New York City. Prosinec 1980. Mark Chapman přijíždí do New Yorku s úmyslem zabít Johna Lennona. Depresivní a neklidná duše je rozpolcena mezi respektem k osobě Johna Lennona a touhou ho zabít, aby se stal slavným. Příběh líčí Chapmanovo duševní zhroucení, ve kterém hrála roli jeho posedlost knihou J.D.Salingera Kdo chytá v žitě. Jeho démoni však zvítězí a přimějí ho zastřelit Lennona na schodech před vchodem do budovy, kde Lennon bydlel.

Kniha Kdo chytá v žitě, kterou měl u sebe Lennonův vrah byla také nalezena u Johna Hinckleyho, který spáchal 30.3.1981 atentát na Ronalda Reagana. (oficiálny text distribútora)

Lum3n

Vůbec nemuseli Johna Lennona zabíjet, stačilo mu pustit tenhle film. Scénář je sestavený z plků o ničem, Lindsay se tam mihla sotva na pár minut, Leto nehrál špatně, ale vybral si špatný film. Víc než jednu hvězdu v tom opravdu najít nelze. ()

Vampireman

Pro dvě věci na tento film jen tak nezapomenu. První je úžasný a reálně prostorově výraznější Jared Leto, který jakoby skutečně BYL Mark Chapman. Z jeho filmografie mě byl nejpříjemnější právě tady. No a zadruhé mě zaujala režijní stránka věci, která si sice (a bohužel) nevybrala tu nejsprávnější formu, spousta věcí tam byla malých a slabých, ale atmosféra snímku byla velká a od scény, kdy se Chapman hádá s fotografem o svém původu, se ve mě kumulovalo napětí, jaké bych od tohoto snímku nečekal. ()

FilmFan24

Pomalé tempo příběhu vnitřně rozervaného mladíka, který 8.12.1980 zavraždil v New Yorku Johna Lennona, sluší. Škoda jen, že tempo filmu trochu negraduje k osudovému atentátu. Informativní hodnota snímku je nesporná, ale stejně zaujme nejvíc famózní přeměna Jareda Leta, který pro roli Marka Davida Chapmana udělal totéž, co kdysi De Niro pro "Zuřícího býka". Aby přibral 30,5 kg na váze, jedl zmrzlinu Haagen Dazs rozpuštěnou v mikrovlnce, do které si přidával olivový olej a sojovou omáčku. ()

Juto

85 minút filmu sa tiahne bolestivo pomaly, pretože od Chapmanovho zdĺhavého sebaľútostného zasnežovania sa nedá oddýchnuť. 4/10 ()

Biggy

Malinko psychologický snímek o vrahovi Johna Lennona. Řekl bych, že na toto vcelku nezáživné téma mohli více popsat život samotného vraha, zarytého fanouška. ()

Radiq

Jared Leto byl furt na scéně. Hrál dobře. Ještě líp byl namaskovanej. Ty tuky nevím, jestli byly namaskovaný, ale jestli ne, tak Leto to očividně zas na premiéru všechno shodil. Akorát nevím, co vedlo tvůrce k tomu, obsadit zrovna ho. Vždyť existuje mnoho herců, kteří nemusí tloustnout, aby pasovali do role. Nebo si chtěl Jared dokázat, že se dokáže pro svou roli úplně změnit? To se mu teda určitě povedlo. Ale mám z toho takovej rozporuplnej pocit. Poslouchat ty Chapmanovy myšlenky bylo dost těžký, ozvlášť slyšet je celej film... a zastřeným hlasem. Nevím, nic moc mi to nedalo, ale zas úplněj šit to nebyl. A taková poznámka na závěr: Johna Lennona hrál Mark Lindsay Chapman - asi ne rodina Marka Grahama Chapmana, ale je to zajímavý... ()

Lopezka1982

Dobré téma, ale bohužel špatně natočené. Film mě hrozně nudil, několikrát jsem u něj usnula, a celkově mě tedy nenadchnul, kdyby tam nehrál Jared, tak to ani nedokoukám. Hustý kolik nabral kvůli roli a jak důležitá váha je, když z takového hezouna udělá typického Američana s velkým pupkem :) ()

Mrkvič

Příšerná nuda a zbytečný film. V Americe asi není dobrého tlustého herce, když musí Chapmana hrát Jared Leto. Jina se od toho asi nedá ani nic čekat, když tam je celou dobu jen on a sledujeme jeho pocity a to jak je mešuge. Zajímavých je pár informací ke konci filmu spojených s knížkou, ale jinak prostě nuda. ()

Bobik9

No vgěřím, že někdo z toho může mít depky. Já jí mám z toho, že jsem si na volnej večer vybral tento film. To, co udělali z Jareda je strašný, ale on ten film zachraňoval. Lindsay tam proběhla a ani nemohla nijak do filmu zasáhnout. Dalo se z toho jistě vytěžit více. Ale toto bylo ohromná nuda. Ještě že to měl jen 80 minut! ()

uiu

Zavraždění Johna Lennona očima jeho vraha. Pohled, kterého se mnohým nedostane a který je zajímavější, než samotný zpěvákův život. Co vedlo Marka Chapmana k tomu, aby zabil hudební ikonu? Chorobná mysl a její ospravedlnění k odpornému činu. Jared Leto pro roli udělal maximum už jen tím, že přibral kolem 30 kilo (nějaká Reneé Zellweger se může jít s Bridget Jones zahrabat, vždyť ani nebyla ve filmu pořádně tlustá...). Film má jen pohých 84 minut, takže délkou nenudí a pomalu nám přibližuje osobnost vraha. Nechápu nízké hodnocení ostatních uživatelů. Já si film užila. Na vině asi budou předsudky některých vůči Jaredovi Letovi (ne každý má rád ve filmech typické hezounky - ale věřte, v tomto filmu Leto opravdu hezounek není a nedělají to jen ta kila navíc, ale vůbec celá vizáž podivína) a jméno Lindsay Lohan v titulkách (ta si ve filmu střihla jen roličku jedné z fanynek, s kterými se dá párkrát do řeči), takže předsudky stranou a užijte si výlet do šílené mysli vraha. Dobrý komentář: AngelAngie ()

Guzo

Heh, ten hlavní hrdina byl opravdu Jared Leto? Vůbec jsem ho nemohl poznat, nevím, jestli tloutl kvůli roli, ale podobný sám sobě tu měl jen hlas. Ten doprovází celým filmem, takové napůl šeptání, v prvním okamžiku ani nevíte, zda mluví muž či žena, ale postupem času se na to dá zvyknout. Jen by takhle nemusel mluvit tolik, přeci jen byly výraznější scény, kdy se na place něco dělo. Tímto stylem mi to celé přišlo dost uspávací, navíc když člověk celou dobu ví, jak vlastně film dopadne. Trochu víc potěšila Lindsay, které to tu dost slušelo (jak to ta holka pořád dělá, to nevím :-) ()

manonfire

Tak film velmi kvalitně popisuje naprosto prázdnou a uboze nudnou bytost, která zbavila svět člověka naprosto opačných kvalit(a to nejsem fanda Beatles). Film bude pro spoustu lidí nudný, ale je třeba ocenit, že se pustil touto nepodbízivou cestou. Jared ze svého image obětoval mnohé a film stojí čistě na něm. Byl skutečně celý film zralý na pěst. 60% ()

Mr.Jackass

Film samotný je u mě na rozmezí 3*. K 3* jsem se přiklonil proto, co se sebou musel Jared Leto udělat. Podoba se skutečným pachatelem je skutečně až zarážející. ()

baxiii

Opět pro mě Jared Leto podal velmi dobrý výkon (bohužel to na celkový dojem ze snímku nestačilo). Což už se o panu Schaeferovi říci nedá. Takovéto téma si určitě zasloužilo něco či někoho lepšího. Film byl podán neuvěřitelně nudným způsobem a jakoby bez děje. Škoda škodoucí. ()

aLPaC

Dost nudně natočená v podstatě rekonstrukce posledních 3 Chapmanových dní. Na průměr to vybojoval svým přístupem k roli Jared Leto. ()

toi-toi

Nemám rád Catcher in the Rye. Je to nudná kniha o ufňukanom sráčovi. Evidentne sa v nej J.P. inšpiroval, ako písať príbeh - ako jeden veľký balast nudy v pozadí plytkých pseudointelektuálnych kecov. Jared je tu úbohý. To, že kvôli roli ztlstol aby sa podobal, je chvályhodné. No tváriť sa ako niekto s miernou retardáciou, a rozprávanie monotónnym hlasom nie je vrchol jeho hrania. ()