Číslo 9

všetky plagáty

Lidé jsou pryč. Kdy a jak k tomu došlo, není příliš jasné. V troskách starého světa přežívají jenom podivní hadroví panáčci s čísly na zádech. Do této pochmurné doby se narodí Devítka, která je možná předurčena vše změnit. Když se potká se skupinou podobných figurek utíkajících před děsivými vražednými stroji, rozhodne se postavit na odpor. Promluvit vystrašené souputníky k boji však nebude lehké. Stejně jako zjistit, kdo pronásledovatelé vlastně jsou a hlavně – co se stalo s lidmi?

Ambiciózní celovečerní dystopický snímek 9 natočil režisér Shane Acker podle svého staršího krátkého filmu. Stejnojmenná jedenáctiminutová předloha měla v roce 2005 premiéru na festivalu v Sundance a Acker za ní sklidil zasloužené ohlasy. Kromě prestižních amerických studentských cen byl nominován také na Oscara v kategorii Nejlepší krátký animovaný film. Pod převod původního filmu do celovečerní podoby se podepsali také filmařští vizionáři Tim Burton (Mrtvá nevěsta, Karlík a továrna na čokoládu) a Timur Bekmambetov (Noční hlídka). Tak se zrodil jedinečný a vizuálně okouzlující animovaný epos, který svým myšlenkovým poselstvím přesahuje hranice „jenom“ animovaného filmu. (oficiálny text distribútora)

baclajean

Veľmi príjemný počin, nevedel som, že aj animák môže byť postapokalypticky ladený, čo ešte viac upútalo moju pozornosť. Grafika sa mi tiež pozdáva viac než dosť, a ako som už neraz povedal, mám rád filmy, ktoré istým spôsobom nútia človeka k zamysleniu... ani teraz tomu nebolo inak. ()

Sticks odpad!

Pane bože 72% really. Lidi je to pohádka. Věková cílová skupina je 11-15 let. Nedívejte se na to. Bez hlubšího příběhu a writingu. Klišé střídá tuctové klišé. Závěr nestojí za to. Měl jsem pocit, že k tomu chybí třeba seriál, kde jsou třeba vypsány motivy nebo se tam ukrývá zbylých 70% místních hodnocení. Za každý superlativ na film se obětuje jedno kolečko ve steam-punku. ()

Mrenka

Výborně zpracované. Vůbec se mi moc líbil nápad, že po nás přijdou pytlíčci. Jen jsem čekala, že když v tvorbě bude zapojený Burton a Bekmambetov bude celý děj trochu temnější. Jinak jsem odcházela z kina s příjemným pocitem, že nic není ztraceno a věk strojů bude mít svou protiváhu. ()

john986

Nezbyva nez dat zlatej stred. Grafika perfektni, zapletka a jeji prubeh celkem o nicem. Konec mne silne pripominal zaverecnou scenu z Ducha. Myslim, ze o moc vic pesimismu uz by se do filmu nevlezlo. Deti bych na to urcite netahal. (12.9.2009) ()

AdamK.

Velmi vydařený a nesmírně akční animák, který nenabízí ani méně ani více než musí. Škoda že si Acker lépe nepohrál s flashbacky do minulosti. Mohlo to být ještě zajímavější. ()

Mr.Terible

Apokalypsa viděná v jiném měřítku, než bývá zvykem, vypadá sice výtvarně hezky, ale jinak se nevymyká zažitým schématům (ať už je to scénář, režie, hudba). ()

wrána

Promarněný potenciál. Moc dobře animované, místy velmi zajímavé, ale místy taktéž velmi pomalé a skoro nudné. Škoda. ()

tombender

Netradiční záležitost, a to já velice rád :) Perfektní animace a burtonovská atmosféra ve spojení s velmi rozumnou stopáží, prostě jasných 5*. ()

lipan

Pokud bych ohodnotil původní krátkometrážní snímek pěti hvězdičkami, tak tady bych se dostal na slabou jednu. Bohužel, kvality původního díly nebyly ani zdaleka dosaženy. Moje první zklamání bylo z toho, že postavičky mluvily. Ano, v celovečeráku by to bez hlasu bylo asi těžké, ale ona němota dodávala tomuto námětu pravé kouzlo. V první asi půlhodině filmu je hodně záběrů velice podobných ba přímo stejných s původní verzí, což mě ochuzovalo o moment překvapení. Jinak děj pekný, akce napínavé, ale jak říkám - není to ono. ()

kanalek

Příběh je malinko upravená válka světu v podání pro děti.scénář děravý jak síto, stopáž až nepřirozené krátká.ale ta animace....ohromující a atmosferický zážitek! ()

Gage

Vizuálně krásné výpravné povídání s klasickým průběhem. Potěší především milovníky Merkuru a Populární mechaniky pro děti:-) Celkový dojem - nenadchne, ale potěší a neurazí. ()

david666

Perfektní akce, atmosféra a výborně udělané stroje - je na co se dívat. Ztvárnění postapokalyptického světa se povedlo na 100%. Příběh už trošku zaostává (proto nedávám plný počet). To by se Disney divil, jaké animáky se dneska točí. ()

Insomniac

Tak ja neviem. Tešil som sa, ale všetko čo mi tento film dal je skvelá vizuálna stránka (za ňu tie dve hviezdy) a scenár o hovne. Nudil som sa. Veľké sklamanie. ()

Asi jsem od toho moc čekala a tak mne to zklamalo. Bylo to originální a bylo to zajímavé, ale něco mi tam chybělo. ()