V okolí Miskatonickej univerzity sa traduje hrôzu naháňajúca historka o miestnom starom dome, v ktorého podkroví je za pomoci čiernej mágie uväznené ohavné krvilačné monštrum. Sedem študentov si však z tohto strašidelného príbehu nerobí príliš ťažkú hlavu a rozhodnú sa prekliaty dom v noci navštíviť. Rýchlo zisťujú, že každá legenda v sebe skrýva kus pravdy a nočný výlet, ktorý mal byť pôvodne iba neškodnou zábavou sa mení na boj o holé prežitie. (Karamanlis)

Seabeast

Chjo, další podprůměrná adaptace Lovecraftovské povídky. Nechtěně vtipné momentky se střídají s docela slušnými gore scénkami, ale ve finále se jedná jen o takovou teenagerskou naháněčku. Máte tu starý dům ve kterém cosi běsní na základě místní legendy a bandičku hloupoučkých studentíků (tedy až na jednoho), která se postará o zápletku. Být to jako projekce v rámci Otrlého diváka v Aeru a ještě k tomu se simultánním překladem, tak je Přízrak o dost větší zábava. Takhle potěší jen Lovecraftovské prvky, Necronomicon a zmínka o Arkhamu a Miskatonické univerzitě. Jinak moc není o co stát. Přízrak byl asi tak záživný a voňavý jako vypouštění ducha. ()

Campbell

Parádní béčko z konce 80 let, které mi děsně dlouho utíkalo. Ta Lovecraftovská atmosféra je tu neuvěřitelně všude cítit. A ten barák dokáže solidně vystrašit. Ale co si zaslouží uznání je monstrum které je neuvěřitelné, a vidět to v dětství seru magi v kostkách. Film je navíc poměrně krátký takže uteče poměrně bez problémů. Gore je solidní, jen ti herci kazí to parádní hodnocení ale i tak překvapení a paráda. Těším se až zkouknu dvojku. ()

Cappuccino

Béčkový horor, ktorý ničím neurazí a vo svojej podstate čerpá od majstra Lovecrafta, ale okrem menších odkazov na jeho tvorbu nemá s Lovecraftovou predstavou o strachu (z neznámeho) veľa spoločné. Inak všimol som si, že českí dabléri majú zmysel pre humor. Po jednej sexuálnej scéne, kde bol párik napadnutý démonom a dievča následne utieklo za druhou dvojicou, chlapík z druhej dvojice jej nervové zrútenie skomentoval slovami "co to do ní vjelo?", na čo jej kamarátka odpovedala - "asi tvůj přiblblej kamarád". Hádam, že to nemalo vyznieť tak, ako to vyznelo. ()

Karamanlis

Vcelku vydarený a miestami aj desivý osemdesiatkový horor, dejovo trošku pripomínajúci Night of the Demons z rovnakého roku. Najväčším plusom je vzhľad monštra, ktoré si divák v plnej kráse síce užije až na konci, ale rozhodne to stojí za to (až na jeho občas prehnané pohyby). Mnoho súčasných hororov môže tomuto vyše 20 ročnému filmu takúto peknú príšerku iba ticho závidieť... ()

Flipnic

Tento horror jsem kdysi viděl jako mladej puberťák na VHS z půjčovny a docela se mi líbil. Tak jsem si jej chtěl "oživit" a skouknout ho dnes. No v podstatě jde o takový "menší" film, trochu snad i amatérský, rozpočet jistě také nebyl nijak vysoký. Ale rozhodně to není špatná záležitost. Celý film parta mladých lidí pobíhá po starém prokletém baráku, kde řádí fakt hodně odporné monstrum (s ním si maskéři fakt vyhráli ...). To likviduje jednoho po druhém, dočkáme se docela slušných goreefektů, mírného tradičního vtipu (film je podle krátké povídky Lovecrafta). Uvidíme i jedny kozičky a hlavně pak monstrum v celé své parádě na konci filmu, kdy tak nějak člověk neví, jestli má tu masku obdivovat, nebo se jí smát - záleží z jakého úhlu a jakou partii kamera zabírá. Průměrná oddechová záležitost. ()

• Film je volnou adaptací stejnojmenné povídky spisovatele H. P. Lovecrafra, která vyšla v července roku 1925 v časopise Weird Tales. (KlonyIlony)
  • V rukách Randolpha Cartera, kterého hrál Mark Kinsey Stephenson, můžeme zahlédnout kromě "Necronomiconu" a "The Study of Folklore" i knihu "Czechoslovakia since World War II". (Chřástal)