Po stopách svého slavného krajana, francouzského tvůrce hororů Alexandra Ajy, a velmi specifických a krvavých italských giallo filmů se vydalo režisérské duo Alexandre Bustillo a Julien Maury. A jejich vynikající hororový thriller z roku 2007, který byl oceněn na mezinárodním filmovém festivalu Sitges, je skutečně určen jen otrlým povahám. Hlavní hrdinkou je zde těhotná fotografka Sarah, které se jednoho deštivého dne po vážné dopravní nehodě zhroutí celý svět. Ona sice ze zkroucených plechů nakonec vyvázne živá, a dokonce i plod, který nosí v těle, je podle doktorů nezraněn, zato její životní partner Matthieu zaplatí tragický incident životem. A ani o čtyři měsíce později, v čas Vánoc, není Sarah s touto životní ztrátou smířena. Během jedné ze svátečních nocí krátce před porodem se ale odehraje událost, která její pohled na svět změní. Jejím poslem je zoufalé zabušení na dveře, za nimiž stojí neznámá žena tvrdící, že sama právě prožila vážnou dopravní nehodu a potřebuje si zavolat. Zakrátko je jasné, že její příchod rozhodně není náhodný. Tato osoba přišla do domu ubližovat a prolévat krev. Je to ďábel v lidském těle a vyčerpaná Sarah nemůže doufat, že někdo uslyší její volání o pomoc. (oficiálny text distribútora)

Shaleman

Po dlouhé době konečně něco, co si zaslouží být označeno hororem. Jednoduchý, avšak co se napětí týče plný příběh vás nenechá vydechnout a i když se ke konci zvrtne v lehce morbidní (policajt na konec) a "tak co ještě vytáhne" (sprej) hru na kočku a myš přes možná zbytečný počet mrtvol, budete na něj vzpomínat. Nejsem příznivcem naturalistického násílí, většinou dle mého v hororech škodí, neboť si autoři myslí, že čím více krve, tím více hororu a na napětí zapomínají, ale sem ten naturalismus a moře krve prostě patří. I čas, který u filmu strávíte (pokud nejste slabších povah a radši si nepustíte nějaký animák) příjemně s mrazíkem na zádech uteče. Myslím, že si Francie našla ten filmový styl, jaký ji nejvíce sedí a snad v tomto duchu bude pokračovat a ukáže tak "jasným hitům" jako je například dávno ztracený Saw, jak se násílí vhodně využívá v hororové oblasti. Snad jediná výtka, která mě napadá - vlastně dvě. Za prvé by se mi více líbilo a více mne napínalo i děsilo, kdyby se druhá polovina více věnovala napětí z poloviny první, kdy byla hlavní hrdinka schovaná v koupelně. A za druhé, když už konečně je v hororu sympatický hlavní hrdina, co nepřežije jen díky zlatým kudrlinám a pětkovému poprsí, ať skončí trochu líp... ()

fililipekk

A zase ti Frantíci. A zase nezklamali. Krev. Krev. Krev. Víc krve. Hodně krve. Všude kam se kouknu samá krev. Záporňačka musela mít základy krejčové nebo kadeřnice, práce s nůžkami jí opravdu šla na jedničku. Krutě. ()

Kroup4

Neuvěřitelně krvavé,ale přitom uvěřitelné.Neskutečná práce s budováním napětí.Film,který není rozhodně pro všechny,zvlášť ne pro slabé povahy.Za **** !!!! ()

Kingjiri

Porody doma asi ve Francii frčej a tak se tvůrci rozhodli udělat dílko právě na tohle téma. Přijela svérázná "porodní asistentka" a porod mohl pomalu začít. Nebylo to teda vůbec špatný, i když ty krvavý úvodní titulky mi trochu zkazily chuť k jídlu, protože jsem zrovna něco jedl. Rozjíždí se to pomalu a nevinně a já si chvílema řikal, co to je za slabou podívanou. Jenomže pak děj a zejména brutality začaly nabírat na obrátkách a já si chvílema říkal uplný opak. Původně jsem přemýšlel i nad čtyřmi hvězdami, ale nelogičnosti v chování některých postav (zejména těch policejních) dosahovaly takových rozměrů, že je nemůžu nechat bez postihu. Tři silnější hvězdy to tedy jistěj. ()

SigSauerP228 odpad!

Fuj! Fuj! Fuj! Fuj! Fuj! Ani to nepozerajte, to bolo niečo tak hnusné, že Human Centipede je proti tomu rozprávka pre deti. A ak nemáte radi, keď niekto ľuďom pichá nožnice do rôznych častí tela, tak to fakt nedoporučujem... ()

Alexandre

Jeden z nejkrvavějších a nejzvrácenějších hororů co znám. Vynikající atmosféra, napínavé momenty a vyhrocení brutality do takové míry, že mě to až nutilo zavírat oči. Po Noci s nabroušenou břitvou nejlepší francouzský horor, z těch co jsem zatím viděl. Dech beroucí jízda, pro milovníky krváků film jako stvořený. 8/10 ()

Polnoch

Inside svojou brutalitou a vizuálnou reálnosťou pri niektorých scénach môže nútiť odvrátiť zrak aj tých otrlejších. V prvej polovici je film plný napätia no potom sa zmení už len na brutálny masaker, kde ostatné veci idú bokom. Napriek tomu je to podarený kúsok. 7/10 ()

Múra

Francouzi maj na tyhle jatka fakt talent. Pro mě o třídu lepší než Martyrs. Tam jsem sice dala taky plnej počet, ale to proto, že mě tenhle žánr baví. Nic pro citlivky, takže pokud vám vadí "trocha krve" nekoukejte na to a nepiště tu sračkoidní komentáře typu - "Komu se tohle líbí, měl by se jít léčit" - a podobně. bla bla bla ()

1985lula

Nič pre slabšie povahy a už vôbec nie pre tehotné ženy. Keďže občas podobné filmy sledujem, tak mi hektolitre krvi nevadili a vedela som sa teda sústrediť aj na dej, ktorý bol síce predvídavý, ale dalo sa. No strach z nožníc zostal. :-) ()

Hellknight12

Dnes pozreté po rokoch. Zaujímavý horor od Francúzou. Film, ktorý rozhodne nie je pre slabšie žalúdky. Ide hlavne o komorný horor, kde máme pár hercov a minimum dialógu, prípadne monológov, keďže je tu minimum kecou a viac činov, tak sa nám charaktery postáv pomaly ukazujú počas filmu. Samozrejme to čo sa deje a aj prečo je vysvetlené ale až tesne pred koncom. Vďaka tomu nás film drží v napätí od začiatku do konca. Počas dĺžky 82 min tu máme peknú prehliadku práce maskérou, ktorú musím vyzdvihnúť na 100%. V podstate tu máme 82 min gorefestu. Herecké výkony sú nadpriemerne. Tento film by som označil ako Artovy, či je to tak aj naozaj neviem. Koniec sa mi páči aj, keď je fakt, že som mal čo robiť aby som nezavrel oči a to už mám pár nechutných filmov pozretych. Za mňa môžem odporučiť, každému kto má silný žalúdok a hlavne hororovým fanatikom. Medzi, ktorých sa radím aj ja. Celkové hodnotenie za mňa je 85%. 5% za dĺžku, ktorá mohla byť kľudne klasických 90 min a držať nás viac v napätí. 5% dole, pretože si viem kľudne predstaviť, že dá filmu niekto odpad, keďže ho môže brať za nezaujímavu vyvražďovačku. A 5% dole za relatívne málo dialógov. ()

husoko

som sa celkom bal, ze co komu zase kto odsekne alebo kam kto koho cim bodne.. o krv a mrtve tela nie je nudze, na koci je to uplne, ze FULL HOUSE.. len mi bolo luto tej sceny na schodoch > ved to sa predsa nerobi.. ani v zaujme originality :) ()

Francouzský řezník se vrací

Francouzský řezník se vrací

09.11.2014

Roku 2008 světové festivaly „terorizovala" trojice brutálních hororů z Francie, díky které se dokonce začalo mluvit o jakési nové francouzské hororové vlně, v článcích občas nazývané „new french… (viac)

Remake Hellraisera bude krvák

Remake Hellraisera bude krvák

30.10.2008

A zřejmě pořádný. Díky alespoň za to. Nemá smysl sténat nad przněním další hororové klasiky. Poslední sequely už ji zprznily tak, že alespoň pokus o návrat k duchu původního filmu může Pinheadovi a… (viac)