Televízny film o konflikte odvážneho občianskeho postoja a ľahostajného prístupu k veciam verejným podľa námetu a scenára publicistu Eugena Gindla. Rekordy - dôkazy mimoriadnych ľudských schopností nás fascinujú nielen prekonávaním možností a limitov, ale stávajú sa aj výzvami pre ostatných: Ako prekročiť seba samého. Ako naplniť svoj život niečím cenným a skutočným, ako zabrániť zmareniu hodnôt. Tieto otázky vyvoláva aj trojdielny film Hĺbkový rekord. V centre pozornosti stojí novinár časopisu Týždeň, muž stredného veku, manžel a otec Vlado Brnčala /Martin Huba/, ktorého šéfredaktor pošle na vidiek napísať reportáž o akomsi vynálezcovi. Len s nechuťou sa vyberie s fotoreportérom Sväťom Hrúzom /Ľubo Roman/ na "výlet" do Dúbravy, pretože má rozpracovaný zaujímavejší materiál o hĺbkovom rekorde skupiny jaskyniarov. V malom meste sa zoznámi so samorastlým, neobyčajne nadaným vynálezcom Ing. Harmincom /Gabo Zelenay/, ktorému sa v rámci štátnej úlohy podarilo vyvinúť vysoko efektívny banský kombajn. Napriek vynikajúcim parametrom však stroj skončil na smetisku. (STV)

Peabody

Po prvním dílu si myslím, že to není nijak špatné a Mikuláš Huba je jako obvykle vynikající, jasně - zdraví se soudruhu, ale to bylo pravdu normální v té době, důraz na dělnické prostředí a zlepšovací návrhy je taky dobový, ale současně to není vyloženě schematicky ploché. Přece jen je to už za Gorbačova a Slovensko bylo ve druhé polovině 80. let výrazně méně ortodoxní než Čechy a Morava. A pan Párnický okolo tohoto mini seriálu natočil Južnou poštu a Káru plnou bolesti, což jsou oba velmi dobré filmy. Uvidíme jak se to dále vyvine. ()

PatoP

Tak v tomto prípade spravila STV skutočne hĺbkový rekord, pretože pre tento seriál siahla poriadne hlboko. Ja som o tomto diele nemal ani poňatia a netušil som, že vôbec existuje. Spočiatku som chcel dať len tri hviezdy, no keďže je tu v hlavnej úlohe geniálny syn geniálneho otca, tak musím jednu pridať. ()

Autogram

Krátky seriál o trampotách jedného novinára jaskyniara, ale nezáživnosť deja ma ubíjala. Možno je to tým, že v danom roku museli tvorcovia ešte stále kritiku socializmu prinášať iba jemnučko v inotajoch. Ale prednášané monológy vnútorným hlasom boli napriek tomu strašne nudné a strojené, v knihe by to asi vyznelo ináč. ()

vox_populi

myšlienka filmu je dobrá, herecké výkony dokonca výborné, ale samotná dejová línia je slabá, roztrieštená, chýba jej pevný základ a pútavejšia myšlienka - ponúka sa paralela s českým seriálom Inžinierska odysea, ktorý je dejovo podstatne lepšie zvládnutý...napriek tomu je film veľmi zaujímavou sondou do ľudských duší, nechýbajú mu ani prvky humoru a nie je tak ľudsky a sexuálne asketický, ako spomínaný český seriál...legendárny športový komentátor Gabo Zelenaj, stvárňujúci sexuchtivého ufológa a neuznaného vynálezcu je jednoducho boží :-D ()

Hombre8

Pokus o netradičně natočený angažovaný budovatelský film - trilogii s prvky moderny. Třeba by to zase až tak špatné nebylo, ale co to pomůže, když je zvukař (nebo režisér) debil a spoustu dialogů zasere ruchy, šumy, idiotskou hudbou, takže není často hercům rozumět. Ty které jsou bez "pozadí" jsou zase o ničem. Nedodívané. ()