Reklama

Reklama

Keurosing

Trailer

Obsahy(1)

Příběh nás zavede do Severní Koreje, kde žije rodina Jong-suka. Jong-suk pracuje v uhelných dolech za hrozných podmínek a málo peněz. Jeho rodina je na pokraji vymření a trpí různými nemocemi. Jong-sukova manželka onemocní, proto se Jong-suk okamžitě musí dostat k lékům, které by jí zachránily život. Pověří tedy svého syna Čuna, aby se postaral o maminku, zatím co on bude pryč. Avšak komunistický režim nedovoluje cestovat za hranice Severní Koreje, proto se Jong-suk musí stát uprchlíkem. Uprchne do Číny, odkud se dostane na Jihokorejskou ambasádu, kde získá jihokorejské občanství. Po příjezdu do Jižní Koreje Jong-suk tahá za všechny provázky, aby dostal svoji rodinu ze Severu. Povede se Jong-sukovi dostat rodinu do Jižní Koreje? Uzdraví se mu manželka? A bude celá rodina zase pohromadě? (TylerGage)

(viac)

Videá (1)

Trailer

Recenzie (76)

verbal 

všetky recenzie používateľa

Říkají li vám doma Čuně, je to ještě v pohodě, maximálně si z vás ostatní děti dělají prdel. Říkají li vám doma Čuně a jste ze Severní Koreje, prdel si z vás nikdo nedělá, ale žádná výhra to taky není. Říkají li vám doma Čuně, jste ze Severní Koreje, otec rube uhlí a matka profesionálně vykašlává krev, máte dost velkou šanci na to, že v prdeli opravdu budete. Totálně. A to nejen proto, že vám rodiče při nejbližší příležitosti naservírují vašeho nejlepšího přítele. Na česneku. *** Castingově přesný ťamanský chlapeček s kukučem flašinetářské opičky rozehráva sociální melodrámu tak tklivou, že by se i Maryčka Magdónová stydlivě krčila v koutě pro trapné komediální postavy. Pan Bezruč by zajisté zamáčkl slzu a začal by svou novou sbírku "Korejské písně" asi takto: "Z Nula+KK v pchjongjangském slamu slyšíme chrchlat chlapcovu mámu // Z lopoty než otec vrátí se z večera, s matkou již lomcuje akutní tubera // Zaplakal Čun Jong-Suk ... " ()

sniper18 

všetky recenzie používateľa

Je to dosť dobrá juhokórejská dráma. Má veľmi dobrý príbeh odohrávajúci sa v Severnej Kórei o mužovi, ktorý nechce nič iné, len šťastie pre svoju rodinu. Ale jeho žena dostane tuberkulózu, no lieky na ňu sa dajú kúpiť až v zahraničí a tak doma nechá ženu so synom, aby sa pokúsil dostať za hranice a kúpil lieky. Ale dostať sa domov je takmer nemožné a tak chce dostať svojich blízkych k nemu. So spracovaním som spokojný, film bez problémov dokáže zaujať po celý čas, celková tématika je nadmieru zaujímavá, dramatické prvky sú správne dávkované, dobre zvládnutý je aj pobyt za hranicami, ale mrzí ma, že tých samotných nepríjemných situácií zo Severnej Kórei tu nie je až tak moc, ako by mohlo. A pritom sú to rozhodne tie najzaujímavejšie časti filmu, obzvlášť pobyt dvoch detí v tábore alebo príchod polície do domu priateľov hlavných postáv. Takže hlavne toto by sa dalo ešte zvýrazniť. Herecké obsadenie je bez väčších problémov, hlavná postava sa dala obsadiť aj lepšie, Cha In-Pyo je tiež dobrý, ale nemá až tak moc charizmy na správne utiahnutie filmu, o dosť viac ma zaujal jeho filmový syn, Shin Myeong-Cheol, jeho postava je zaujímavejšia, dobre zahraná a našťastie má aj dosť priestoru, ale s nikým nemám problém. Réžia a technická stránka sú dosť dobré, ale myslím, že ešte mohli byť aj lepšie, hlavne emócie nefungujú až tak moc, ako by som pri tejto téme očakával, ale aj takto som pomerne spokojný. Crossing je film, ktorý minimálne kvôli svojej téme rôzhodne stojí za pozornosť, ale aj tak sa nemôžem zbaviť pocitu, že po väčšine stránkach sa to dalo ešte vylepšiť. 77% ()

Reklama

misterz 

všetky recenzie používateľa

Obrovský smútok a neskutočne veľké emócie. Príbeh tak silný, že už silnejší snáď ani nemôže byť. Hrozné, čo sa ešte aj v tomto storočí deje... Smutné, depresívne a bezútešné, nič pre jemnocitné povahy. Niektoré pasáže sú naozaj pocitovo už niekde v inej galaxii, a to si ani neviem a nechcem predstaviť tie, ktoré zo snímku vystrihli. Pri pohľade na tie deti chúdence mi išlo srdce puknúť, to sa skoro ani nedalo vydržať. Film s obrovským posolstvom a mementom, klobúk dole, pred hercami, réžiou... a hlavne pred ľuďmi čo v tom pekle museli a musia žiť. Tu zaplače aj ten najtvrdší chlap. Jednoznačne môj najlepší kórejský film. ()

zette 

všetky recenzie používateľa

Par detailu bych vytknul, treba jak to Jong-suk vyresil v praci, kdyz sel na brigadu do Ciny...Jinak se ale jedna o vytecne drama s vice nez zajimavym nametem. Pro divaka je asi nejatraktivnejsi pasaz ze samotne Severni Koreje (zde by jizni sousede mohli ve filmove produkci zabrat a tocit vice takových filmu..., i kdyz to asi nebude tak jednoduche, jak to vypada), ale film jako takovy nemá sanci nudit, spise divaka sokovat. Coz se dle recenzi dari a na cloveka to pusobi velmi silne. ()

Hees 

všetky recenzie používateľa

Fúha veľmi silný film s veľmi silnou tématikou a je to v podstate rodinná dráma. Musím povedať, že najviac ma prekvapil koniec (nehovorím či sa to skončilo šťastne či nešťastne), ten bol pre mňa maximálne prekvapujúci. Film sleduje osud otca, ktorý musel prejsť cez hranice, aby mohol pomôcť svojej rodine a hlavne svojej žene. Ak to tam naozaj takto vyzerá v tej Severnej Kóreii (a to asi vyzerá) tak je jasné, že zverstiev ako v koncentračnom tábore, sme sa ako ľudstvo stále nezbavili a zrejme ani tak skoro nezbavíme. Herecké výkony veľmi pekné, asi najlepší herecký výkon pre mňa podal chlapec a hral ho Myeong-cheol Shin (meno vo filme Kim Joon). Film má niekoľko zlomových momentov keď čakáme čo sa vlastne bude diať ďalej a vždy zostaneme prekvapený. Je pravda, že ten film je v podstate hra na city, ale jednoznačne podarená a v každom človeku to nejaké pocity vyvolá. Niekto nechuť potom z filmu, že sa mu nepáčilo čo sa vo svete deje môže nepriamo preniesť aj do hodnotenia filmu a tak je jasné, že každý hodnotí inak. Mám rád filmy, ktoré dokážu niekomu otvoriť oči aj keď je mi jasné, že svet sa mení inak, ale nech to každý vie a neuzatvára sa do krabice. ()

Galéria (7)

Zaujímavosti (12)

  • Uvedení doprovázel benefiční koncert a bylo nahráno album „Cry with Us“ (Plač s námi), jehož výtěžek šel na pomoc dětem v Severní Koreji. (molotov)
  • Film byl poprvé promítán jako součást Severokorejského týdne svobody v Kongresové knihovně ve Washingtonu. (molotov)
  • Před samotným natáčením proběhly asi roční přípravy, během kterých štáb zpovídal kolem sta severokorejských uprchlíků (v té době jich bylo v Jižní Koreji celkem asi deset tisíc), aby byl příběh co nejautentičtější. (molotov)

Reklama

Reklama