Eddie Schneider (Til Schweiger) je úspešný šéf kreatívneho tímu vo významnej newyorskej reklamnej agentúre a práve požiadal o ruku Judy (Stefanie von Pfettenová), dcéru svojho zamestnávateľa Russela Birka (Art Hindle). Zároveň má ešte utajenú milenku. Jeho bezstarostným životom v luxuse a absolútnym sebavedomím otrasie udalosť na večierku, kde jeho kolegyňu a dlhoročnú kamarátku Angelinu Sableovú (Lauren Lee Smithová) znásilní sadistický Anthony Birk (Sebastien Roberts), spolumajiteľ firmy a nastávajúci švagor. Anthony priloží nôž na krk rozhnevanému Eddiemu a začne ho vydierať - ak nezmení svoju výpoveď v prípade znasilnenia v jeho prospech, vyzradí svojej sestre jeho neveru. A Eddie príde o všetko, čo v svojom úspešnom živote doteraz dosiahol - luxus, bohatstvo, budúce skvelé manželstvo aj kariéru. Ako sa rozhodne? (TV JOJ)

slunicko2

Napínavé drama bez akčních prvků. 1) Kdo hledá akční honičky, exploze a střílení, tomu se film líbit nebude. Nebude se líbit tomu, kdo nerad přemýšlí o morálce, ani tomu, kdo nemá v oblibě nejednoznačné příběhy. To vše totiž snímek nabízí v poměrně hojné míře. 2) Spoiler! Nedá mi to, abych neshrnul podle diskuse na IMBH, co se diváci naučili z filmu. Když nějakou znásilníte, vrátí se vám s obrovským dildem v ruce. Poté, co požádáte ženu o ruku před tváří její rodiny, jděte ošukat jinou...a užijte si. Přijít pozdě na schůzku a chovat se jako debil k potenciálním klientům vám přihraje nové kšefty. Berete-li antipsychotika, přestaňte s tím, když vám to přikáže černošský generál. Pokud vás někdo znásilní, neváhejte a zabte ho; budete se cítit báječně. Jeptiškám nevěřte, lžou stejně jako ostatní. A rozhodně, dodávám za sebe, nečtěte komentáře teenagerských mudrlantů. 3) Zaujal mě neobyčejně přitažlivý 34letý Kanaďan Sebastien Roberts (hlavní padouch Anthony Birk). Tomu bych se ani moc nebránil... ()

Arsenal83

Dve tretiny filmu ide o špičkový trhiller, ktorý bavil svojou zápletkou a nechával diváka v napätí, ako to celé dopadne. Škoda len, že tá krutá pomsta nebola až taká krutá, tam si mohli nechať viac záležať. Rovnako tak koniec prináša zvraty, ktoré sú dosť očakávané. Za mňa 70% a zaokrúhlim nahor najmä pre špičkový výkon Sebastiena Robertsa. Pre mňa neznámy herec, ktorý zahral slizkého hnusáka na úrovni Commoda z Gladiátora (J. Phoenix). ()

MickeyStuma

Hodně silný příběh plný zvratů a nečekaných až šokujících konání hlavních představitelů. Příběh o velké korporaci, nadvládě a moci, o těžkém rozhodování a pomstě. Příběh tak honosný, že více snad už ani být nemohl. Vyprávění je klidové a srozumitelné, aby divák vše pochytil a dokázal se vcítit do dané situace. Německým tvůrcům se podařilo obsadit i několik Hollywoodských hvězd, což snímku velice přidává. Je sice krapet delší, ale určitě to není na závadu. Každé dějství má čas se v klidu rozvinout a dojít do nejmenších podrobností. Nijak napínavé to není, ale přeci jen je divák, který tomu porozuměl, držen ve zvědavosti, jak to celé všechno dopadne. Němci hodně překvapili. Takových snímku mají hodně málo. ()

Eldrick

Nevěra, nenažranost a vychcanost se nevyplácí (propojeno s vedlejší linií znásilnění, cool revenge, btw)... aneb jak Skopčáci natáčí u Amíků nápaditějším stylem než Amíci samotní. Nejvíc mě potěšil štěk Erica Robertse v závěru, jakožto Schweigerova obhájce. Zato cameo Michaela Clarka Duncana je trochu mimo a zavánělo Zelenou mílí. ()

borsalino

Film dávali na ČT se začátkem v 00:05. Už toto značí, že ani ČT nepovažuje tento film za hit číslo 1. V podstatě jde o běžné drama, což by nebylo nijak špatné. Nicméně film má zásadní tři vady - vůbec nevtahuje do děje, pořád jsem byl v obýváku a film jsem sledoval jako by z povzdálí. Druhá věc jsou dějové podivnosti, zejména Eddieho zatčení a uvěznění, to mi připadlo celé jako hodně nesmyslné (obviněvní na základě to, že byl jediným podezřelým), stejně jako účast Angeliny na pohřbu týpka, který ji před tím znásilnil, úplně přeskočeno bylo vyšetřování vraždy tohoto týpka a nalezení nějakých stop až po dosti překvapivý závěr. Třetí věcí byla celkové délka filmu. Celkově je to trochu škoda. ()

• Při scéně, kde Eddieho (Til Schweiger) vyzve manželka, aby se šli proběhnout, hraje píseň kapely Placebo "Song To Say Goodbye". (lskala)