Max Payne je zatrpknutý individualistický newyorský policajt, ktorý neuznáva pravidlá hry, pretože už nemá čo stratiť. Vyšetruje sériu záhadných vrážd, ktoré by mohli súvisieť so smrťou jeho manželky a dieťaťa. Maxov svet je temný New York, mesto rozkladu, mesto zločinu a drog. Na svojej ceste naráža na mocné sily – skutočné aj nadprirodzené, ktoré sa snažia skryť zdrvujúcu pravdu a Maxa navždy umlčať. Je počuť zvuk ohromných krídel a takmer v tme je možné zazrieť ich tieň. Okrídlený démon Valkýra s rozďavenými ústami a červenými očami je kľúčovou stopou k tým, kto zničili Maxovu rodinu. Je však aj tým, kto ohrozuje Maxa a iných posiela na desivú smrť... (TV JOJ)

Márduk33

Přeci jenom po tom, co jsem film se na film podíval ještě jednou musím uznat, že se o tak výborný film nejedná. Předešlé vysoké hodnocení bylo způsobeno tím, že jsem se na film dost těšil a tím bylo ovlivněno i hodnocení. Filmu opravdu hodně neprospěla absence akce, které by se v Maxovi mělo dát více prostoru (stejně tak bullet-timu, kterého je zde jako šafránu). I scénář a příběh má dost taky docela mouchy. Oproti hře, kterou jsem hrál až po filmu je to opravdu slabota. Ale přeci jenom, za tu zasněženou atmosféru a docela povedené efekty si to přeci něco zaslouží. ()

Xatrix

Nové herní peklo se zove Max Payne. Debilní scénář s otřesnými herci a Olgou Kurylenko, která odchodí svoji roli v negližé. Absolutně žádná akce, jen průhledný scénář, kdy postavy chodí z místa A do místa B. Moore jakoby natočil hodinových snímek a pak musel do filmu dotočit půl hodiny zbytečných scén, které nic nevypovídají a děj ještě víc brzdí. Jediné, co člověk může ocenit je ten vizuál. 4/10 ()

bif

Špatně, špatně, špatně, všechno špatně! Dalši trapná adaptace počítačové hry, další (pro)hra a další katastrofa. Když jsem šel na Max Payne čekal jsem hlavně strhující akci a nadupané akční scény s hutnou atomsérou a skvělou hudbou, ale co jsem dostal?! :D:D psychologicky uvažující blbost, kterou zachraňuje občas pěkný art, muj oblíbenec Chis "Ludacris" Bridges a hlavně Mark Wahlberg s Olgou Kurylenko. Plusy? kromě herců a artu nic, Mínusy? Vše ostatní! ()

Jajar

Na svižnou akční pecku obsahuje Max Payne až nezvykle málo akčních scén (které navíc trpí nízkým ratingem), na cokoli jiného má přespříliš tupý scénář. Vizuální stylizace vypadá naštěstí pořád cool (i když John Moore rezignoval na přehlednou vyprávěcí strukturu), Mark Wahlberg se dokáže tvářit drsně a Olga Kurylenko v negližé je děsně sexy. ()

illy.cz

Nebylo to sice bůhví co, ale takový nátěr si to snad nezaslouží, nebo jo?Kam kouknu, samá jedna, max. dvě hvězdičky. Vizuální i zvuková stránka je skvělá, bohužel citelně tu chyběla krev a větší frekvence akčních scén. Neříkám, že jsem byl nadšený nebo tak, ale je to hezký průměr. ()

Harts

Čekal jsem více, strašně útržkovitý děj a začalo mě to bavit až od poloviny a úplný konec svědčí jen o tom, že bude brzy pokračování, pikat musí všichni, herní předlohu neznám, ale umím si ji představit ()

Grimlok

Po zkouknutí se nabízí otázka:"Je to fakt podle hry Max Payne?" Mě totiž příjde, že z toho akorát vzali jména postav a to je tak všechno. Jedna hvězdička za vizuální styl. ()

Étienne

Som viac než spokojný. Atmosféra filmu graduje, i keď nie vo všetkých fázach. Mark Wahlberg je môj obľúbenec, zvládol úlohu na jednotku. Mystická časť je veľmi zaujímavá, osobne si však myslím, že tvorcovia sa jej mohli venovať trochu viac do hĺbky, pretože je naozaj obsiahnutá iba mimovoľne, na škodu to však nie je. Čo sa týka adaptácie hernej klasiky, môžeme tu nájsť dosť poctivých odkazov. Tie sú však v konečnom dôsledku naozaj iba naznačené, film (keďže pracuje i s inými prostriedkami) im nastavuje iba zrkadlo a posúva výsledok niekam inam. Summa summárum, ja ako percipient som dostal presne to, čo som chcel. ()

darkreider

Tak ja vnesiem pochvalné slovo do negatívnych komentárov. Oproti mizernému DOOMu a sfušovanému Hitmanovi je toto absolútna špička zfilmovania počítačovej hry. Na mňa to sadlo ako uliate. Vizuálna stránka je dotiahnutá do konca a je to presne ten zlatý stred medzi komiksom a filmom. Akcia je tu v miere a netreba jej viac(tie keci okolo dotvárajú dej). Uznávam, že bullet-time nebol využitý zrovna šťastne, ale oni sa polepšia. Akčné scény boli napriek tomu dynamické a dávali filmu ultra tempo. Atmosféra je temná, dej má zmysel a Mark Wahlberg je fajn. Ja som teda veľmi spokojný a po Doome a Hitmanovi som si pošmákol. Našťastie pre mňa je na konci filmu otvorený koniec na pokračovanie. A ja za seba vravím hurá do toho. Lepšie využiť bullet-time, viac druhou zbraní(viac zastrelených zloduchov) a budem plne spokojný. Dobré komentáre: Sysel_CZ, arachneuss ()

MJ

Já nechápu jednu věc. Proč k sakru někdo natáčí filmy podle počítačových her, knih, komixů a tak dál když se pak nehodlá držet předlohy? Tady na ten film sem se docela těšil. Sem velkej fanda předlohy. Má totiž perfektní příběh, takže mě dost zajímalo, jak si s ním scénáristé poradí. No, neporadili si s ním, vynechali ho. Najde se tu pár společných znaků, jako třeba jména, zavražděná manželka a dcera... Víc ne. Kdyby to nebylo o Maxu Payneovi, byl by to průměrný film k odreagování s občasnými pěknými záběry, ale takhle? Bordel... Dávám dvě hvězdy a to ješte s pocitem zrádce přelohy. Stejně posr. jako Hitman. (Hmm a taky se stejně "skvělou" herečkou.) ()

aR3Zz

Tenhle film nefungoval od zacatku do konce. Spatny strih, spatna kamera, spatne dialogy, spatni herci a hlavne spatny reziser... proste vsechno spatne. Obrovsky potencial, jeste vetsi zklamani. A jedinou postavu s jakymsi charisma (Natasha) nechaji zabit ani ne po deseti minutach. 20% ()

salamandrr

Snímek, který třikrát přeruším, abych si schrupnul, najedl se napsal program pro kamaráda....no a píšu koment ještě něž to dokoukám, neb už mě to nebaví, max je tady takovej chudáček, že bych mu sám jednu vrazil, vizuálně docela slušný ()

Dimo

Spokojenost. Až bych se i styděl, jak se tak rozhlížím kolem. Z pekelného průseru, který jsem čekal se vyloupl dobrý film se zajímavou atmosférou, kterou právě asi ta většina diváků neakceptovala. Střílelo se sice málo, ale role Maxe byla uvěřitelná a herec charisma nepopíratelně má. Jasně, mohlo se méně kecat a více likvidovat ve zpomalených záběrech, ale proč ne takhle? I to je způsob. Přídavek temného anděla mi docela sedl a některé záběry s ním, v čele s vytažením z okna (přítomno i v traileru) jsou vážně působivé. Za více lahůdek akčních i efektových bych byl rád, ale v rámci zfilmování herních předloh, řekl bych, dobře zvládnuté. Co se týče hry, tak její fanda jsem, oba dva díly jsem několikrát dohrál a silný potenciál pro filmové zpracování jsem cítil už u prvního dílu. Jestli se někdy dostane na natočení druhého dílu, tak jak scéna po skončení titulků láká, pak už teď se na něj těším. Nicméně po viditelném neúspěchu se "Max Payne ve filmu" pravděpodobně ocitne v zamčeném šuplíku scénáristů. Škoda. Předloha má stále potenciálu na rozdávání a případný jiný režisér má cest, jakým stylem pokračovat, na výběr několik. Pro mne tak 69%, ale na 4 * jej podpořím. ()

sumperacek

Atmosféru tento film docela měl, ale v některých pasážích až příliš roztahané snové scény. Hodilo by se víc akce a efektů, vznikla by aspoň pořádná řežba a radost k pokoukání. ()

Yancl

A mně to zase tak zpackané nepřislo .. přiznávám, hru znám jen z obrázků, nikdy jsem ji nehrál a tudíž nevím, zda autoři pokazili předlohu. Herní Max Payne mi připadá jako sympaťák a není tomu jinak ani u tohoto filmu - Wahlberg má stále supr charizma a jeho tvrďácké pohledy, hlášky nebo zbraň v ruce patří k němu. Myslím, že do téhle role skvěle zapadl, což je u filmu, kde je hlavní hrdina nekompromisní buldozer, jen pozitivní. Atmosféra je báječně temná a příběh má pevný a chytlavý základ. Opačnou stránkou věci je bohužel málo akce ( ta co tam je, stojí za to ) a nevyváženost z rukou režiséra .. občas to vypadá mega vychytaně a o pár okamžiků později srší z obrazu 'béčkovost' jak vyšitá. Není to žádnej mazec film, ale své klady určitě má. [68%] ()

Willis hledá režiséry pro Past 5 a Red 2

Willis hledá režiséry pro Past 5 a Red 2

02.09.2011

V obou případech je fakticky rozhodnuto, že pokračování bude. Nebráníme se. S Die Hard 5 to studio 20th Century Fox myslí smrtelně vážně a Bruce taky, protože se aktivně zúčastňoval na výběru… (viac)

Nejžhavější scénář v Hollywoodu?

Nejžhavější scénář v Hollywoodu?

25.03.2009

Už před několika týdny se objevila zpráva, že Mark Wahlberg si zahraje v „mstitelském“ thrilleru The Prisoners o otci unesené 6-leté holčičky, který vezme spravedlnost do vlastních rukou. Znělo to… (viac)

Nej filmy roku 2008

Nej filmy roku 2008

25.12.2008

Johnny Depp ve třetím Batmanovi...

Johnny Depp ve třetím Batmanovi...

14.09.2008

...a k tomu Colin Farrell v Sherlocku Holmesovi či filmový Duke Nukem... Ano, jsou tu „Fámy, drby, klepy 2“ ;-). Veterán Michael Caine si naplno užívá mediální pozornosti, spojené s úspěchem Temného… (viac)