Brennan (Will Ferrell) a Dale (John C. Reilly) jsou dva dospělí flákači, kteří se nemají příliš v lásce. Po svatbě svých rodičů jsou nuceni žít pod jednou střechou. Neustálé soupeření, souboje o televizní ovladač a vzájemné pošťuchování obou nedobrovolných sourozenců ale postupně manželství jejich rodičů rozbíjí. Právě v tu chvíli však tohle nevyzpytatelné duo připraví šílený plán, jak je dát znovu dohromady. Film Bratři z donucení od tvůrců filmů Ricky Bobby: Nejrychlejší jezdec a Zprávař: Příběh Rona Burgundyho je úžasně zábavná komedie, která dokazuje, že k úspěchu není potřeba ani mozek, ani talent. I když, kdo ví… (oficiálny text distribútora)

Rathalos

Myslim,ze lepsi vyber hercov ani nemohol byt,Will Ferrell a John C.Reilly vytvorili fakt velmi zabavnu dvojicu so skvelymi hlaskami,ktore ma rozosmiali,pripajam sa k tym,ktori dali pat hviezdiciek...:-) ()

*Colorado

Osud tomu chtěl, že jsem Bratry z donucení shlédl den po dalším kousku Willa Farrella, Ledově ostří. Není to špatné, ale je to horší než již zmiňovaný titul. Humor je krapet ostřejší a občas nechutnější (ale přiznávám se, i tak jsem se smál). Jo a všiml jsem si, že v obou filmech použili stejnou píseň Andrea Bocelliho (Time to say goodbye) :-) ()

BathoryMan

A toto malo zasa čo znamenat preboha?Debilný námet posilnený množstvom trápných,nevtipných a nechutných scénok!Iba nedokážem pochopit prečo sa do takejto somariny upísali práve Ferrell s Reillym?Moji oblúbenci?Jedna hviezdička pre Willa a druhá pre Johna.Bez nich by to bolo možno už aj na odpad! ()

PDcz

3*** body Nejdřív jsem to vidět chtěl, pak ne, pak jsem viděl upoutávku a zase jo a tak jsme to skoukli. [X] Minus 1* bod Po chvíli mi už ti zaostalí bratři přišli otravní. Chvíli jsem se smál, pak už jen přemýšlel jestli to mělo být tak přehnané. [X] Minus 1* bod Sice jsme si vybrali to vulgárnější pojetí filmu, ale po chvíli jsem toho litoval. Občasná narážka může pobavit, ale postavit na tom všechny dialogy?[X] Mít v sobě dítě může být fajn, ale nemělo by převažovat. Myslím u režiséra. ()

xavierr13

Nenápadna komédia, ale veľmi rýchlo sa z nej stáva smršt vtipných scienok, v ktorých exceluje dvojica hľavných hrdinov. Obaja herci sa dokonale vžili do svojich postáv a paródujú snád všetkým na čo si človek spomenie. Veľmi pekný a dojemný je záver filmu zo záverečnym bojom. Komu nakoniec dali do huby?Pozrite sa a uvidite : ) .Film je perfektnou oddychovou komédiou a doporučujem pozriet. ()

mala_kea

Step Brothers je nenáchylná a neúchylná komedie ve stylu "teen", ovšem jejím zvrhlostem a scénám, ve kterých se drbete mezi nohama, když vás svědí za uchem, se McKay vyhnul. Jinak čekal jsem trochu úlet, který jsem dostal v opačném slova smyslu.. Úlet takový, že děj bude naprostá zbytečnost a ztráta času, děj, který bude jiný a zároven stejný. Jenže Will Ferrell to prostě musí zhnusit. Hanba mu. Po polovině filmu je jasné, co chtěl básník říci a vy musíte tu špínu ještě sledovat. Máme ale štěstí, že některý gagy jsou vážně povedené. Prostě přimhouřím oko. ()

darkreider

No, neviem ako hodnotiť. Film mal skvelé časti, vtipné časti, ale aj trápne časti, nechutné časti a nudné časti. Ťažko odsúdiť a ťažšie doporučiť. ()

Dimo

To je tak ujetý a přitažený za vlasy, že to můžete buď akceptovat a bavit se, nebo kroutit hlavou, zívat a po půlce film klidně vypnout. Nepřišli byste o nic. Protože je to přiblblá afektovaná komedie s celkem dobrým začátkem a váznoucí druhou polovinou, kde se chytré fóry změní jen na ty přiblblé. Nicméně, jen a jen čistě pro zábavu, dobrý. Ale žel, film často plyne v hladinách průměrnosti, kde by měl úsměv či smích vyloudit jen vynucený sprostý vtip.. 55%, ale stejně mám mírné sympatie. ()

cerbygerby

Včera jsem viděl film podruhé v noci na HBO a musím přehodnotit ze 4 na 5 hvězd, protože to je fakt jízda a já se opět dost bavil... Ferrell i Reilly to skvěle zahráli, úplně jsem jim to věřil.. ()