Bojovníci

• Česko Válečníci (viac)
všetky plagáty

V občianskou vojnou zmietanej Číne generál Pang ako jeden z mála prežije masaker svojich vojakov armádou vzbúrencov, ktorých vedie náboženský fanatik Qing. Útočisko nájde najskôr u krásnej Lian, do ktorej sa zamiluje a neskôr sa pripojí k dvojici banditov. Traja muži zložia prísahu a stanú sa pokrvnými bratmi. Pang je presvedčený, že s takýmito spolubojovníkmi po boku sa mu podarí vzbúrencov poraziť. Ich spojenectvo však začne ohrozovať vzájomná rivalita a žiarlivosť. (STV)

PDcz

3 hvězdičky Po dlouhé době historický film čínské produkce, který není čistě "pohádkový". Není zde vidět tolik barev, tolik přepychu a nadlidských schopností. Naopak se vše odehrává v šedých barvách, blátě a také v neposlední řadě velkém množství krve a létajících končetin. [X] Minus 1* hvězdička Za hudbu. Občas jsem si připadal, že sleduji Piráty z Karibiku či jiný film se stejnou hudební kulisou. Hudba nás rušila a neseděla k době, tématu ani k podání příběhu. [X] Minus 1* hvězdička Za konec filmu. Konkrétně na část filmu, kdy všichni 3 bratři vystoupali vysoko. Začali jsme se ztrácet v ději, kdo s kým proti komu a proč. ()

Crowen

Tak mě připadne, že v popisku tohoto filmu je chyba. Není akční, nýbrž drama. Výprava je velmi pěkná, ale celek zas tak zajímavý není. Film nenabízí nic, za co by se dali přidávat další hvězdičky, takže zůstávám na 3 a podotýkám, že jsem čekal víc. Poslední dodatek: vcelku pěkná hudba. ()

Puol

Oproti podobným kúskom (s čínskymi/honkogskými historickými filmami sa nejak roztrhlo vrece) poteší romantická linia príbehu, krvavé a riadne pochmúrne vyznenie príbehu a samozrejme hviezdné herecké trio. I napriek uvedeným kladom sa vo filme bohužiaľ nič pamätihodné neudialo. ()

BeranSon

Na rovinu říkám, že tyhle čínský válečný filmy nejsou nic pro mě. Výprava obstát dokáže, některé triky jsou povedené, ale i tak filmu chybí tah na branku, zručnější režie, převrat ve scénáři jak balvan. Jet Li vypadá slušně, všichni ostatní mu dělají pěkné křoví. Finále mě nijak neodrovnalo, dvě hvězdy. - 3/10 - ()

Heavyman

Kolega z práce a ty jeho doporučení na filmy. On si myslí, když je tam hodně ťamanů a mrtvol, že to bude stačit ke štěstí všem. Zřejmě jako tvůrci tohoto nudného monumentu, kde je sice dost akce, ale špatně naservírované. ()

MickeyStuma

Hrdinský příběh tří pokrevních bratrů během povstání Taiping za dynastie Čching, natočený na základě atentátu na generála Ma Xinyi, kterého si v tomto případě s chutí zahrál Jet Li. Pro zajímavost, o tomto činu, o kterém jsou dodnes spíše dohady, jak to celé vlastně bylo, byl už natočený snímek 'The blood brothers' (1974). Válečný epos plný bojových akcí, intrik, patřičné dramatizace a dechberoucích vizuálních scén. Odvážný a drsný realismus sice očekávaně na takový film pokulhává, ale jinak se jedná o dobře odvedenou nejen režisérskou, ale i kamerovou práci. Nejedná se tedy o prezentaci bojového umění, ale čistě jen o válečnou vřavu. A takových scén je tady více než dost, které už jenom doplňuji politické intriky, aby to vůbec mělo všechno nějaký smysl. Dramatizace a finální tragický čin je tak svému údělu naprosto přesvědčivý. Samozřejmě není nouze ani o nějaké ty emoce. Snímek prezentuje pouze drsnou a fascinující realitu čínské historie v podobě napínavého historického válečného filmu. Realitu samozřejmě v uvozovkách. Jak už bylo výše zmíněno, nikdo neví, jak to ve skutečnosti celé bylo, tudíž nikdo nemůže ani vědět, kdo co kde do celého dějství přidal. Na asijský film můžeme mít mnoho výhrad, avšak tento funguje a to je na filmový dobrodružný zážitek to nejdůležitější. ()

Blaogranas

Asi jako všichni sem postrádal trochu víc toho boje. Škoda, místo toho šlo ve velké části filmu o mocensko-politické machinace, ale i tak určitě nadprůměr. 3,5* ()

sumperacek

Velkolepé, dobře vykresleny charaktery jednotlivých postav, ale spousta okamžiků, které mi úplně do sebe nezapadaly. Sice mě ve chvíli napadaly myšlenky, že se film, hlavně v druhé půli trochu vleče, ale času stráveného díváním rozhodně nelituji. ()

Tamten

Tento film není příliš zajímavý z hlediska bojů, jedná se spíše o psychologický náhled na spojenectví a vedení bojů ve staré Číně. Bohužel evropan se v tom jen špatně orientuje, ztrácí se a teprve zpětně pochopí, kdo koho asi zradil a nezradil. Pro fanoušky Jet Liho to také lahůdka nebude, je tu vlastně jedna spíše podprůměrná akce a od poloviny filmu se schyluje k další, a schyluje, .... a nic. Konec je zcela neakční. ()

milhouse333

První púlhodinka je děs běs, ale pak to tak špatné není. Našel jsem v tom i dobrý příběh a kdybych se vyznal v těch čínských jménech- do konce filmu jsme si totiž ani nezapamatoval jméno hlavního hrdiny, bylo by to super. ()

Dantte..

Hodně slabé, na takovou plejádu hereckých hvězd je to velké zklamání. Film, který se vám po pár týdnech úplně vykouří z hlavy a vracet se k němu rozhodně nebudete. Scénář filmu není taky velký zázrak a nelogičností se v něm objevuje tolik, až to hezké není. Co však musím pochválit jsou herecké výkony všech tří hlavních představitelů, které jsou naprůměrné a s přibívajícími minutami gradují až do né moc výrazného finále. 45 % ()

Šňůra

Číňani uměli vždycky točit pěkné historické válečné filmy, plné stylově pojatých a choreograficky vyladěných bojových scén, vizuálně bez chybičky. Jen už to tak jaksi zevšednělo. ()

_-0-_

Více než 90 minut surových bojů a závěrečná půlhodina, věnovaná technologii moci - to vše za použití nadstandardního množství komparsistů. Když zbavíte film asijského koloritu, tak zbyde prostinký příběh. Zbytečně dlouhá stopáž, z pohledu Evropana ne vždy pochopitelné dialogy (opírající se o čínská měřítka hodnot), to vše doplněno rádobyreáliemi, které neasijský divák (okouzlený asijskou kulturou ve formě, jakou je předkládána Evropany) vyžaduje - výsledkem je nevyvážený brutální slepenec postrádající gradaci. Obdivovatelé Ramba si ovšem přijdou na své... ()

Dub-C

Dobre valecne drama, i kdyz mi to chvilkami prislo zdlouhave. Nijak jsem se pri tom nenudil. Davam 3* a tu 4. za Jet Liho :):) ()

jafuska

tak nevím co k tomuto napsat, sice historický film, ale filmy z číny opravdu nemusím, zdá se mi, že je to špatně natočené, děj nic moc, asi jsem si měla vybrat lepší film, toto byl velký omyl, o čínských bitvách nic nevím a to je asi ten problém,že mě to nijak nezaujalo ()

wlk1

Škoda, tohle vůbec nenadchlo. Utahané a těžkopádné. Ve výsledku působí víc depresivně než akčně. Druhou půlku jsem dokoukal tak ze setrvačnosti. Tohle si už podruhé nedám. 2* ()

Peter-1307

Jet Li je synonymom akčného filmu. To bol prvý dôvod prečo som tento film chcel vidieť. Druhým bolo, že je to vojnový. Ale skutocnosť je iná. Vojnovým ten film je , ale je to čistá vojnová dráma kde trio hlavných hrdinov sa síce snaži a odvádza dobrú hereckú prácu, či Andy Lau ako Er-Huem, Takeshi Kaneshiro ako Wen-Xiangem a aj Jet Li ako generál odviedol svoj štandart (ktorým však určite neprekročil svoje herectvo z Danny the Dog), film je však príliš toporný, dejovo občas sa zadrhávajúci. Nemôžem však filmu uprieť jej peknú vizuálnu stránku, akcie, ktorým nechýba priamočiarosť a prepracovanosť. Tento film sa nestane mojíim obľúbeným, ale až taký zlý zase nie je oproti iným epickým vojnovým akčným snimkom čínskej produkcie. ()

pekas

Všichni tři hlavní hrdinové byli skvělí. Film dost smutný, zase ti dobří a čestní dostali nafrak. Bitvy drsné, a intriky pro mne naprosto nepřehledné. Slabší čtyři hvězdy. 65%. ()

Jet Li láme rekordy

Jet Li láme rekordy

28.11.2007

Kromě končetin svých protivníků, samozřejmě ;-). Možná vám po jeho průměrných filmech natočených v Americe a několika lehce nadprůměrných v produkci Luca Bessona přijde, že Jet už má dny své největší… (viac)