Občanská válka skončila před třemi lety, ale některé rány čas nezacelí...naopak, spíš přiživuje hlad po pomstě. A právě ta žene plukovníka Carvera (Liam Neeson) vpřed na jeho honbě za tím, kdo navždy poznamenal jeho život - za Gideonem (Pierce Brosnan). David Von Ancken, doposud jen hostující režisér televizních seriálů, přišel s komorním příběhem o lovci a pronásledovaném, o pomstě a spravedlnosti, o minulosti, kterou nelze změnit ani umlčet a dal dvěma irským gentlemanům příležitost předvést se ze zcela jiné stránky než jsou od nich diváci zvyklí vídat. Seraphim Falls se zřejmě nevyhne srovnání s nedávnou syrovou australskou bájí Nicka Cavea The Proposition, se kterou má společné nejen téma, ale i práci kamery s leckdy drsnou krásou přírody a dokonce se ozývají hlasy mluvící o počátku nové vlny "poctivých" westernů. Zda je to pravda nebo jen přehnaný optimismus, to ukáže čas...a komerční úspěch. (Gemini)

FilmWave

Jako instruktážní dokument jak rozdělávat oheň v divočině za každého počasí ok, jinak ovšem nuda a šeď. S výjimkou posledních halucinogenních 15 minut (ty opravdu stojí za to) se jedná o tuctový western. Proč je Neeson stejně rychlý na koni jako Brosnan pěšmo? Proč Neeson Brosnana nezastřelí, když ho má na mušce? A proč má Neeson takové divné kalhoty? Vzhledem k ostatním hodnocením jsem byl dost zklamán. ()

Darkslayer

Asi najväčším problémom filmu je slabý príbeh. Ten bol zaujímavý asi prvú pol hodinu no potom už neprinášal nič nové. Aj vzájomné potýčky hlavných hrdinov boli poňate bez šťavy, či napätia. Koniec bol premna značne nestrávitelný kôly tej "mystičnosti" a slabému finishu. K pozitívam fimu sa počíta dobrá kamera a pekné scenérie a dobrý výber hlavných protagonistov. ()

ebi

Zajímavý western,vynikající obsazení,oba hlavní představitele rád vidím. Místy značně brutální, ale celkový dojem přízvivý a rozuzlení překvapivé. ()

spriteboy

Film se mi sice docela líbil, ale jestli chci být objektivní, nemohu dát víc než 3 hvězdičky. Hlavní důvody, proč se mi film líbil, bylo: herecké obsazení, hudba a krásná příroda...Ale jinak nemůžu souhlasit se způsobem vyprávění - protože dlouho jsem vlastně netušil, proč jsou ti dva muži proti sobě. Také jsem si všiml, jak zde někdo píše, že některé scény byly tak trochu nereálné (hlavně, jak Brosnan bleskurychle skáče z vykuchaného koně)...Zajímávé je také zamyslet se nad tím, za jaký žánr film považovat - nejlépe asi za drama z prostředí divokého západu. Ale western - pod tímto názvem se mi vybaví trochu jiné filmy - i když si teď nevzpomenu na konkrétní příklad, tak jsou i jiné filmy, které se označují za westerny, ale jsou spíše něčím jiným... ()

mala_kea

Tak skvělej začátek a tak děsnej konec. Tak by se dal film popsat v jedné větě. Pro mě obrovské zklamání. Zbytečně moc utahané až nudné. Mám rád jak Pierce tak Liama, avška v tomto filmu hráli jak "béčka". Snad to příště vyjde ()

DHDV

Téma, které můžete zasadit do jakékoliv doby, jen ne do moderní jelikož k tomuto příběhu potřebuje koně. Na tomto filmu se mi líbí hlavně kamera, film díky ní působí jako by byl natočen na začátku 90tých let. Co se týče westernu- spíše je to drama, které je zasazené do té doby. Brosnan předvedl asi jeden z jeho nejlepších herecký výkonů a docela dost přehrál Nessena. Na film se můžete dívat i vícekrát. Film neomrzí, jelikož je natočený přesně na hraně nudnosti a zajímavosti a ve výsledku je to film, který si pustíte zrovna, když nebudete mít náladu třeba na Tanec s vlky… Co se týče závěru, možná se mnohým zdá divný anebo zbytečný kvůli posunutí obsahu filmu do vyšší úrovně ale mě zcela vyhovuje… Je originální už jen tím, že žádná z postav není záporná…. (rozhovor v poušti mi připomněl Johanku z Arku od Bessona)! A nevím jestli si toho někdo všiml ale ve filmu je logická chyba. Ohřívá si ruce v mrtvole, jelikož je má zkřehlé od mrazu, ale rukavice jí nesebere? Scéna jak spustí nůž ze stromu… ()

Hapretor

Poučka, jak přežít ve volné přírodě. Dodatek pana Survivala: Musíte si hlídat záda. Mít oči vzadu na hlavě. Neeson vs. Brosnan. Fandil jsem Neesonovi. Ten to prosral, ale stejně se mi to líbilo. Nenudí, je to akční, rychle to uběhne. ()

hororwatch

Ikdyž to nebyl kdoví jakej bourák v žádném ohledu, z nadprůměrnosti tenhle film tahají herci na které je radost se koukat po celou délku filmu. Navíc mě uspokojil i konec, ve kterém Brosnan v jeho roli ukázal, že je to dobrej chlap. Myslel popravdě, že pod těma vousama se skrývá Denis Quaid. ()

Hopkins

Uvažoval jsem mezi třemi a čtyyřmi hvězdičkami a nakonec jsem se rozhodnul pro čtyři sice je pravda že film se mi nejvíce líbil v první části kdy jsou v horách všude bílo sníh super kamera záběry a konec byl taky docela dost pozoruhodný takže tyto dva faktory u mě rozhodli . Liam a Brosnan celkem zajímavé duo fandíte oběma :) ()

derek007

Americký remake německého famózního dramatu Mann gegen Mann (nemá zde profil), ve kterém jeden muž bojuje proti druhému muži. A v tom spočívá celá jeho krása. Není tam žena proti muži nebo žena proti ženě, jen muž proti muži. Mluvím o německé verzi s muži, tuto jsem neviděl. ()

animario

Celkem slušnej survival začátek slibující zajímavej hon v zasněžený divočině ztrácí postupem času dech i tempo a zbytečným natahováním oddaluje finále. Mysteriózní vsuvka v pustině s indiánem a likérmamá v závěru sama o sobě nebyla špatná, ale do filmu mi vzhledem k úvodu nějak nezapadla. Herecký duo bylo ale velmi dobře zvolený a jak Brosnan tak Neeson odvedli kvalitní práci. ()

brumbrum

Dobry priemer; kopu mrtvych, uuuuplne presne zjavny priebeh, pomsta.. - nenapadite, ale celkom dobre spravene, taka oddychovka onicom - neurazi, neutkveje, odide aj s pukancami dopocutia.. Za Liam Neesona 3*, inak by to bolo tak-tak na 2*. ()

Fulham

Kdybych to mel hodnotit jako western, tak to urcite budou 4 hvezdy, protoze takovych filmu se uz moc netoci a duo Brosnan Neeson bylo paradni. Myslim si, ze se to reziserovi von Anckenovi povedlo a ti dva se do tech roli hodili fakt perfektne.... pro me urcite dobry filmek. ()

Hovado

Film má od začátku velmi dobře našlápnuto, ale jak hlavní hrdinové slezou z hor tak to jde čím dál více do kopru. A závěrečná pointa mi k tomuhle filmu prostě nesedí. ()

darkreider

Veľmi zaujímavé. Western, ktorý chvíľami pôsobí ako prvý Rambo (niektoré scény sú dosť explicitné) a na konci prekročí hranicu mystiky. Obaja herci výborný, ale hlavne Brosnan je fakt skvelý, na začiatku keď si premrznutý vyťahuje guľku z ruky, som mu to jeho kvílenie od bolesti veril ako nikomu. ()

arnost

Veľmi príjemný western, hlavne čo sa týka vizualnej stránky filmu. Osobne mám veľmi rád pomaly plinúce westerny. Možno že po scénaristickej stránke to nebolo až také silné, ale celkom sa mi páčil zaver filmu (asi sa snažili o nejaké posolstvo). Kedže môžeme byť radi za každý dobrý film tohto žánru jasné 4 hviezdy. ()

Rychlonovinky

Rychlonovinky

31.01.2007

DreamWorks a Ardman Animations téměř 10 let pracovali společně a vzešly z toho celkem 3 animované filmy: Slepičí úlet, Oscarový Wallace a Gromit: Prokletí králíkodlaka a Spláchnutej. Obě studia se… (viac)