Llewelyn Moss na poľovačke náhodou narazil na následky vyrovnávanie účtov medzi drogovými zločincami. Medzi mŕtvymi telami ležali dva milióny dolárov. Moss neodolal pokušeniu, nález si privlastnil a rozpútal tak štvanicu, v ktorej sa do úlohy lovnej zveri dostal on sám. Na stope mu je psychopatický profesionálny vrah, ktorý sa nezastaví pred ničím. (STV)

Jack_F.

Oscary za co? Za uprdlé kefrání šerifa? Za táhnoucí se prapodivné nic, které se tváří, že je pomalé, protože je to kumšt a přitom je to na odpal jako většina obětí toho magora? NEzežral jsem vám to. ()

Kovcaaa

Javier Bardem byl naprosto úžasný, jestli jsem si někdy něčeho bál ve filmu,jakože jo,tak teď to všechno přebil tenhle úchylný vrah.Film mi krásně utekl a bylo to krásně strávených 122 minut. Musím ale říct trošku mi vadila absence hudby,ikdyž k tomuhle filmu by se to nejspíš asi ani nehodilo... ()

LencaN

V podstatě jsem z toho tak zmatená, že ani moc nevím, co si vlastně mám myslet. Nebýt takového hereckého obsazení, tak je pro mě tento film více zapomenutelný než informace, co jsem měla před pěti dny k obědu. Chlapík v poušti narazí na několik mrtvol, balík peněz, který tam samozřejmě nenechá ležet. Začne po něm jít jeden psychopat, co si místo tašky nosí natlakovanou bombu. Do toho se přimotá místní strážce zákona, jehož postava mi vlastně přijde absolutně zbytečná, protože v rámci filmu nic nevykonal, vždy byl několik kroků za všemi. Je fakt, že přestřelky, způsoby zabíjení a řešení nějakých naháněcích akcí bylo bravurní. Určitě po řemeslné stránce nemám ani jedno jediné křivé slovo. Navíc se divák podívá do pustiny, kde bych se já osobně rozhodně octnout nechtěla. Herecky to je opravdu moc fajn. A tím nemyslím, že to bylo příjemné obsazení, ale spíš trefné. Jonesovi sednou role policistů a klaďasů. Na opačné temné straně mu sekundoval Bardem. Nechci ho nijak urazit a už vůbec to nemyslím nijak osobně.... ale ten chlap je tak hnusný, až se mi z něho zvedá kufr a přitom v záběru může být třeba vidět jen jedno jeho oko. Tak odporný, že když se usměje, je to snad ještě horší. Scénář zajímavý, ale nějak nedotažený. Hlavní zádrhel, že chybí konec. Jako by mi někdo vyrval z ruky koblihu, když jsem se ještě nedostala k marmeládě - k tomu nejlepšímu co přichází na konec. Bude pokračování? Samozřejmě, že ne. Absolutně tu chybí nějaké uzavření, z čehož plyne veškeré moje rozčarování nad zdejším vysokým hodnocením. ()

Rust_Francis

Pro bratry Coeny já mám slabost. A pro tenhle film obzvlášť. Odlehlá krajina Texasu a Mexika, Bardem jako vyšinutý záporák, Tommy jako životem unavený sheriff = čistá filmová práce. Surovost z tohohle filmu jenom čiší. ()

v.indruchova

Souboj dvou vycvičených týpků, ale jinak, co? Jen násílí a honba za penězi. Čekala jsem více, než jen kupu mrtvol. Ten hlavní psycho záporák, byl šílenej, ošklivej a zcela creepy! Chápu, že jej většina oslavuje pro svou chladnost, ale to neospravedlňuje, co je to za monstrum. Zaslouží si, aby se stal snad vzorem? Po těžkém jídle ještě těžší film. A konec? U skoro dvouhodinového filmu jsem klimbala a posouvala ho. Proč to bylo tak roztahané a co ty řečičky o ničem co často vedl šerif? Asi jsem nepochopila, jaké jsme si z toho všeho měli vzít ponaučení. No more. ()

smetak30

Tento film sa snaží byť tak hlboký a premyslený až v konečnom dôsledku nedáva žiadny zmysel. Pokiaľ tento príbeh skrýval nejakú hlbšiu myšlienku, u mňa zostala nepochopená... ()

987Castiel

Aj keď sa mi celá krimi pasáž veľmi páčila a bola napínavá, predsa to bolo o niečom oveľa vyššom a najpodstatnejšie sú všetky tie poeticko-filozofické reči na začiatku a najmä v poslednej pätine filmu vďaka ktorým to je ideálny oscarový materiál. ()

ZaFi.

Zajímavý příběh, jehož knižní předlohu si umím představit přečtenou. Film má naprosto pomalé tempo a tiché pasáže, ve kterých by někdo čekal nějakou hudbu, která však často chybí. Vůbec to však nevadí. Atmosféra a dobré hlášky posouvají tenhle snímek na metu nejvyšší - pět hvězdiček. Po Bigu Lebowském první snímek bratrů Coenových, který se mi fakt zalíbil. ()

paddy35

Naprosto fantastický mrazivý thriller s naprosto excelentním Javierem Bardenem, který kraluje celému filmu. Naprosto přiková k obrazovce a přistihl jsem se, jak jsem na některé pasáže zíral s otevřenou pusou. Pecka! ()

Goumen

Vzhledem ke zdejšímu hodnocení jsem byl trochu zklamán. Určitě by neuškodila kratší stopáž, ke konci už některé scény ztácely dech a ani samotný závěr mě moc nepotěšil. Jinak Bardem jako psychopatický zabiják byl super a pronásledování Brolina jedna z nejlepších částí. Ve výsledku tedy celkem slušný thriller ()

pold

Může být film z pouště až mrazivě studený? No jéje. Brolin jako tvrďák ze staré školy a děsivě klidný Bardem. Coenové opět dokázali svoji superioritu, pokud jde o vytvoření reálné a zcela hmatatelné atmosféry. ()

galiea

No nevim. V první půli jsem seděla jak na trní a fandila Llewelynovi, aby si zachránil kůži a manželku. Jenže konec dost ztratil dech a finále bylo vyloženě nemastné, neslané. Záběry pouště a drsňácké kovbojské boty protagonistů se mi líbily moc, stejně jako autooperace. (A až při závěrečných titulcích mi konečně došlo, koho mi ten šiblý zabiják připomíná - Javier pro mě byl vždycky spíš sexsymbol, ale tady teda ani náhodou!) Za podívání stojí, ale jednou a dost. ()

Ronkar

V rámci thrillerového žánru to nejlepší Coeni předvedli. Atmosféra, hra světla a tmy, a nasnímání je skvělé. Herci bezchybní a minimalistický ale dokonalý Javier Bardem, který si lajsnul jednoho z nejlepších psychopatů v žánru. První půle je bechybná, druhá působí příliš rozvláčně, ale hrozně se mi líbí výsledná pointa a Jonesův monolog v závěru. Skvěle pasuje k myšlence, kde životní události z pohledu člověka nedochází nějaké spravedlnosti, nebo významu. Stylizace do 80. bezvadně oldschoolová! ()

Salvator

Silné v detailech, chabé v celku. Josh Brolin prezentuje jižanskou jednoduchost a Javier Bardem na cestě od motelu k motelu jen navyšuje počet mrtvol. Zážitku rozhodně nepomáhá několik logicky prázdných míst, ani filozofování T.L.Jonese. ()

Zemřel oceňovaný autor Cormac McCarthy

Zemřel oceňovaný autor Cormac McCarthy

13.06.2023

Rambo bude párat Mexičany

Rambo bude párat Mexičany

24.06.2014

Vietnamský veterán John Rambo ještě nevytrhnul svůj poslední ohryzek. Od filmového debutu akční legendy uplynulo 32 let a opět se před námi začíná rýsovat její páté dobrodružství. Na relativně… (viac)

Emily Blunt vystřílí drogový kartel?

Emily Blunt vystřílí drogový kartel?

02.06.2014