Francúzsky dramatik Eugene Lebiche (1815 - 1888), autor mnohých vaudevillov - ľahkých francúzskych komédií - vykreslil v svojich dielach (Cesty pána Perrichona, Kartársky bank, Slamený klobúk z Talianska, Aféra z ulice Lourcine) typické mravy, záľuby, zvrátenosti a neresti meštiackeho ducha. Vyslúžil si za to titul "národného" autora, ale čo je dôležitejšie - jeho diela podnes rozosmievajú obecenstvo na celom svete. Jeho komika nič nerešpektuje, ale ani nikoho neobviňuje, jej cieľom je iba zabávať.

Televízna inscenácia Výlet do Paríža je obrázkom francúzskeho spôsobu života na vidieku. Skupinka priateľov sa rozhodne, že výhry z kariet pôjde míňať do najkrajšieho mesta - do Paríža. Hrdinovia sa teda vydávajú na veľkolepý výlet plný dobrodružstiev, prekvapení a nástrah... (oficiálny text distribútora)

mchnk

Pařížské nástrahy versus bezbranní vesničané, řídící se heslem - kdo šetří, má za tři. A co teprve, když šetří tři. Se společně nabitým jměním vyrážejí užít si trochu toho života na vysoké noze. Výška ovšem většinou znamená pád a člověk se velmi rád vrátí k stereotypně poklidnému rodinnému krbu. Atmosféře Paříže předminulého století v inscenačním provedení nechybí ani pouliční šansoniérky a velmi lehké slečny. Škoda, že naše Arabela nedostala v této poloze více prostoru. Jinak je herectví všech zúčastněných naprosto fantastické. Ostatně jako ve většině slovenských inscenací. Poctivé herectví v kombinaci se skvělým humorem působí výborně. "JÁ, syn statkára, sám statkár...prohlašujem, že o těch hodinkách neviem nič...". Výborný sled událostí, dějová zamotanost a náramná legrace. "Za posledních pět franků mi ukázal Vaší sestru, se kterou hraju 20let karty!" ()

Autogram

U nás sa hovorí Gadžo v meste, a o tom presne je tento film. Humor mi až tak nesadol, ale herecké výkony sú dokonalé. Nepomôžem si, aj keď v menšej roli, tak v komédii vždy najviac vynikne Satinský, tentokrát ako zoznamovací agent alias bordeltato. ()