Keď si rodičia nevedia rady s problémovými tínedžermi, pošlú ich do nápravného zariadenia na Fidži. Výchovný tábor je však v skutočnosti väzením, z ktorého sa nedá utiecť. Steny, ktoré by deti oddeľovali od okolitého sveta, nie sú potrebné, keďže ostrov sa nachádza uprostred Pacifiku. Väzni sú neustále monitorovaní pomocou senzorov a prežívajú krutý teror v rajskej prírode. Dr. Norman Hail, ktorý je vedúcim tábora, spolu so svojimi pomocníkmi vypracovali dokonalý systém šikanovania, v ktorom nechýba brutálne násilie, vymývanie mozgov, ba dokonca ani sexuálne zneužívanie. (TV JOJ)

Vabr

Nápad to byl dobrý, ale bylo zde pár děr v příběhu. Řekl bych, že herci jsou prostě v pohodě a na to, že je to z roku dvaodpad, tak dobrý. Dávám lepší 3. Jen mi přišlo, že když těm děckám třeba říkali, že jsou to lháři nebo dě*ky, tak pak oni úplně ,,ANO, jsem!'' a blábolily o jejich problému. To mi dost vadilo. Nebo bych čekal, že když ty děcka hrály hypanou, že ten hypanej vezme hlínu ze země a třeba ty špinavý blondýně v bílým tričku to napálí do xichtu nebo, že jí dá do držky. To mi dost vadilo, že se nikdo s nikým pořádně neporval. Čas ve filmu nedává vůbec smysl. Mého bráchu zajímal hlavně ten čas a mě zase to, že když tam jsou třeba 2 roky, tak jak to doženou?! To si neumím představit, kdybych teď v osmý odešel a pak měl jít do prváku! Ti rodiče jim i tímhle přece musí zkazit život! Zajímalo by mě, jakou moc ty výchovný tábory mají. VYHODNOCENÍ: KOMU VŠEMU JSI SLÍBIL ŽLUTÝ TRIČKO?! SPOILER SPOILER SPOILER: Nechápu, proč se tam ten kluk prostě nemohl normálně objednat a udělat to za rodiče, než aby si píchal do žíly drogy! To mi hlavně nedávalo smysl. Nebo jak utekli, tak proč tohle pořád dělají ve filmech? Oni utečou, jdou do hotelu a tam se válejí na posteli, než je chytnou. Já jsem se díval na mapy a já bych z Fidži utekl do Nový Kaledonie a aby to nečekali, tak na Nový Zéland a pak až do Ameriky. ()

Nautila

Z tohoto námětu šlo vytřískat mnohem více, jak po stránce brutalit, tak po stránce psychologie a děje. Takhle je to celé takové vlažné a chladné. Herci tak nějak hrajou, ať to maj za sebou, ale o nějakém utrpení postav se nedá mluvit. U takovýchto filmů je sice vždy jasné, kam to povede, ale cesta k výsledku mohla být rozhodně zajímavější. ()

playboxguest

Po čtyřech dnech od zkouknutí si pamatuju už jen to, že Stormare hraje skvěle záporáky, že Gregory Smith je naprosto nevýraznej herec a že Milu Kunis chci vídat na plátně častěji. Takže nic, co bych nevěděla už z dřívějška. Nebyl to špatný film, jen nepřinesl vůbec nic nového, prostě průměr, který ve člověku po chvíli moc nezanechá. ()

Geralt z Rivie

Film Výchovný tábor, je o táborech, které existují po celém světě a v kterých se s náctiletými zachází nelidsky. Nemohu říct, že by to byl nějaký super film, který bych viděl v poslední době. Ale já, vím určitě, že bych nikdy nechtěl být v tomto, ani v žádném jiném podobném táboře. Jedno vím ale určitě, film Vás donutí se nad sebou zamyslet, ať už jste jacíkoliv. ()

Smok

Takto to končí, keď je celkom dobrý nápad divákovi naservírovaný nudnou formou. Škoda, zo začiatku som sa celkom bavil na svojskej metóde naprávania problémových parchantov, a dal by so viac hviezd, ovšem druhá polovica filmu dovedená do neuveriteľného konca si to so mnou rozhádala. Jedným z mála pozitív tak aspoň zostáva krásna Mila Kunis. ()

• Zkratka "ASAP", kterou nosí "účastníci tábora" na tričkách ve filmu, znamená Advanced Serenity Achievement Program, tedy Moderní program pro dosažení klidu. Ve skutečnosti ji můžeme přeložit i jako "Jakmile to bude možné", což ukazuje touhu tábor co nejrychleji opustit. (Cheeker)
  • Na jednom snímku prezentace Dr. Haila (Peter Stormare) na semináři v L. A. je možné vidět slovo "Responsability". Takové slovo ale neexistuje, jeho správné znění je "Responsibility", v překladu "Zodpovědnost". (Cheeker)