Kidulthood – before adulthood comes. Tenhle podtitul nese vynikající britský film, který letos spatřil světlo světa. Na triku ho má mladý britský režisér Menhaj Huda, který vás ve svém snímku zavede do západního Londýna, kde se Trife, hlavní hrdina filmu, pere se životem plným fetu, předsudků, násilí a zbraní. (4daPeace)

Remedy

Skvěle vybraní herci, soundtrack v rytmu GB hip-hopu (což je hudba mému srdci velmi blízká), který výborně dokresluje drsnou a "špinavou" městskou atmosféru a celkem slušný vizuál - tyhle tři věci vytahují Kidulthood z průměru teenagerských dramat. Nebýt té psychologické strohosti a jednoduchosti, uvažoval bych i o 5*. Místo prokreslenějších charakterů postav vyvolává Kidulthood hned od začátku odpor, lítost, bezmoc a soucit, když diváka bombarduje drsnými scénami šikany. Z mojí strany je asi nejabsurdnější fakt (podobně pocity jsem měl i z Fish Tanku), že i přes všechny ty předsudky, nenávist a depresivní nádech je celé to prostředí bizardním způsobem přitažlivé (ať už z důvodu té "svobody", života s minimálními zásahy rodičů a nutnosti řešit si všechny srač** sám). Adulthood je ještě o chlup lepší.)) ()

fallangell

Nemyslim se, ze pokud je film natacen s takovymto scenarem, kde se suka za koks a vesi pri sikane, je misto jeste pro moralizovani. V pohadkach si mohou dovolit vsichni na zaver zmoudret a sypat ponauceni z rukavu. Jenze tento koncept nema sanci prezit ve filmu o drsne realite sikane na skolach. ()

lioncel

.. šmarjá .. co je to za svět a co je to za společnost .. když .. a .. kde .. má kdejaká současná patnáctiletá školačka (nebo spíše lépe řečeno kurvička) více zkušeností ze sexem, než většina místních zasloužilých skoro padesátiletých členek čsfd .. je to normální? .. nejsem snad jediný (doufám), komu to připadá jako opravdový děs .. takovíhle pokrok .. ježkovi voči … ()

MartinNDL

Mám rád filmy "ze života", který sou drsný, mám rád mladý holky, který sou drsný, mám rád černošský gangy, který sou drsný. Řekl bych, že zde byla jasná inspïrace od Kids, ale nemyslim to negativně. Taky jako ostatní tomu příběhu třeba úplně nevěřim, asi se tolik věcí během jednoho dne v reálu nestalo, ale děti se šikanujou, patnáctky píchaj za prachy, černoši se mlátěj z pochybných důvodů, taxikáři se bojej a sou rasisti. To se včechno děje, tak proč to nenarvat do jednoho filmu. Budete nemile překvapeni, pač to skončí přesně tak, jak ste čekali už na začátku a budete řikat kamarádům, jestli nemaj OST, pač hudba se vám bude děsně líbit. ()

4daPeace

Verdikt: Britská verze 'Kids', která je stejně drsná jako originál, navíc podpořená výtečnou hudbou (Dizzee Rascal, The Streets, Lethal Bizzle, Sway, Roots Manuva, Mitchell Brothers), fanouškům takovýchto 'real-life' příběhu a této hudby se to bude určitě líbit na minimálně tři hvězdičky, u ostatních si tím nejsem tak jistý. ()

Biggy

Tento film na mě působí velice realistitcky. Surovost, sprostost, sex, drogy i zabití pro dnešní mládež není nic, na tenhle problém by lidstvo mělo poukazovat, ovšem chtělo by to něco originálního. ()

metal.storm

Nepoprie sa že Noel Clarke je kus pekného černocha. A toto mu pasovalo omnoho viac ako rola poslušného, vychovaného chlapca v pánovi času. Inak je to klasika. Ono asi každý má na to natočiť drámu o živote mladých, ktorí ten život nemajú podľa pravidiel morálky. Samozrejme ako by to asi vyzeralo, keby nikto nezomrie. ()

Sfinkter

Přemrštěná realita, několik extrémů dohromady, čerpání ze známých filmových situací. Místy drsná sonda do života okrajových Londýňanů, film i díky délce člověka poměrně baví. Ale že by něco objevného? To jistě ne. ()

Spock

Staré problémy v novém balení, tak nějak by mohlo znít moto tohoto filmu. Mladí lidé a jejich starosti, se vztahy se šikanou a s mnoha dalšími věcmi. Situovat děj mezi patnáctileté „děti“ asi nikoho nešokuje, drogy, sex a řešení vztahů tady jsou na denním pořádku. Mělo by to člověka vyvést z míry? Mě to upřímně celkem zaskočilo, hodně věcí bylo k smíchu, ne že by byla vtipné, ale naopak tak „ubohé“, že jsem se tomu musel smát. Na závěr se však objeví světlo na konci tunelu a „pravá“ láska samozřejmě nechybí ani klasická tragédie. Všechny nitky se nakonec sbíhají k večírku, který mnohé věci vyřeší ne zrovna ideálním způsobem. Tohle vyvrcholení se dalo čekat, děj byl v celku předvídatelný. K tragédii prostě muselo dojít. Jaký byl asi záměr tvůrců? Vytvořit nějaký výchovný film a propagovat pozitivní hodnoty, nebo šlo o pokus převést „klasické“ téma do takové podob, která bude stravitelné i té nejmladší generaci, která sama sebe korunovala za dospělou? Palčivé otázky dneška, ve vtahu k „nejmladším dospělým“ se podle mě ovšem podařilo nastínit nadmíru dobře. Pro někoho to bude zřejmě „nestravitelné“, ale „ti mladší“ v tom mohou najít kus ponaučení, nebo lépe toho, co je špatné a co dobré. ()

Soweek

Když pominu, že je to celé tak nějak přitáhnuté za vlasy, tak dobrý. Ale chvílema mě ty 15ti letý děcka který se za jedinej den všichni osouloží, zfetujou koks, speed, pořídí zbraně a zmlátí se do němoty spíše rozesmáli než mi ukázali drsnost dospívání. ()

medlo

Škoda, že už od začiatku som vedel ako to skončí a kto zomrie. Dej príliš predvídateľný, všetko smerovalo na veľkú super party. Ale film ma celkom bavil, chvíľu som rozmýšľal, že dám 5 hviezdičiek. Hudba do filmu zapadala, aj keď mi občas liezla na nervy. Ale dotvárala atmosféru filmu. ()

adam9

Fíha. Tak to je pro mě silné kafe. Neskutečná realita, nedivil bych se kdyby to bylo přikrášlené minimálně. Ta brutalita, to násilí, 15leté dě*ky...film parádně natočen, skvělý scénář a kupodivu, ač hip-hop nesnáším, i dobrá hudba. Ještě teď mi leze mráz po zádech, když si vybavím konec, který byl sice očekávaný, leč stále strašný. ()

MareT.

Rozhodoval jsem se mezi 3 a 4, ale dávám to lepší hodnocení. Film, který je celkem dost podobný americkému KIDS na mě působí dosti reálně, surově a drasticky, o to více, že se odehrává ve městě, kde momentálně žiju. Herecké výkony jsou naprosto přesvědčivé, anglický akcent tu má svoje místo, protože takhle opravdu mluví jenom ta nejhorší lidská spodina. Angličanům se povedlo uvést na scénu několik aktuálních problému v této věkové kategorii (drogy, prostituce, nechráněný sex, obchod se zbraněmi) a dopadlo to parádně. Jen mě napadá, proč proti tomu nikdo něco neudělá?? Nebo to je o tom, že nikdo nechce nic udělat? ()

DannyBoy80

Na filmu je nejlepší song z titulků The Cinematic Orchestra feat. Roots Manuva, zbytek je rádoby drsně natočený film o anglických spratcích. Neuvěřitelný rozdíl oproti nedávno viděnému filmu Želvy neumí létat. Bezdějový film o 15ti letých smradech co chtějí pouze šukat, fetovat a krást. Přitom by mohli mít vše a žijou si lépe než většina lidí u nás. Film akorát k vytočení. ()

angloumene

Kidulthood nepřináší nic nového pod sluncem, spíš toho naopak hromadí tolik, že výsledný pocit je spíš nijaký. Navíc to až příliš očekávaně vyhrocené finále taky zrovna nepřidává na zajímavosti. ()