Reklama

Reklama

VOD (1)

Agenti Tajnej služby Thomas Barnes (Dennis Quaid) a Kent Taylor (Matthew Fox) sú poverení ochranou prezidenta Spojených štátov Ashtona (William Hurt) na kľúčovom summite, týkajúcom sa celosvetovej vojny proti teroru. Keď prezidenta krátko po pricestovaní do Španielska postrelia, nastane chaos – počas naháňania atentátnika sa pretnú osudy rôznych ľudí. Medzi divákmi je napríklad americký turista Howard Lewis (Forest Whitaker), ktorý sa domnieva, že strelca zachytil svoju kamerou, na ktorú si celou udalosť nahrával pre svoje deti a na mieste činu je i producentka istej americkej spravodajskej televízie Rex Brooksová (Sigourney Weaver). Tak, ako títo dvaja, aj ďalší ľudia postupne dopĺňajú jednotlivé časti skladačky – a na svetlo sveta tak vychádzajú stále nové a nové, vskutku desivé súvislosti! (TV Markíza)

(viac)

Videá (3)

Trailer 3

Recenzie (791)

tron 

všetky recenzie používateľa

Uhol pohľadu bol nakrútený v roku 2008, ale ja som si ho s pani manželkou pozrel až o 10 rokov neskôr. Vždy ma lákal, ale nakoniec mi vždy do filmovej cesty prišli iné priority. A roky utekali a utekali, až sa z nich stalo okrúhle desaťročie. Koncom roka 2017 sme pozerali seriál Punisher a v ňom bola jedna epizóda poňatá práve ako Uhol pohľadu – krvavý teroristický útok vyrozprávaný z pohľadu viacerých osôb. A keďže šlo o dobrú časť, rozhodli sme sa pozrieť si konečne aj „originál“. A "musím" mu dať 4*. Je príliš originálny na to, aby som mu dal "len" 3*. Žiadna srdcovka to nie je. A zrejme ani nikdy nebude. Nie je to film, ktorý potrebujem vidieť štyri razy do roka. Vlastne si myslím, že ho zase ďalších 10 rokov neuvidím. Ale je to proste svojím spôsobom jedinečné, hra s časom je miestami až bravúrna (hoci mám pocit, že pár detailov tvorcom nenápadne uniklo, ale aby som to vedel potvrdiť, musel by som si to pozrieť viackrát po sebe) a herci dostali veľmi stručne, ale v konečnom efekte pôsobivé postavy, ktoré väčšinou mlčia, ale u každej je naznačených aspoň pár zaujímavých drobností, ktoré z nich robia človeka, ktorého životný príbeh by nás zaujímal, keby... keby naň bol čas. Lenže nie je. Hoci film začína sprudka a vy sa možno budete preto pýtať, či to môže byť ešte besnejšie, keď už začiatok je šialený, tak vám odpoviem, že – môže. Najmä v druhej polovici, kedy do seba jednotlivé veci začnú zapadať, sa z toho stáva v podstate nonstop akčný film. Ponúka veľa mrazivých, intenzívnych, naturalistických a desivých scén. ()

Ony odpad!

všetky recenzie používateľa

Tak on už námět je napytel, ale bylo hned jasné, že tady jde o vyprávění an sich. A byla jsem připravená si to vyprávění užít opravdu ze všech úhlů pohledu, se všemi poletujícími auty, rozstřílenými lebkami i padajícími sanitkami. Jenže ono rozmáchnout se kamerou a pak film rozstříhat na cucky samo o sobě nestačí. Co vám budu povídat. Demence. Tohle na mě nemohlo zafungovat. Chování a dialogy lidí jsou tak strašně hloupé, až to bolí. O spoustě postav jsem vůbec netušila, o co jim jde. Jejich angažovanost v dané situaci, vzájemné vztahy, náhodná setkání, kontakt s rodinou atd. atd. jako by se snažily být klišé. Ale dokonce ani to nevychází. A hlavně je to tak zoufale jednotvárné! Škoda je tu některých scén se slušným potenciálem parodie. Kdybych viděla jen ten hláškovací konec, neuvěřím, že nejde o komedii. Nejdřív jsem se smála jen, když někoho zabili (a vůbec mi to nebylo blbý), ale v závěru už mi smíchy tekly slzy. Doprčic to ani nebyl patos, to byl zas jen pokus o patos. „You´re welcome.“ ()

Reklama

cheyene 

všetky recenzie používateľa

Čtyři hvězdičky dávám z několika málo důvodů - evropské prostředí, zajímavá forma filmu a ideální stopáž. Jinak se mi potvrdilo mé osobní pravidlo, že filmy, v nichž vystupuje postava amerického (ale i jakéhokoliv jiného) prezidenta, bývají to vesměs snímky patřičně hloupé. Úhel pohledu není přímo hloupý, ale rozhodně nejde o počin, který bych si pustil víckrát. Závěrečná naháněčka byla sice výborně zpracovaná, ale v jinak poměrně realisticky pojatém dramatu dosti ujetá. ()

genetique 

všetky recenzie používateľa

Klasické rozprávanie príbehu z viacerých pohľadov na tú istú vec sa mi vždy páčilo a akčný žáner mohol tomuto štýlu len pomôcť, ale až tak skvelo nadupanú, vysoko štandardnú hi-tech akčnú popcornovku som nečakal. Má to ten správny spád a nepreťahovaný záver, má to svoju pointu s pár menšími, no údernými zvratmi, ktoré však prídu v ten najneočakávanejší okamih. Tie ssom si počas sledovania takmer ani neuvedomil, pretože film mi nedal vydýchnuť, či zamyslieť sa na podstatou veci a pokračoval so svojom tempe vytrvalo ďalej. Zo začiatku to s tým striedaním pohľadov takmer prepískli, ale na také niečo si asi musí zvyknúť aj divák a som rád, že ďalej to pokračovalo v inteligentnejšom a triezvejšom slede daných uhlov. 80%. ()

Falko 

všetky recenzie používateľa

Mozno niektorim z vas bude trosku liezt na nervy niekolke vratenie sa spät ku 12-stej hodine, kde sa ma odohrat utok na prezidenta Spojenych statov z pohladu redakcie spravodajstva (Sigourney Weaver), ochrankara (Denis Quaid), turistu (Forest Whitaker), alebo aj samotneho prezidenta (William Hurt). Preto sa aj film vola Uhol pohladu. Avsak pacilo sa mi postupne rozuzlovanie pribehu ako puzzle a hlavne konecna, celkom slusne natocena nahanacka. Avsak celkom slusne mali tvorcovia premyslene aj to, v akom poradi sa ktory uhol pohladu divakovi ukaze. Mozno by som sa uplne na konci vratil este k tym osobam, ktore boli ukazane na zaciatku filmu, napriklad na redakciu spravodajstva, teda aspon k ludom, ktori to prezili... 14.05.2015 _______ Dennis Quaid - (Thomas Barnes) +++ Matthew Fox - (Kent Taylor) +++ Forest Whitaker - (Howard Lewis) +++ Bruce McGill - (Phil McCullough) +++ Édgar Ramírez - (Javier) +++ Zoe Zaldana - (Angie Jones) +++ Sigourney Weaver - (Rex Brooks) +++ William Hurt - (Prezident Ashton) +++ Hudba: Atli Örvarsson +++ ________ (Videl v kine 11.03.2008) +++ ()

Galéria (34)

Zaujímavosti (15)

  • Věděli jste, že Forest Whitaker nerad běhal? Je to skutečně tak, charakterní herec není žádným rychlonožkou, ale co mohl dělat... (Kailo)
  • Asi proto, že se tvůrci přesunuli na úplně jiný kontinent, uniklo až moc faktických chyb. Filmaři si nevšimli, že španělské značky vyžadující zastavení hlásají obyčejné STOP, a ne ALITO, že tam nejezdí typicky americké taxíky a že auta nemají americké poznávací značky. (Kailo)
  • Značná podobnost se seriálem "24 hodin" není náhodná. Scénář se měl stát předlohou celé jedné série příběhů Jacka Bauera. (77Ivana)

Súvisiace novinky

„Já jsem 3D zákon!“

„Já jsem 3D zákon!“

15.05.2010

Kultovní komiks ze stránek britského magazínu 2000 AD Soudce Dredd se už jedné filmové adaptace dočkal. I přes na svou dobu vysoký rozpočet a trefně vybraného hlavního představitele šlo o propadák,… (viac)

Reklama

Reklama