Llewelyn Moss na poľovačke náhodou narazil na následky vyrovnávanie účtov medzi drogovými zločincami. Medzi mŕtvymi telami ležali dva milióny dolárov. Moss neodolal pokušeniu, nález si privlastnil a rozpútal tak štvanicu, v ktorej sa do úlohy lovnej zveri dostal on sám. Na stope mu je psychopatický profesionálny vrah, ktorý sa nezastaví pred ničím. (STV)

honza1

Na film jsem se těšil, už jen z důvodu, že si ho vzali na starost bratři Coenové a ti patří mezi mé nejoblíbenější režiséry a po získání oskarů jsem se těšil ještě víc. Bohužel už od prvních minut mi nesedělo utahané tempo ve kterém se potácí celý film. Neříkám, že je to něco špatného, hodně lidem se to líbí. Až v poslední čtrvrt hodině se něco dělo, ale to usínání u zbývajících částí filmu ani poslední část filmu nezachránila. Líbila postava Antona Chegurha, kterou výborně zahrál Javier Bardem a vytvořil mou velkou antipatii k této postavě, což byl nejspíše účel. ()

nitram

Som velmi stastny ze bratia cohenovci dokazali vratit na platna caro napatia ako bolo vo filme Zbytocna krutost... Opat mozeme napatie krajat... ()

FireFox

Mno, kromě toho že Tommy Lee Jones zraje jako víno, Javier Bardem je samozřejmě skvělý a Josh Brolin sympaťák, na tomto filmu celkem nic oskarového neshledávám. Nedonutil mě celkem k žádnému zamyšlení, a to od pětivězdičkovýho filmu očekávám. Je dobrej, toť vše.Lepší fakt nebyl? ()

A.Dufresne

Výborný film, výborný scénář, výborný Bardem! Moc se mi tento snímek líbil a musim říct, že praktiky zabijáka Bardema, aby zpátky získal svůj kufříček, tuším plný peněz, byly vynikající...až jsem měl v kalhotech:) ()

Cristina

nejvíce mě nadchl výkon javiera bardema.film je také skvělý,ani se nedivím že vyhrál tolik oskarů. u tohodle filmu člověk cítí napětí,hlavně jak se javier potichoučku blížil ke své oběti ()

JoudaCZ

Coeni jsou zpátky. I když trochu jinde, než dřív. Po 6 letech (ty divné věci se Zetou a Hanksem nepočítám) přinesli zase tak trochu Fargo, trochu Miller's Crossing, ale hlavně hodně McCarthyho (a to je sám o sobě obrovský vklad). Nebudu se rozplývat nad jednotlivostmi (a to ani nad Bardemovou patkou), je to prostě skvělá adaptace knižní předlohy pro ty, kdo četli, a skvělý film pro ty, kdo nečetli. Jeden moment ale zmíním: bylo velmi osvěžující, jak se autoři asi ve 3/4 filmu dokázali vypořádat se smrtí chlapa, kolem nějž se do té doby celý příběh buduje - kraťoučké švenknutí kamery kolem dveří jeho motelového pokoje a sbohem Llewelyne... ()

maart

Take slabsie 4*. Bol som prekvapeny, ale cakal som viac. Bolo to prilis nereálne. Hlavne ma iritovala tá absolútna neprítomnosť iných ľudí. Vyľudnené ulice....Proste napínavé, ale príliš postrádajúce logiku. ()

Kowl3r

Tento snímok vo mne zanechal niečo čo sa mi stáva pri filmoch iba raz za pár rokov. Neviem ten pocit popísať ale bol to akýsi určitý morbídny druh uspokojenia z nevšedného zážitku. Nepreháňam ale pri tomto filme som skutočne cítil prach Mexickej hranice, chlad smrti a to v pekne šialenom tempe v boji o holý život a neistú budúcnosť. A nemyslite si že Javier Bardem vám vtancuje do srdiečka ako tým dvom naivným američankám v Barcelone...smrteľnou ranou istoy dávam za 5* ()

JackBauer

Väčšinou mi Coenovci sedia, no tento snímok od nich mi nesadol... Popravde neviem čo som čakal, na jednu stranu silná dávka napätia tam bola, istá dávka čierného humoru tiež, dobré nápady, skvelý záporák a skvelý Jones... No totálne som nepochopil úlohu Harrelsona a z Brolinovej strany som čakal nejaké to rozuzlenie a možno happyend na koniec. Takých 60-70%. ()

DoktorQQ

Film je třeba vidět několikrát - napoprvé člověk dává pozor na děj a není schopen se plně soustředit na dialogy... Velice úsporně natočeno, film by si vystačil s deseti herci a možná by z toho byla i dobrá divadelní hra... Odehrávat by se mohl v podstatě kdekoliv, ale na tom pomezí USA a Mexika je to jaksi uvěřitelnější. K zvýšení napětí přispívá i to, že děj postupuje vpřed v určitých intervalech, mezi kterými jakoby něco chybí a celkově to působí dojmem ospalého nedělního odpoledne, kde se vlastně nic neděje. Někomu možná bude chybět jednoznačný vítěz - žádná těhotná policistka s manželem malujícím vodní ptactvo jako ve Fargu se tady bohužel (bohudík) nekoná. ()

Vytla

Jeden z nejlepších filmů co jsem kdy viděl. A ten závěr je takhle o mnoho lepší, než kdyby se tam najednou všichni potříleli. Tím by ten film ztratil kouzlo! ()

tombass

Perfektně natočené kriminální drama. Film chytne a do konce nepustí. Ale víc než to mě vzala postava zabijáckého klid'ase Antona v podání J. Bardena (oscar za vedl.roli), herce s obrovským charisma a velkou bambitkou. ()

Karel321

Doporučuji nevšímat si oslavných komentářů níže, jsou jaksi mimo realitu. U filmu jsem třikrát usnul, protože je doslova nekonečně roztáhaný a na konci jsem se velice naštval, že film skončil v půlce. Pokud nechcete dopadnout stejně, nedoporučuji! ()

jakub.kuba

Nevím proč, ale tento film mi v mnohém připomíná Vykoupení z věznice Shawshank. Téma je jiné, vše je jiné, není tam až takový velký zvrat, je to spíše střihem a všemi scénami. A také tím, že 70% filmu probíhá vklidu, potichu a tak uvolněně. Vždyť už to samo o sobě je kouzlo, umět udělat "akční" film, ve kterém se celý film pouze nekřičí a nestřílí. A přitom vše začne tak nevinně, kdo by někde nechal ležet brašnu plnou peněz a vklidu odešel, že? Každopádně ale film zobrazuje jediné - peníze se opravdu nedají získat aniž by to něco nestálo. 95% ()

Ludva

[2010-03-06] * Zoufale nudná, nelogická a nepovedená varianta Farga. Hlavní hrdina se chvílemi chová jako zkušený pytlák a vzápětí jako trotl. Za zmínku stojí snad jen Bardemův pomalý, ale neúprosný terminátor. ()

kuře17

hodně povedené. Postavy toho moc nenamluví, ale to vůbec není na škodu, jen to dokresluje místy až mrazivou atmosféru filmu. A hlavní záporák v podání Javiera Bardema se zapíše do dějin... EDIT: po přečtení knížky, musím jako mnoho konstatovat, že kniha je kniha:) ()

Zemřel oceňovaný autor Cormac McCarthy

Zemřel oceňovaný autor Cormac McCarthy

13.06.2023

Rambo bude párat Mexičany

Rambo bude párat Mexičany

24.06.2014

Vietnamský veterán John Rambo ještě nevytrhnul svůj poslední ohryzek. Od filmového debutu akční legendy uplynulo 32 let a opět se před námi začíná rýsovat její páté dobrodružství. Na relativně… (viac)

Emily Blunt vystřílí drogový kartel?

Emily Blunt vystřílí drogový kartel?

02.06.2014