Opět se vrací vaši oblíbení pravěcí kamarádi Nožička, Sára, Spike, Zobka, Pírko a s nimi zábava vysoko v oblacích v úplně novém, doslova povznášejícím dobrodružství! "Letecký den" - důležitá událost pro všechny letce Velkého údolí - se kvapem blíží. Ale vždy originálnímu volnostylaři Pírkovi se nedaří létat se svými sourozenci ve skupinových formacích. Všichni se mu snaží pomoci, ale nejužitnější radu nakonec dostává od "chlupatého" přistěhovalce Guida: někdy je prostě nejlepší být svůj. Dinosaurus Guido je pro všechny jako zjevení z jiného světa a jeho původ sourozence nenechá v klidu. Zvídavost je zavádí na nečekanou a napínavou cestu do tajemného neznáma. (oficiálny text distribútora)

Terva

Tak ještě jednou se vlna kvality zvedla do výšky, ale počítám, že teď už to bude jen upadat. Možná by to chtělo ukončit. ()

majo25

Dvanásty film je podobný jedenástke - bez väčšieho dobrodružstva a namiesto minidinosaurov pribudla postavička vtáka. Mala byť akože zábavná, mne taká neprišla. Viac priestoru dostáva ale najsympatickejšia a najzábavnejšia postavička - Vtáčik - a hlavne kvôli nemu je to fajn. ()

Mr.Ripley

Poslední díl v červených číslech. Nicméně pro mě zůstává ve velice sporných vodách ohodnocených trojkou. Je milé vidět nové "ostrozuby" (Spinosaurus byl vždy můj favorit). Ovšem k čemu nám je zábavná druhá polovina, když první byla nuda k uzoufání. Tři hvězdičky s odřenýma ušima a skleslý pohled na končící sérii, jež mě po dlouhé době dokázala vrátit zpět do dětských let. ()