Agenti FBI John Crawford a Tom Lone pri zásahu proti Jakuze mali zlikvidovať aj mafiánskeho zabijaka Sólistu. Ten však prežil a zavraždil nielen Toma, ale aj celú jeho rodinu. O tri roky neskôr John vyšetruje prípad, v ktorom znova figuruje Sólista. Prečo však zaútočil na vlastných kolegov z Jakuzy? Je možné, že zradil svojho šéfa Shira a pracuje pre jeho rivala, mafiána Changa. Získava pre neho drahé sošky koní, ktoré patrili Shirovi. John odhalí, že Sólistovi nešlo o likvidáciu gangstrov, ale o lúpež, pričom mu musela pomáhať polícia. John stretne Sólistu zoči-voči a zistí, že po plastickej operácii zmenil podobu. Do mesta prichádza Shirova dcéra, aby urobila v Jakuze poriadok. Sólista rozpúta vojnu medzi Shirovou Jakuzou a Changovým gangom. Medzi mafiánmi dôjde k veľkej prestrelke, do ktorej sa zapojí aj polícia. John prenasleduje Sólistu, ten však uniká. Teraz je však už jasné, že Sólista stále pracuje pre Shira a má za úlohu úplne zničiť Changovu rodinu. Zlikviduje Changa, ale jeho žena a dcér utečú. Zároveň zabije Shirových mužov, aby o tom nemohli hovoriť. Do mesta prichádza samotný Shiro a John vie, že jedine on môže Sólistu zastaviť. Preto ho informuje o jeho poslednej chybe... (TV JOJ)

MaxQ69

Parádní trhiller, ovšem se spoustou hrubých nedostatků. I když se War tváří jako obligátní béčkový blockbuster, zápletka je ušitá z daleko kvalitnějšího materiálu. Vyvrcholení kolem sólisty je, nebál bych se říct, famózní. Převelká škoda řady dalších přidružených vyvrcholení, která paradoxně film tlačí v žebříčku kvality níž. I když Jet Li není nejhorším záporákem (viz. Smrtonosná zbraň 4), tady se celý film tvářil jak přiblblý šmoula. Na to, jaké to mělo být eso, jsem ke všemu marně vyhlížel realizaci jeho mitrovského boje. Mimochodem, nikomu nedoporučuji dabing. Hůř vybrané hlasy jsem už dlouho neviděl a dokonce jsem postřehl jeden hlas u třech různých osob (jako bychom něměli dost dabérů :-S ) ()

O_Peki

Tenhle film jsem vůbec neznal. Nejsem fanoušek ani jednoho z ústřední dvojice. O to víc jsem byl překvapen a musím říci, že se mi to docela líbilo. Na pozadí několika masakrů mezi dvěma odnožemi asijské mafie se odehrává docela napínavá kriminálka a příběh o pomstě. ()

kelet

Keďže som milovník filmov Jeta Li, obzvlášť tých, kde neskáče 200 metrov do výšky a zabije všetko ešte vo vzduchu, tak som bol týmto filmom veľmi potešený. Je to totiž príbeh, ktorý je realistický, pracuje s dejom a aj keď hlavnou témou je pomsta za "padlého" kolegu (čo je samo o sebe klišé téma), tak musím priznať, že záverečné rozuzlenie ma veľmi prekvapilo. Súboje sú veľmi pekne prevedené, dej vás nenechá oddýchnuť, vzhľadom na to, že "sólista" robí poriadne rošambo medzi triádou a yakuzou, a akcia je pekne dávkovaná. Jason Statham je výborný, ako vždy, a až do konca som neveril (ani mi nenapadlo), že on by mohol byť zradcom. Samozrejme film nie je dokonalý, ale je to solídne akčné dielo. Hodnotenie: 80% ()

Mydlivoj

před pár lety mě film vůbec neoslovil. včera jsem šel na noční a říkal si jaký dvd na přežití si tam vezmu. tak jsem hrabal ve starých dvd že si něco oživím. No a oživil jsem si to,že mě film vůbec neoslovil... ()

blezg

To si takhle sednu, pustím blbost a nepřemýšlím. Na konci řeknu Hmm, dobrý. (nebo jinej třeba špatný) Koukám ale jednu hvězdu tady dávaj všichni, co si přečtou Statham- Jet Li a očekávají něco extra cool super nabitý vším prostě jízda jako prase, s orgasmy nejpozději po dvaceti vteřinách a mohutným výstřikem na strop při závěrečných titulcích. Vy ztracenci ve vlastních očekáváních! jednu hvězdu i vám tupci :) ()

Jardys88

Mnou velmi očekávaný film kterého sem se nemohl dočkat mě naprosto vůbec nezklamal a až na pár drobností sem s ním byl spokojený. Nějaké významné herecké výkony zde nejsou ale film je protkán pořádnou dávkou akce a divoké "mlátičky". Líbí se mi a nechápu ty špatné hodnocení. Jistě každý má jinou vizi dobrého filmu. Zápletka mi přišla velmi zajímavá ale ke konci jsem nebyl uspokojený pořádným rozuzlením. Nevím proč ale ten konec opravdu nebyl moc povedený...tak sakra byl to nakonec teda ten Tom Lee a nebo Rogue? ()

Blitzkrieg

Akční film, který přímo nenadchne ale ani neurazí. Člověk se sice v akčních scénách trochu ztrácí, ale jinak to má spád a ani příběh není z nejhorších, i když je trochu zamotaný. A že by to byl nejhorší akční film roku? Ani omylem! O to se spolehlivě postarali Transformeři... ()

tahir

Proste mlaticka, nic viac nic menej, na odreagovanie uplne v pohode. Pribeh obohrany ako kazeta, koniec predvidatelny, typicky Seagal film, ale na oddychovku celkom v pohode. ()

p.paja11

Jenom další pokračování série těch strašně akčních filmů buď s jet li nebo jackie chanem.... možná konec trošku překvapí, ale jinak se mi nedostalo žádného extra diváckého podívání.... 45% ()

MIHLIK

Mě osobně se tento film líbil je tam spousta akce, ne jak jiní píšou že není dotažená dyt jedna akce střídá druhou a přece se nebudu dívat jak se bijou hodinu žejo, samozřejmě každýmu se líbí něco jiného jen sem postrádal forced-title docela tam i mluvily japonsky tak sem temu místy nerozuměl ale to se poddá. ()

Neel

Jet Li a Jason Statham... Perfektní chlapi, ale zrovna tady jsem na rozpacích. Nerada to říkám, ale Jasonovi tahle role absolutně nesedla. Do role pomstychtivého agenta se zkrátka nehodí. A role Jeta Li mě zklamala, protože tady nedostal dostatek prostoru k ,,boji" v pravém slova smyslu. Jeho skutečné umění spočívá v něčem jiném než ve střílení. 3hvězdičky dávám za ne tak úplně hrozný konec, za herce pro které mám i tak slabost... Co ale filmu nejvíc ubralo, je mizerný střih. ()

Chlo0opek

Zpočátku se zdálo, že si to tento film namíři třeba ke 4*, ale nakonec ne. Možná až příliš překombinovaný. Typická Japonka - drsňačka nemohla chybět - nesympatická, nafoukaná a "dokonalá všeumělkyně" samozřejmě bez žádného ženského sex appealu. Ani ostatní výkony mě příliš nepřesvědčily. Příběh "asijský" - slabší, ale zato s důrazem na efekty,. ()

Adolf47

U tohoto filmu jsem si užíval každou jeho sekundu. Perfektní herecké výkony mých oblíbených herců, Jet-liho a Jasona Stathama, zápletka a odhalení na závěr. Nevím, jestli byl film koncipován jako áčkový nebo béčkový, ale každopádně dokáže zaujmout v každé z těcho kategorií. ()

embee

Moji dva oblíbení akční herci v jednom filmu, to jsem si nemohla nechat ujít. Bohužel se ve filmu hlavně střílelo, takže bojových scén jsme si moc neužili. Hlavně v případě Jet Li je to na škodu, protože jsou jeho silnou stránkou. Vůbec jejich společných scén bylo poskrovnu. Jinak příběh, na akční film, dost dobrý. Zajímavé rozuzlení na konci. Rozhodně natočili oba lepší snímky, ale toho negativního hodnocení je tu, na můj vkus, až moc. ()

Severus007

Dialogy jak z Walkera :) Jednu hvězdičku dávám za hudbu a za to, že mě tyhle střílečky kdovíproč baví. Ale podruhé na to koukat nehodlám. ()