V okolí Miskatonickej univerzity sa traduje hrôzu naháňajúca historka o miestnom starom dome, v ktorého podkroví je za pomoci čiernej mágie uväznené ohavné krvilačné monštrum. Sedem študentov si však z tohto strašidelného príbehu nerobí príliš ťažkú hlavu a rozhodnú sa prekliaty dom v noci navštíviť. Rýchlo zisťujú, že každá legenda v sebe skrýva kus pravdy a nočný výlet, ktorý mal byť pôvodne iba neškodnou zábavou sa mení na boj o holé prežitie. (Karamanlis)

oveckaoa

Málokdy jsem viděl horor, který se dá brát jako horor i jako komedie. Tohle je přesně ten případ ten film nemá chybu jednomu týpkovi umírají kamarádi a on si čte knížku :-) pak vstane a říká jim pojďte za mnou já Vás zachráním to že jich tam většina mezitím pochcípala mu nevadí :-) Nakonec ho to vtáhne do pekla on z tama vyleze a říká byl jsem v pekle bylo to tam hrozný :-). ()

Kalidor_

Monstrum se mi moc líbilo, co mě iritovalo byla hudba a občas chování postav. Co se té hudby týče - připadalo mi, že skladatel seděl u synťáků a na jeden zátah nahrál celou "kompozici" střídáním zběsilé a poklidné improvizace. ()

folklorman

V této realizaci se sešly snad všechny charakteristické prvky utvářející hororové odvětví osmdesátých let. Starý dům, ve kterém vrže úplně všechno, přehnaně pavučin a modrého nasvícení. Příšerné modelové zkratky domu, jenž společně s minimalistickou maketou hřbitova, doslova trhají divákovu bránici. Gore efekty byly tradičně průměrné a nezajímavé. Směšné herecké obsazení celou dobu nesmyslně chodí po domě, kde je zatím likviduje příšera, jejíž vizáž mě vážně dostala. Kombinace albína, vlkodlaka, netopýra, pudla, upírá, Madony a Michaela Jacksona sice mohla před dvaceti lety někoho vyděsit, ale dnes určitě HAHA ne!!! Jelikož ovšem miluju béčka z osmdesátých let, tak i zde jsem nalezl jisté kouzlo, které se postará o průměrné hodnocení. Nebylo to tak hrozné…:-) ()

Han22

Parta mladých ve strašidelném domě je likvidována příšerou. Mladí nejsou úplně tupí, hlavně knihomol má nejprve zcela jasno, že do domu nepůjde a když už tam je, hledá (a najde) inteligentní způsob jak monstrum zničit, místo toho hrát si s ním potmě na honěnou. Samotný film sestává hlavně z plížení v temnotě občas vystřídané nějakou tou vraždou. Ty se povedly, jsou brutální a ukázané, za což body nahoru. Body dolů za monstrum, které není vidět a když už ano, tak je to ženská v kostýmu. Když člověk kouká, jakou má ta příšera pěknou prdel, tak to není dobrý. Závěr se stromy je obšlehnutý z Evil Dead, ale čert to vem. Koukalo se na to slušně, je to taková ta klasika, která nemá co zkazit, ani čím překvapit a pohybuje se přesně v průměru. ()

TERRORDROME

Oháňa sa to síce Lovecraftom, ale vo výsledku tu máme klasickú vymletú story o mládeži čo sa v noci vyberie do starého baráku, lebo na vŕzgajúcich doskách v izbe plnej prachu a pavučín sa predsa trtká najlepšie. Chajdu však obýva jedno pekelné monštrum ženského pohlavia. Kopytá, rohy a chlpatý rozkrok - typická semetrika. Čo môžeme od takého námetu očakávať je jasné, hlavne blúdenie domom s príšerou nenápadne za zadkom a občas nejakú vraždu sprevádzanú poctivým gore efektom. Vytrhnuté srdce, odtrhnutá hlava a hlavne tá scéna s vypadávajúcim mozgom. Niektoré pokusy o strašenie sú celkom komické, ako keď chlapík ide univerzitou a do toho vyhráva strašne dramatická hudba ktorá by zrejme mala zaistiť že si divák začne od nervozity obhrýzať aj nechty na nohách, akurát že celý ten pokus je úplne mimo pretože je jasné že sa tam nemá čo stať. Najsmiešnejší však bol záverečný útok vetvičiek ktoré odniesli obludu späť do pekla ( sorry za spoiler, ale ono je to aj tak jedno ). Z postáv stojí za zmienku ten okultný vševed ktorého nič nerozhádže a aj keď okolo neho všetci umierajú, on si len prečíta Necronomicon od šialeného araba Abdula Alhazreda a pár magickými formulkami zachráni všetkých čo stihli neskapať. ()

tenebrae86

Čistě průměrná Lovecraftovka, která občas dokáže pěkně nudit, ale jako příznivce takovýchto hororů mě to docela zajímalo. Slušnou atmosféru tu bohužel podkopává spousta zbytečně natahovaných scén a tvůrcům se vůbec nedaří vytvořit to správné napětí. Co se týče nestvůry, tak ta maska mi přišla ještě v pohodě, zato její chování bylo o ničem. Pořád se jen různě pitvořila, syčela a pomalu se plížila chodbami, prostě žádná bestie to nebyla. ()

Chřástal

V originále Nepojmenovatelné, do češtiny "důmyslně” přeloženo jako Přízrak. Lovecraft by ale asi nepoděkoval ani filmařům, kteří plíživou hrůzu vymykající se lidskému rozumu ztotožňují s chlístající malinovkou a mozky vytékajícími z gatí (to druhé tu, narozdíl od Necronomiconu, není). Přes zbytečné gore scény, komické kozlí nožky a občasné blbosti má ale film své kouzlo, hlavně díky slušně vystavěnému ději a zábavným postavám, potěší i využití (a návštěva) lovecraftovských reálií: tradiční žánrové oběti – studenti – se zde rekrutují z Miskatonické univerzity. Z postav, které nejsou jen tupě naplněné šablony (balící sportovci, zdrženlivá buchta a nezdrženlivá buchta /Laura Albert, zde na startu kariéry plné sympatických rolí jako Topless girl, Nude dancer, Rocker chick č.3, Blonde stripper nebo Babe/ ), je jedna dokonce ultrazábavná – sherlockovsky cynický i sherlockovsky vyhlížející okultní badatel Randolph Carter (pro mě neznámý Mark Kinsey Stephenson). ()

helraiser

Takovej malej průměrnej horor kterej žádného hororového fandu neurazí, ale na druhou stranu ani moc nepotěší. Oddechová podívaná s trochou atmosféry a nějakým tím gore a jedním monstrem které se v plné své kráse ukáže až na konec, ale vypadá celkem slušně. Já se u toho docela bavil a nebudu mít problém si to někdy pustit znovu. ()

Nikolas__

4/10 Čekal jsem příjemné creature béčko, no, a moc se to teda nepovedlo. Nebudu říkat, že kdybych ještě neznal vzhled monstra a koukal bych na druhou polovinu filmu sám v noci tak bych byl klidný, protože film opravdu dokáže pěkně postrašit (chvílemi). Každopádně je to příšerně napsané, postavy jsou příšerné, herecké výkony naproti příšerné, první polovina je hrozná, ta druhá takový slabší průměr. Co film trošku zachraňuje je finální souboj s Monster a samotný vzhled monstra. Každopádně jinak jsem byl nespokojen. ()