„Jeffa Reigerta (Paul Rudd) by si s Mojžíšem nebo dokonce s Charltonem Hestonem nikdo nespletl, přesto ale mají tihle tři něco společného. Jeff má totiž stejně jako Mojžíš a Heston za úkol představit světu desatero přikázání. Jenomže on v praštěné komedii Davida Waina „Desatero“ není právě vzorem ctnosti… Geniální moderátor téhle speciální prezentace, obklopený gigantickými replikami slavných kamenných desek, má totiž tolik práce s podváděním manželky Gretchen (Famke Janssen) a přítelkyně Liz (Jessica Alba), že se stěží dokáže vypořádat s jediným přikázáním, aniž by ho sám neporušil. Taková prodejnost je ovšem součástí šarmu téhle roztomilé, urážlivé a mnohdy rozpustilé biblické parodie. (oficiálny text distribútora)

castor

Místy doslova ujetá komedie, složená z deseti (přiznejme si) dosti nevyrovnaných minipříběhů. Právě v tom je její největší slabina. Pominu-li u těch povedenějších epizod některé nadbytečné fórky, bez kterých by měl celek méně nerušený spád, tak jsem se bavil nad očekávání dobře!! Každý si tam to své, pokud bude chtít, najde. Plejáda hvězd sice nedostává potřebný prostor, ale jinak snímeček příležitostného herce Davida Waina představuje to lepší, co komediální produkce letošního roku nabídla!! ()

ScarPoul

Absolútne odfláknutý, nevtipný, a hlúpy film, ktorý nám ukáže desať krátkych príbehov, inšpirovaných desiatimi prikázaniami, ale nakoniec nás skôr znechutí, ako pobaví. Fekálny humor badateľný skoro v každej scéne, aj keď nie v takej miere ako trebárs v Date movie, alebo Disaster movie, a jedinou výhodou tohoto snímku, je priatiahol omnoho zvučnejšie mená ako tie dva vyššie spomínané filmy. Ale ich postavy sú strašne nevyužité. Abscencia humoru, dobrého vkusu a zábavy, alá Amerika. Ako vrchol je to zakončené príšernou pesničkou, ktorá nám len hovorí, že láska je to hlavné a že práve kvôli nej porušujeme všetky prikázania. Zmysluplný film, na ktorý sa budem snažiť zabudnúť - ale len do takej miery aby som nespravil tú istú blbosť a nepozrel si ho po druhý krát. ()

D.Moore

Pfffffff, série nevtipných povídek s nezábavnými dialogy, pitomými pointami (pokud se tak vyústění těchto příběhů vůbec dá říkat) a nulovým čímkoliv, co by se dalo nazvat poselstvím na závěr. Na Desatero mě nalákala hlavně hvězdná jména... A o to více zklamaný jsem. Jediná povídka, která za něco stála, byla Nezabiješ (lékař nechal v pacientce nůžky a i potom, co zemřela, své konání za každou cenu obhajoval "jako fór"), zbytek stál za pendrek. Jedna hvězda za zmíněnou povídku, druhá alespoň z úcty k pohledným herečkám. ()

Shit

No fakt trapárna, vůbec sem v některých příbězích nepochopil čim se tvůrci snažili zesměšňovat některý z 10 přikázaní, naprostá dementóza a ty vsuvky Paula Rudda mezi příběhy byly příšerný. Nicméně musim se přiznat, že mě dva příběhy fakt pobavily a to ten s názvem nezabiješ, to bylo fakt strašně vostrý a v roli doktůrka byl super Ken Marino, kterej se snažil u soudu všechny přesvědčit, že to zabití myslel jen jako vtípek a druhej příběh Nepožádáš manželku bližního svého opět s výborným Kenem Marinem a s drsným příběhem z vězení, kde jaksi nejsou žádný manželky, tak se to muselo vyřešit nějak jinak. Ale víc to fakt nemá co nabídnout a u většiny času v ostatních příbězích sem se akorát nudil a řikal si že horší to být už nemůže, jenže bohužel mě každej další příběh ukázal, že může... ()

slunicko2

Gretchen... Hey, I was in the neighborhood. I thought I'd come by and take a shit. 1) Žánrově neujasněné intošské filmy tak trochu o ničem obvykle nemám rád. Moc jim nerozumím a necítím se v jejich přítomnosti dobře. 2) Kupodivu však je tento film úplně jiný šálek čaje. Razantní černý humor, pravda, chvílemi připomíná rozzuřeného slona v porcelánovém království. Deset mikropříběhů působí kapičku chaoticky a nevyrovnaně. Celkově mi to i přes decentní rozsah připadalo chvílemi příliš dlouhé. Avšak... 3) Nenudil jsem se. Bavil jsem se. 4) Starozákonní konotace, přestože je na nich film postaven, mi připadají zbytečné a matoucí. Zapomeňte, že má jít o odkazy na desatero, a zjistíte, že vás autoři zahrnují gejzírem crazy nápadů, které umí pobavit a zaryjí se do mysli více, než by se mohlo zdát. 5) You murdered my wife! Dr. Glenn Richie: Hey, guy! As a goof, guy! As a goof! ()

• Ve filmu si zahráli všichni herci ze seriálu The State (1993). Michael Patrick Jann se nemohl kvůli nabitému rozvrhu natáčení zúčastnit, a tak je v posledním příběhu ukázána alespoň jeho fotka. (HappySmile)
  • Winona Ryder (Kelly La Fondová) se upsala filmu, aniž by četla scénář. Je totiž fanynkou Davida Waina a jeho filmu Léto k nepřežití (2001). (HappySmile)