Letecké katastrofy

• Slovensko Air Crash Investigation (viac)
všetky plagáty
Kanada, (2003–2024), 176 h 20 min (Minutáž: 42–52 min)

Tvorcovia:

André Barro

Jonathan Aris (rozprávač), Von Flores, David Bamber (rozprávač), Daniel Park, Jason Weinberg, Bill Lake, Marty Moreau, Jon De Leon, Jorge Molina (viac)

Seriál sleduje stopy pozostalých, rodinných príslušníkov obetí nehôd a vyšetrovateľov leteckých nehôd pri skladaní dôkazov o ich príčinách. Každá epizóda seriálu poskytuje presvedčivý, hĺbkový pohľad na jeden z konkrétnych aspektov leteckej bezpečnosti, akými sú únosy lietadiel, nezvládnutá údržba a zrážky vo vzduchu. Popri týchto kľúčových témach sa tento nový seriál venuje aj najväčšiemu problému letectva posledných rokov – pilotom, ktorí sa učia zvládať zvýšenú automatizáciu. (Disney+)

Recenzie používateľa Bozvav k tomuto seriálu (89)

Dvojí problém (2022) (S22E04)

Nebylo by to poprvé, co se skoro šrot začne využívat jako nákladní a je jen na pilotech to zvládnout. Pánové byli frajeři. Já bych se na jejich místě podělala, pomodlila a spadla na Alpy. ()

Pád do Tichého oceánu (2022) (S22E05)

Laksní přístup v některých povoláních stojí životy. Škoda, že se člověk nedozví, jaké to mělo právní dopady na zodpovědné osoby. Za mne je to způsobení smrti z nedbalosti a měl by za to někdo sedět a aerolinky platit pozůstalým jak mourovatí. A pak si do té plechovky sedněte... ()

Drama nad Michiganem (2022) (S22E06)

Pilot by zasloužil přes držku, vyjíměčně šlendrián údržby zachránil kapitánovi , posádce a hlavně cestujícím život. Ti piloti by zasloužili sebrat nejen pilotní licenci, ale i řidičák na tříkolku. ()

Stromy hrůzy (2022) (S22E07)

Často jsou chyby z důvodu rutiny fatální. Nicméně, zavřít věž k vůli netěsnícimu oknu a pak v takovém počasí říci pilotům, je to na vás, mi přijde dosti nešťasné. ()

Turbovrtulový děs (2022) (S22E09)

Nekompetentní pilot a průser je na světě. Otázkou zůstává, jak to, že když opakovaně neprošel testy, že mu vůbec ponechali licenci, či nedostal zákaz létání, dokud se to pořádně nenaučí. Stejně tak , že prošel zátěžovými psycho testy. Pokud je tedy v té době vůbec dělali průběžně. ()

Spletené signály (2023) (S23E02)

Kombinace rutinního chování pilotů, začátečnické chyby zaučujícího se na věži a dvou blbých tlačítek zapříčinila zcela zbytečnou nehodu. O špatně nastaveném tranžeru se ani nezmiňuji. ()

Slabé místo (2023) (S23E03)

Jedná blbá chyba a tolik mrtvých. ()

Zvládnutá krize (2023) (S23E05)

To je, jak kdybych tu údržbu dělala já, pravá sem, levá tam.... to se na to podívám. Piloti velcí frajeři. ()

Prasklé sklo (2023) (S23E06)

Před kapitánem a jeho posádkou hluboce smekám. Skvělá epizoda. ()