Číslo 9

všetky plagáty

Lidé jsou pryč. Kdy a jak k tomu došlo, není příliš jasné. V troskách starého světa přežívají jenom podivní hadroví panáčci s čísly na zádech. Do této pochmurné doby se narodí Devítka, která je možná předurčena vše změnit. Když se potká se skupinou podobných figurek utíkajících před děsivými vražednými stroji, rozhodne se postavit na odpor. Promluvit vystrašené souputníky k boji však nebude lehké. Stejně jako zjistit, kdo pronásledovatelé vlastně jsou a hlavně – co se stalo s lidmi?

Ambiciózní celovečerní dystopický snímek 9 natočil režisér Shane Acker podle svého staršího krátkého filmu. Stejnojmenná jedenáctiminutová předloha měla v roce 2005 premiéru na festivalu v Sundance a Acker za ní sklidil zasloužené ohlasy. Kromě prestižních amerických studentských cen byl nominován také na Oscara v kategorii Nejlepší krátký animovaný film. Pod převod původního filmu do celovečerní podoby se podepsali také filmařští vizionáři Tim Burton (Mrtvá nevěsta, Karlík a továrna na čokoládu) a Timur Bekmambetov (Noční hlídka). Tak se zrodil jedinečný a vizuálně okouzlující animovaný epos, který svým myšlenkovým poselstvím přesahuje hranice „jenom“ animovaného filmu. (oficiálny text distribútora)

1860

Film, který je spíše zajímavějším svým zpracováním než příběhem.. Zpočátku velmi dobrý nápad se mění v přehled akčních scén, které vás nenadchnou.. Pěkné, ale nic víc.. ()

dopita

Apokalyptickej svět vypadá ve filmu dobře, akční scény ujdou, ale jinak je film spíš mdlá podívaná, prokládaná občasnou originalitou. Třetí hvězdička spíše za snahu a odvahu. ()

Paity

Po technické stránce určitě zajímavé, příběhově ale nevím. Docela by mě zajímalo, od kolika let je tenhle animák přístupný. Já měl někdy pocit, že bych na to nepustil ani některé osmnáctileté. ()

provitamin

Niekedy sa oplatí dať na hodnotenia obľúbených užívateľov. Animák čo má len 72 percent je jedným z najlepších aké som kedy videl. Postapokalyptická budúcnosť, po vojne ľudí so strojmi prežili len bytosti vyrobené z niečoho čo sa podobá starej pančuche, očíslovanými číslami od 1 do 9 a tieto sú ohrozované akýmisi tajomnými príšerami. Vodca skupiny jednotka, ktorý dáva prednosť skrývaniu sa, zvedavý a nebojácny dvojka, jednooký päťka, pruhovaný šestka, bojovníčka sedmička, tlstý osmička a hlavný hrdina deviatka. Netrvalo dlho a som si ich obľúbil a som im fandil. ()

tadejda

Vezměte všechny klišé-hlášky holywoodu + zajímavou, ale neoriginální animaci (ne v 3D) + neuvěřitelně dlouhých 79 minut + to celé ve jménu příběhové iracionality = 9 !!! ()

Crackonosc

Devítka dokazuje, že animovaný film nemusí být nutně pro děti. Bohužel to dokazuje s řadou trhlin a trhlinek na kráse. Nejvíc mi vadila asi strašná rychlost se kterou se to žene dopředu tak moc, že to vlastně ani nestíhá pořádně vyprávět. Následky rozhodnutí nebo činů hrdinů se objevují zpravidla do minuty až dvou, po akci přijde hned akce, po ní akce a zase akce (mimochodem hezká na pohled, ale dost repetetivní), ve které je navíc používána přemíra zvratů na poslední chvíli. Klidně by mi nevadilo, kdyby byl film delší, ne tak uspěchanej, atmosféričtější (vešekrá tajuplná atmosféra ze začátku se rozplyne v prvních pěti minutách s první akcí) a trošku sdílnější ohledně nastálé situace. Takhle je to jak jet rally bez zapnutých pásů - cítíte ryhlost, ale nemáte vůbec čas něco vidět a pořádně si užít. Víc pomalejších scén, jako třeba ta u gramofonu by vůbec nevadilo... ()

Greny

film tvářící se nedětsky, ale přitom svým způsobem dětský je. K tomu abychom se vžili do děje fimu je zapotřebí trochu dětské fantazie. Pak by se hodnotilo mnohem lépe. Bezpochyby zajímavé téma, které však nedosáhlo takové poetické hloubky jaké původně zamýšlelo. Vynikající akční scény jsou jednou z pozitiv tohoto filmu. ()

Darik

Po druhěm shlědnutí musim uznat, že 4* jsou málo. I když v původním filmečku to přežije jen Devítka, tak i přesto je konec víc než dokonalostí. Samotná zápletka je sice jednoduchá, ale síla příběhu to vše vyrovnává, pokud si k tomu připočtete nasazení ostatních postav (např. obětování Jedničky). Jednoduché a přitom překrásné a kouzelné. Za mojí maličkost nakonec po přehodnocení 5*. Mimoto, co se týče kOCOURova komentáře, řekl bych, že druhý díl je zbytečný - akorát by zkazil pointu tohoto filmu. ()

CjKukis

Počínaje ubohým scénářem,konče ještě víc ubohým příběhem. Z tohohle animáku nevzešlo prakticky nic zajímavého, bohužel ani boj robotů proti lidem tomuhle už nepomůže. ()

FARGO

Naprosto neutrální film, který míchá výborné akční sekvence a zajímavým scénářem("pointa" mě potěšila), ale postrádá atmosféru a lehkost vyprávění. ()

lucijelucije

Noo na číslo 9 jsem koukla čístě ze zvědavosti. Každopádně netradiční zpracování, hledání pravdy a vlastně celého hrdiny. Ne nijak zvlášť okouzlující,ale pěkné, zajimavé, i lehce emotivní. Prostě tak akorát. ()

kobe6

Nikdy předtím jsem asi neviděl animovanou ne-pohádku. Úžasné Burtonovské zpracovaní bych moc rád viděl v 3D. To by mohla být vskutku zajímavá podívaná. Vadil mi až moc citelný zásah celovečeráckých vlastností. Udělal bych to něco mezi tímto a krátkometrážním 9. Trochu více tajemna a nejasností než nedomyšlených kliček. Panďulákům bych ubral lidskost alespoň, přece jen bylo by více monotónosti, ale ty přehnané charaktery byly na hlavu. Nebo je nějak upgradovat postupné podle čísla. Ale to už je na autorovi. + Akce lepší než jsem čekal. ()

Foxhound#1

Původně jsem si tisící hodnocení chtěl nechat pro Predátory, ale nakonec se mi do ruky dostalo tohle animovaný dílko. Nečekal jsem zázraky, ale nakonec mě ti hadroví panáčci na pozadí apokalyptického světa mile překvapili. Přítomnost Tima Burtona je ve zdejší atmosféře znát, příběh je relativně jednoduchý a ta hodinka a kousek celkem rychle uteče. Celkově mi to trochu přišlo jako Matrix s hadrovýma panáčkama místo lidí. ()

venom14

Celkem dobré zpracování prvního krátkometrážního filmu.Není to extra dlouhé a děj je opravdu jednoduchý,ale je tu několik dobrých akčních scén,které opravdu stojí za to.A ještě samozdřejmě "Panáčci",kteří byly opravdu dobře vymyšlení,každý má svou vlastní osobnost a celé(včetně post-apokalyptického světa)je to zpracováno velmi hezky. ()