Do poklidného života manželského páru Audrey (Halle Berry) a Briana (David Duchovny) zasáhne tragická událost. Náhle ovdovělá se s dvěma malými dětmi snaží přenést přes ztrátu nejbližšího. K tomu se jí snaží pomoci Brianův někdejší nejlepší kamarád Jerry (Benicio Del Toro), který se však nejdříve musí vypořádat se svojí závislostí na heroinu. Dánská režisérka Susanne Bier se po předchozím After the Wedding vrací s dalším rodinným dramatem, ve kterém jde opět především o uvědomení si svých vlastních životních hodnot. (oficiálny text distribútora)

Frenegonda

Jakej je HEROIN???____Poprvé je to jako když tě políbí BŮH. Pak se jen marně snažíš dohnat ten první okamžik. A děláš to znovu a znovu.... INTENZITA - krutá - záběr po záběru. Pohledy, doteky, slova... vše je tu tak hustý že by to šlo nakrájet. Když se ONA dívá na NĚJ mrazí to ... nenávidí ho ale... ()

kalap

Tuctový príbeh,ale brilantné herecké výkony Benicia Del Tora oslnivého feťáka a krásne utrápenej Halle Berry ,dávajú tomuto filmu punc výbornej kvality.Ležať v tesnom objatí s krásnou ženou,ktorú milujete a môcť jej masirovať len ušný laloček je zničujúce. ()

Chrysopras

Na D.S. Bier jsem byl zvědavej a když jsem viděl herecký obsazení, neodolal jsem a pořídil si DVD. A herecký výkony jsou skutečně perfect. Barry nijak zvlášt nemusim, ale tady byla hodně dobrá. Davida já žeru snad vždycky a Benicia ani nemá cenu komentovat. Konstrukt příběhu je taktéž velmi zajímavej v několika liniích. Přesto ale mám pocit ne zcela proměněný šance. Jak už tu někdo poznamenal je to téma v duchu filmů mistra AGI a právě v porovnání s nim mi tam něco chybí. Nevim úplně jak to pojmenovat - lapidárně řečeno se to dá pojmout do slova "atmosféra" - snad to je u AIG kamera, hudba nebo forma vyprávění, ale prostě je ještě o level výš. Proto **** ()

Gereth

Pořád přemýšlím co tomu filmu chybělo. Herci byli skvělí, hudba dokreslovala už tak hodně silnou atmosféru. K obrazovce jsem byl přikován hltajíc každou minutu. Ale pořád jsem na něco čekal. Na nějaký moment, který mě udeří jako rána kladivem. Něco, co ve mně zůstane i po závěrečných titulkách. Vždyť příležitostí byla ve filmu taková spousta. Škoda. ()

rastlinka

Bravó Benicio! Pri tomto filme som si uvedomila, že on sa pre herectvo narodil a je pre neho poslaním. Fantastický výkon! Zaujímavý príbeh, ktorý sa neprehupol do trápnych momentov, ktoré silou mocou tlačia na emócie diváka, ale dačo tomu aj tak chýbalo... No keby bol Del Toro vo filme sám, dávam hneď 5*. ()

zipexx

Emoce až na krev... Jistá podobnost s filmem "21 gramů"... Ta podobnost, přestrojená za utrpení, má jméno "BENICIO DEL TORO"... Halle Berry? Naomi Watts? Která z nich zahrála lépe truchlící vdovu? Podle mě to byla blonďatá angličanka a to je právě ta hvezdička, která chybí k plnému hodnocení jinak povedeného dramatu. Ten si pak pro sebe zcela ukrad fenomenální DEL TORO ! ()

berusche

Susanne Bier mě začíná hodně bavit. Navzdory tomu, že je žena, troufám si tvrdit, že dokáže zaujmout opačné pohlaví. Benicio Del Toro zaujal zase mě. Jak obřadně předané, jak trefné a jak důvěryhodné. Vůbec si neuvědomuji, že bych ho někde někdy viděla, ale tady mi zůstane v hlavě jeho obrázek hodně dlouho. Halle mě trochu zklamala, její výraz je hodně podobný výrazu psychiatrovy manželky z Gothiky (než se to tam zvrtlo). Tím se její autenticita, pozice matky v trýznivé situaci, v tomhle filmu v mých očích snižuje, a to rasantně. Oproti tomu dva výše zmínění to napravují skoro k dokonalosti. Komorní drama na téma vyrovnání se se ztrátami, ať už jsou jakékoli, a i s obvyklými nálezy, je pro mě zas jednou konečně pořádným dramatem. ()

Joe321

Podobný styl filmů mám velice rád. Přesvědčivé, autentické. Komorní dramata, která stojí na hereckých výkonech, řežii a vizuálním spracování. A přestě tohle se mi líbilo i zde. Del Toro je naprosto famózní. Halle Berry nemám moc rád, ale zde jsem jí bez problémů překous. Kamera brilatní, všímá si různých detailů. Příběh není věru originální, ale je zpestřený prostřihy do minulosti, které se ale ve druhé polovině vytratí, škoda. Herecký koncert. -"Accept the good." ()

Martin741

Americky debut danskej reziserky Susanne Bier sa nepodaril. Ide len o prazdnu konzervacku, ktora sa prilis vyziva v prazdnom tlachani o medziludskych vztahoch a o emociach. Nuda : 20 % ()

C0r0ner

S filmy, které mají v popisku pouze "Drama" je to občas složité. Na jednu stranu nabízejí velmi dobré scénáře, herecké výkony, režii,..., ale na druhou stranu jsou extrémně úzce zaměřené a pokud diváka nechytnou naplno, tak brzy začnou nudit a díky svému obsahu bohužel nedokáží nabídnout cokoli zajímavého. 50% ()

zette

Nevim, proc se zrovna u tohoto filmu podle komentaru hodne z Vas nudila... Mne film utekl velice. Moc se mi libi styl Susanne Bier a jeji smysl pro detail, jak jiz nekdo napsal, jde vycist, ze film tocila zena. Scenar sice neresi nejake velke obraty, i tak se ale jedna o celkem jasny a uceleny pocin. Vsechny s vyjimkou Berry bych pochvalil za herecky vykon, zvlaste pak Del Tora. Neubranim se vsak mirnemu zklamani, protoze si myslim, ze je to zatim nejslabsi film teto reziserky a mam pocit, ze ji americka produkce moc neprospela. ()

dr.fish

Napadá mne. že takhle nějak lze šetrně vyprávět příběh o tragické ztrátě a závislosti na heroinu někomu, kdo závislost nezná a nikdy opravdu nikoho neztratil, vydělává slušný prachy a rozbrečí se při banálních replikách, které vymyslí každý průměrný scénárista. Ano, herci často zachrání celý film, ale tady to rozhodně nestačí. Je to plytké, sentimentální a nevěřím tomu filmu ani jedno okénko, kromě té zpovědi na konci, i když ta byla taky v podstatě zbytečná. Tak si všichni poplatni návodu zaplatíme sanatorium a budem v pohodě, ne? Co říkáte? ()

Radiq

Nikdy jsem tyhlety melodramata a smutný filmy nemusel, ale tohle mě teda dostalo. Nevím, jestli to bylo mým rozpoložením nebo byl ten film tak silnej, ale rozhodně ve mě dokázal udržet pocit smutku a lítosti a sem tam voko mírně zvlhlo. Benicio del Toro jako vždy SKVĚLEJ, ale i ostatní herci se nenechali zahanbit. Nejsu z těch, co dávají hodně filmům plnej počet v hodnocení, ale u tohohle to asi udělám. Nemá cenu vysvětlovat proč. Na to se prostě musíte kouknout. ()

tom88

Nie výnimočná, ale celkom silná dráma s tak trocha akoby už videným dejom. Originalita teda mierne chýbala, ale rozhodne je to dobrý a kvalitný film plný výborných hercov. Navyše s obľúbencom Beniciom. 75% ()

flyboyeda

Citlive drama rozehravajici hned nekolik palcivych temat, od reziserky, ktera se v podobne bolavych sferach zrejme citi jak ryba ve vode. Tentokrat navic s podporou v produkci Sama Mendese. Tezi zejmena z hereckehy autentickeho koncertu ustredni dvojice. Halle Berry nikdy nepatrila mezi me oblibenkyne, ale tady ji verim kazde slovo a kazdy vyraz. Benicio Del Toro je pak doslova bravurni. Film muze mit par slabych mist, ale jako celek me pomerne zasahl. ()

Kjůkíí

Jsou filmy, na které zapomenete do 2 hodin a jsou filmy, které si budete pamatovat celý život. Tenhle si rozhodně pamatovat nebudete. OVšem tohle drama má i světlé okamžiky, poutavé momenty a je ze života, tvrdá realita, když vám někdo umře. Je vidět, že to natáčela žena, snímek se zaměřuje na citové prožitky. Benicio Del Toro byl výborný, fakt jsem od něj nečekal až takovéto představení, Halle byla horší, její hraný pláč a histerie, nevím nevím, moc jsem jí to nežral. Ještě nemá na to být matkou, dle mého, a jen doufám, že není, abych se šeredně nemýlil. Třeba ji jen podceňuji. Prolévání minulosti s přítomností v první části filmu vystřídal jednotvárný a nezajímavý konec, stále jsem čekal, kdy už se Halle vyspí s Del Torem a furt nic. Aspoň že tak, hned bych snížil počet hvězdiček. ()

trojtmberk

Teda Halle Berry moc nebaštim, ale tady mi vůbec nevadila a to jsem celkem věřil, že Ples příšer je jediná výjimka, která potvrzuje pravidlo. Dokonce jsem ochotnej jí i malinko politovat, protože tentokrát měla celkem smůlu v tom, že už od momentu, kdy se na scéně poprvé objevil Del Toro, bylo jasný že bude hrát druhý housle. Z tohohle chlapíka běhal člověku mráz po zádech a i když toho moc nenakecal, tak bylo naprosto zřejmý co že se mu honí hlavou, tomu já řikam přesvědčivý herectví. ()