Lekcia umierania

• Česko Lekce umírání (viac)

Ian Stone je mladý muž, ktorý má problém. Nevie totiž, kým je. Každý deň sa prebúdza do novej skutočnosti, v priebehu ktorej ho vždy niekto zavraždí dosť brutálnym spôsobom. Jeho jedinou nádejou sú spomienky na vlastnú minulosť. (Mordenroth)

david666

Co se týče děje zas taková sláva to není. Zpočátku má film slušnou atmosféru, ale ke konci sklouzne ke klasickému modelu duchařského hororu. Velice pěkně jsou však vyvedeny přízraky, které hlavního hrdinu pronásledují. Navíc se jich nabažíme dosytosti, objevují se stále více takže si je můžeme pěkně prohlédnout a to jak v noci tak za dne. U současných filmů mi totiž vadí, že duchové, monstra apod. se objevují málo nebo ve tmě takže člověk musí napínat oči aby něco viděl. ()

J*A*S*M

V dnešní době se v hororech mnoho originálního nevidí. Lekce umírání je výjimkou. Tak zajímavý a neotřelý příběh jsem opravdu nečekal. Připočtu-li jakž takž fungující atmosféru, několik dějových zvratů, slušné herce a poměrně strašidelné příšery, vyjde mi nadprůměrný horor, který si zaslouží 4 hvězdičky. Odečtu-li pocit, že z toho šlo vytěžit mnohem víc, a zmrvené finále, dostanu průměr ze tři hvězdy. ()

Simo16

2,5* hoci zvažoval som aj menej.V dnešnej kinematografii nenájdete poriadny horor, ktorý vás vystraší, prekvapí a vyvedie z miery.Ale človek si musí zvyknúť, že poriadne masakrálne horory sa už nenatáčajú a asi už ani nebudú.Tento film mal obrovský potenciál stať , so svojím skvelým scenárom a prekvapujúco solídnými hereckými výkonmi, skvelým celovečerným snímkom.Žiaľ, to čo režisér mohol ponúknuť, neponúkol a o čo mohol natočiť nenatočil.Málo vyhecovaných pasáží, veľa nudy a skoro žiaden strach, ktorý mi tam chýbal asi najviac.Doplňujúce impozantné efekty nezachránia ani hlavné herecké hviezdy.Veľakrát som si počas filmu povedal, že radšej mal hlavný predstaviteľ zomrieť jednou smrťou ako predvádzať dokopy nič zaujímavého.Škoda, mrzí ma to a dúfam, že do budúcna sa z chýb pán Dario Piana poučí. ()

Manhattan

Silný potenciál a originální námět ještě nedokazuje to že film musí být kvalitní, Lekce umírání jsou toho příkladem. Snímek se rozjíždí jako krásný nový žihadlo co si vezete z obchodu domů, ale prostě nějak v půlce cesty to začne haprovat a zlobit a vy nakonec voláte servisáka ať si tu mrchu odveze a zbytek cesty dojíždíte v taxíku. Tento námět není špatný , a k tomu je velice originální což v hororech poslední dobou moc nevidíte ale bohužel to nestačí. Mé hodnocení je 50% odřenýma ušima. ()

Guzo

Originální myšlenka je vykoupená trošku horším zpracováním (vzhledem k rozpočtu - nemyslím si, že byl nějak extra veliký - je ale i to dost obstojné). Celkově tomu ale něco chybí, hlavní hrdina není žádný velký sympaťák a bohužel jsem mu celou dobu vůbec nefandil. Možná za to mohla krátká stopáž, ale kdyby film trval o něco dýl, asi by se dostavila jen nuda.. 5/10 ()