako nepôsobí ako autorita a atď, mi zostáva jedine skonštatovať, že na toto Dan ešte nedozrel. Čo sa však ostatných postáv týka, s tými som spokojná a koniec chválim. Dovolím si povedať, že ma aj dojal. ()

Olík

Titulní postavou Mého chlapce Jacka je syn legendárního autora Knihy džunglí Rudyarda Kiplinga, jemuž oční vada překáží ve vysněné vojenské kariéře. Až vliv jeho otce mu zajistí přijetí do armády v době, kdy se schyluje k válce s Německem. Nenásilně zpracované silně emoční drama, u kterého se mi ani nechce věřit, že šlo o televizní produkci. Jedninou vážnější chybou bylo angažování Daniela „Harryho“ Radcliffa do titulní role, jehož postava vedoucí svou jednotku do bitvy působí jako chlapec v špatně zvoleném kostýmu na helloween. Pravím opakem a velkým překvapením byla Kim Cattrall v roly Jackovy matky Caroline, které bych doporučil nadobro skončit s vyskákanou Samanthou a přijímat podobné úlohy. ()

Fawkes

Tento válečný film bych zařadil spíše do těch podřadnějších snímků na téma válka a to z jednoho prostého důvodu. Film má pro mě příliš jednoduchou a snadno dopředu odhadnutelnou zápletku. Tím ale neříkám, že se jedná o špatný film, naopak, doba první světové války z pohledu angličanů mi přišla celkem zajímavá. Možná to vypadá, že schválně nadhodnucuju kvůli Danielovi Radcliffovi. Taky jsem si to nejdřív myslel, než jsem si film pustil. Na konci mě ale přesvědčil, že dokáže zahrát i někoho jiného než brýlatého kouzelníka s hůlkou v ruce. Takže jeho herecký výkon bych označil za nadprůměrný a upřímně jeho postavu jsem po celou dobu obdivoval, protože tak silnou chuť jít do války bych já rozhodně neměl. (70%) ()

Haide

S takhle pitomým scénářem se ani nic lepšího nedalo udělat. Špatný příběh, špatné všechno. Navíc, i kdyby byl scénář dobrý, tak Daniel Radcliffe v době natáčení, nebyl ještě rozhodně zralý na takovouto roli a ve filmu proto chvílemi vypadá s knírkem až směšně. I na TV produkci jde o velmi nepovedený film. ()

dogma97

Nechápu, proč připomínat postavu Harryho Pottera, ovšem je fakt, že Radcliffe prostě hrát neumí - má nacvičené 3 výrazy, které střídá. Ten film je velké prázdné patetické klišoidní nic zabalené v rádoby líbivém a kultivovaném kabátku, který vás téměř do konce udržuje v naději, že to pravé drama a umění teprve přijde. ()

MirkaP

Zajímavě rozporuplné přijetí. U nás 270 lidí hodnotí v průměru 50%, na imdb skoro 10x více lidí hodnotí v průměru 72%. Zřejmě Danielovi nemůžeme odpustit Harryho a jeho výdělky. Vzhledem k tomu, že mladému Kiplingovi bylo SKUTEČNĚ sotva 18, když šel do války, nechápu, proč je jeho představiteli vytýkán mladistvý vzhled. Film je smutným obrazem války a já při podobných filmech vždy doufám, že moje děti nic takového nebudou muset zažívat. ()

Fíma

Naprosto nechápu zdejší hysterii. Psát, že se Radcliffe do role velitele vojenské jednotky nehodí, je kardinální nepochopení smyslu filmu. Daniel hraje mladého osmnáctiletého chlapce! Ano, ten se do funkce velitele frontové jednotky opravdu nehodí! A o tom ten film právě je. O tom, že válka je nesmyslné zvěrstvo. ()

zuzku

Ucházející televizní produkce - Harry se ke konci moc neobjevoval, což pomohlo. A Samantha v roli milující matky, která drží při svém muži dokud to jde? Za to hvězdička navíc:)) ()

filipm

Shlédl jsem film a musím říci, že na mne velmi zapůsobil. Měl velmi vyvážené prvky emocí i krásných scenérií. Uměl podat příběh silnou, ale zároveň nenásilnou formou - typickým anglickým způsobem (ale bez humoru). Vrcholem byl samotný konec filmu, který se velmi, ale velmi povedl. Co se týká výkonů herců - hodnotím je za tento film, neporovnávám je s jinými jejich postavami jinde... Takže dnes Daniel:1, a Kim: 1* ()

Veronixxx

Takže jděte všichni do háje, dávám 4* a kdyby Radciffovi nenalepili ten knír, tak bych dala i plný počet. Je vidět, že hrát umí a Harryho Pottera jsem z filmu vůbec necítila. Příběh mě opravdu vtáhl do děje války a do zoufalství rodičů, kteří si za ztrátu syna můžou vlastně sami ačkoli jejich důvody proč mít syna ve válce nebyli sobecké nýbrž vlastenecké. Takže na to, že to byl TV film, je to dost kvalitní snímek a zdejší hodnocení moc nechápu. Naprosto souhlasím s komentářem Big Bear. ()

Aceboris

Je len tazke si predstavit hlavneho hrdinu Daniela Radcliffa v inej ulohe nez je Harry Potter. Zial tato uloha ho dostala do podvedomia divakov a len malokto si pri pohlade nanho nespomenie na Harryho. Zial ani v tomto filme sa tomu pocitu nevyhnete. Typicky vyraz jeho tvare, okuliare, uces. Samotny film by bol v podstate celkom zaujimavy, nie vsak s hrdinom, ktory ma sedemnast resp. osemnast rokov. On samotny je pod tlakom vojny a chce pomoct. Chce byt v ociach svojho otca hrdinom, tak sa prihlasi do armady, zial aj napriek znamostiam jeho otca sa na prvy pokus nepodari mlademu Radcliffovi dostat do armady, pretoze poriadne nevidi. No neskor sa mu to len predsa podari a moze zacat robit to po com tak velmi tuzil. A tu to zacina, klise, ktore si autori mohli odpustit, ale vlastne co by sme chceli od takeho scenara. Mladik neuveritelne postupuje, stane sa s neho velitel jednotky. Teenager, ktoreho posluchaju bez odvravania vsetci v jednotke a to su dospeli muzi. Vacsinou sa najde hrstka aspon jeden co je proti, no tu to nehrozi. Jeho autorita je "silna" a on je ten pravy co ma chlapov vies na front. Aj ked sa jedna o TV film a tym padom kvalita je predurcena, jedno co sa neda zapriet je vyber hlavneho hrdinu. Neviem kde mali vsetci oci Raddcliff sa vobec, ale vobec na tuto ulohu nehodi, aj ked mu nalepili bradu a snazili sa o zostarnutie. Samotny boj, dialog a spravanie hercov je v tomto filme velmi amaterske. Snazim sa hladat pozitiva, no zial nedari sa mi to. No a aby som nezabudol, myslim si, ze koniec filmu Vas nijako neprekvapi ba dokonca Vas film pomali pripravuje na zaver, ktori cakate. To hladanie, patranie a nadej je uz len natahovanie filmu. V zavere by ste mali byt smutni, zialit, no nestane sa tak, ja som osobne bol rad ze tato hodinu a pol trvajuca fraska skoncila. ()