Edith Piaf

• Česko Edith Piaf (viac)
Dráma / Životopisný / Hudobný
Francúzsko / Veľká Británia / Česko, 2007, 140 min

Réžia:

Olivier Dahan

Scenár:

Olivier Dahan

Kamera:

Tecuo Nagata

Marion Cotillard, Sylvie Testud, Pascal Greggory, Emmanuelle Seigner, Jean-Paul Rouve, Gérard Depardieu, Clotilde Courau, Jean-Pierre Martins (viac)

Narodila se na chodníku, vyrůstala v nevěstinci, vydělávala si pouličním zpěvem... Přesto se z ní stala světoznámá hvězda první velikosti. Život Edith Piaf (vlastním jménem Edith Giovanna Gassion) byl bojem o hudbu, přežití a lásku. Její magický hlas, vášeň a přátelství s hvězdami její doby (Marlene Dietrich, Jean Cocteau, Yves Montand aj.) jí od dětství v chudobě přivedlo k obdivu celého světa. Žila vždy naplno a "ničeho nelitovala..." . Díky své neuvěřitelně silné vůli a neobyčejnému nadání se vypořádala s tragickým osudem a její sen z dětství se stal skutečností. "Jednou budu bohatá, budu samé prachy. Budu mít bílý auťák a černého šoféra." Nechtěla dát světu šanci na ni zapomenout a povedlo se jí to beze zbytku. "Velcí umělci nepatří jen jedné generaci, zůstávají tu napořád."

Režisér Olivier Dahan (Purpurové řeky 2: Andělé apokalypsy) obsadil do hlavní role svého nového filmu skvělou Marion Cotillard (Taxi, Velká ryba, Dobrý ročník). Pro natáčení si režisér kromě Francie vybral také Prahu. Zde si na pomoc přizval české herce v čele s Markem Vašutem...

Snímek o světoznámé šansoniérce Edith Piaf zahájil letošní prestižní filmový festival Berlinale, kde sklidil obrovské ovace. (oficiálny text distribútora)

Cycake

Bez hlavní představitelky by to asi byl průměrný film, ale Marion Cotillard předvádí nezapomenutelný výkon. Takže stejně jako pro Edith, i jí patří "bravo" ()

Salman

Fascinující Cottilardová, výborný Depardieu...velmi, velmi povedený film, snad vyjma kamery, která byla na můj vkus vcelku nenápaditá. ()

danio

Film je podle mě skvělý, ale hodnotím 4/5 a to z prostého důvodu. Hercům (hlavně skvělé Marion Cotillard), kameře atd. nemám co vytknout, ale coby nezasvěcenému jedinci mi docela vadilo to skákání v ději, místy jsem se docela ztrácela. Stačilo by odvíjet příběh trošku souvisleji, neříkám neskákat vůbec, ale třeba je jenom omezit a zase bych jednou střihla s radostí pět hvězdiček. ()

JSSVLVKMK

Ač byla povaha Edith Piaf sebevíc nevyzpytatelná, naopak od jejího zpěvu se dalo čekat vždy jen to samé - skvělý zážitek a parádní výkon! její pohnutý osud tu byl nádherně přeformován z jejího pohnutého života do příběhu, který vám pohne srdcem! Možná si o Edith zkazíte dobré mínění, možná vás to nepřekvapí, ale její život je tu dobře zachycen! Herecký výkon mě zaujal hlavně při starší Edith! Tam vynikla její postava nejvíc! Mám dojem, že za tenhle výkon se madam Piaf v hrobě neobrací! :) ()

Sindymindy

Spadla mi brada. Před zpěvem Edith Piaf, před jejím odzbrojujícím životním příběhem, před strhujícím hereckým výkonem Marion Cotillard, která se naprosto převtělila, a zejména před dokonale rozvrženým režisérským pokladem, který dokázal vytvořit přesně tu atmosféru, která srší z písní slavné francouzské zpěvačky, která žila život s plným nasazením, takřka bez hranic, což ji zabilo, ale zároveň přežilo. Šest hvězdiček. ()

anonyym

Příběh, jehož sílu jsem během a po dokoukání nebyla schopná ocenit. Až později mi došlo, že to bylo nejen nejlepší povinné školní představení, ale překvapivě i velmi dobrý film o ženě, kterou většina lidí zná jen prostřednictvím jejích písní. Navíc Marion Cotillard prostě nejde nevěřit, že ONA by nebyla Edith... ()

Spike86

O Edith Piaf jsem před zhlédnutím filmu nevěděl nic kromě toho, že byla z Francie a kromě té jedné její nejznámější písničky - "Non, je ne regrette rien". Z filmu jsem se pak o jejím životě a tvorbě dozvěděl mnohé. Co se mi na filmu líbilo od začátku bylo ztvárnění prostředí, ze kterého opravdu čiší Francie pár desítek let zpátky, také díky hudbě. Během filmu totiž zazní spousta pěkných šansonů Edith Piaf. Atmosféra jejího života je hodně pochmurná až drsná. Skvělý byl z hereckých výkonů hlavně výkon Marion Cotillard hrající Edith Piaf, protože to jak ji zahrála včetně gest a držení těla od mladického vzhledu a chování až po naprosto sešlý stav, na který se dostávala s postupem času, je skvělé a obdivuhodné. Skoky v čase, které se během vyprávění děje stávají docela často, jak dopředu, tak i dozadu, asi filmu trochu uškodili, ale překvapivě já jsem se v tom zas až tak neztrácel jako v jiných filmech využívajících podobného chování při plynutí děje. 85% ()

marti

Životný príbeh ženy, ktorá sa vďaka vlohám stala hviezdou, alebo skôr ikonou. Mnoho obyčajných ľudí prežíva v svojom živote podobné problémy, že sa narodia do nie úplne harmonických vzťahov a preto ma táto línia filmu príliš neoslovila. Z filmu som nevidel ako narábala s peniazmi, ktoré zarobila, z tých pár scén mi pripadalo, že s ňou nebolo ľahké vychádzať a pre mňa je dôležité, aby osobný život bol v súlade s určitou zodpovednosťou, ktorá vyplýva z postavenia, alebo statusu. Snáď okrem krátkeho interview s novinárkou na konci filmu som nenašiel pasáž, v ktorej by ma E.P. ľudsky oslovila. Takto si po skončení filmu hovorím no a?...a s rozpakmi dávam za ** ()

gizi

Film ukazuje těžké dětství a později nesvázanost slavné zpěvačky. Mě to ovšem nijak moc nezaujalo. Udělal jsem si obrázek o Edith Piaf a to je tak vše. 65% a rozhodně již nemusím vidět. 26.9.10. ()

flakik

Skvělý výkon Marion Cotillard, pro kterou jako by byla role stvořena. Film nabitý nezapomenutelnými písněmi Edith Piaf a doplněný o velmi povedené kostýmy. Jediným mínusem filmu bych viděl to, že scény nešly chronologicky podle zpěvaččina života. Podle mě to mohlo vyvolat docela zmatek u těch, kteří její život blíže neznají. Na druhou stranu byl tak děj mnohem dynamičtější. Navíc byla úplně přeskočena jedna etapa jejího života a to její život a kariéra během 2. sv. v. To se tedy díky skákání z času do času docela elegantně skrylo. Nejvíc se mi ovšem líbilo, když se hned při první scéně kinem rozlétlo: "Pupp, to je Pupp!" :-) ()

enzo_cz

Dokonale působivý film zachycující stěžejní momenty hvězdy francouzského a světového chansonu. Dokonalé ztvárnění Madmaiselle Marion Cotillard. C´ est superb, c´est vrais, mon amis. ()

kasol

Výkon hlavní představitelky je vynikající a 5 hvězdiček by nestačilo. Samotný scénář, hlavně skoky z jednoho životního období zpěvačky do druhého jsou rušivé. O slavné Edit Piaf jsem četl jak knihu tak viděl i předchozí natočené filmové verze, které mi připadaly lepší. ()

Pythonator

Tak si to shrňme a pojďme přijít na to, proč se tento hodně nepovedený film lidem tak líbí. Příšerná režie, která neumí ničím zaujmout ani dojmout. O scénáři škoda mluvit, protože nedodržení časové posloupnosti je možná zajímavé, ale tomuto filmu to škodí jako žádnému jinému. Normální chronologické pojetí by bylo mnohem lepší. Co se týče hlavní hrdinky, tak ta je v podstatě jen protivná ožralá zfetovaná kreatura, takže s kým a čím mám vlastně sympatizovat? No zbývají nám tu už jen asi dva důvody proč se film lidem líbí. Jedním z nich je hudba, která mi ovšem nic neříká a tím nejpodstatnějším je Marion Cotillard. Škoda, že udělali z tak krásné holky takovou příšeru, ale pokud měla hrát protivnou ožralou zfetovanou kreaturu, tak se to hodně povedlo. To co tady předvádí je naprosté převtělení, za což musíme ocenit neméně i maskéry. ()

raru

Dobre spracovaný búrlivý,v podstate smutný životný príbeh velikánky francúzskeho šansónu.Čo je ale na filme najviac obdivuhodné,to je herecký výkon Marion Cotillard.V nemom úžase som pozeral,že to je tá istá herečka z filmu Milosrdné lži.Jednoducho famózne. ()

marien1039

Já nevím, co k tomuhle filmu říct více, než že je naprosto výborný...Skvělý herecký výkon po vizuální stránce Marion Cotillard a pěvecký ze stránky Jil Aigrot, která většinu Editiných písní přezpívávala. Přestože je tak dlouhý, člověk se u něho nenudí ani minutu. Snad jedinou výtku či doporučení bych měla: Pro toho, kdo její příběh nezná, přečtěte si alespoň nějaký krátký článek o jejím životě, jinak budete ztracení ze zvláštního opakovaného třívrstvého retrospektivního zpracování :-) ()

KikiNetka

Dokonalý film vtahující diváka do bezprostředního života talentované zpěvačky. Při závěrečné scéně mě polila vlna vzrušení a touhy oddálit konec filmu. Marion Cotillard se převtělila do Edith Piaf a já jí věřila, že je to opravdu ona!! ()

České lázně ve filmu

České lázně ve filmu