Deň zlomu

USA, (2006–2007), 9 h 45 min (Minutáž: 45 min)

Tvorcovia:

Paul Zbyszewski

Kamera:

Bill Roe

Taye Diggs, Moon Bloodgood, Victoria Pratt, Meta Golding, Ramon Rodriguez, Adam Baldwin, Michael McGrady, Joe Nieves, Mitch Pileggi, Ian Anthony Dale (viac)

Detektiv Brett Hopper prožívá jeden den stále dokola. Pokaždé se probudí vedle své krásné přítelkyně Rity. Za oknem sedí holub a v televizi hlásí, že se na dálnici převrátil nákladní vůz s plínkami. Vždy je také neprávem obviněn z vraždy Alberta Garzy. Kyž se znovu probouzí do tohoto opakujícího se dne, vše si pamatuje. Díky tomu má o všem, co se stane, přehled a může tak zachránit mnoho lidí. Pokud chce, aby konečně nastal zítřek, musí najít pravého vraha zástupce státního nadvládního Alberta Garzy. (fray)

Recenzie používateľa honajz2 k tomuto seriálu (13)

Deň zlomu (2006)

Začne to poněkud mdle, ale s každou další epizodou je to čím dál tím lepší a lepší, až si mě to nakonec naprosto získalo. A jsem rád i za to, že to nemá x sérií, ale jenom jednu, s 13 epizodami a uzavřeným koncem. Tenhle seriál jsem si fakt dost užil, i když kvůli určitým mínusům na plný počet nepůjdu. Podrobněji u komentářů k jednotlivým epizodám. Silné 4* ()

Pilot (2006) (E01)

Tak potenciál tam určitě je, dost co odkrývat taktéž a napínavá místa tady byla jakbysmet. Jenže se krapet obávám, kam se to bude vyvíjet a jestli na to hlavně tvůrci půjdou inteligentně. V tuhle chvíli se z toho může vyklubat jak naprostá pecka, tak tuctová kriminálka obohacená o časovou smyčku, která ani na těch 13 dílů moc nevystačí. Samozřejmě doufám v to první, ale skepsí jsem se zatím nezbavil... Tak jako tak, pilot celkem dobrý a určitě mě navnadil. Slabé 4* ()

What If They Run? (2006) (E02)

Vlastně z toho mám úplně stejné dojmy jako z pilotu, jen tady mě to celé zaujalo o něco míň. I tak mám ale chuť sledovat to dál, i když pořád doufám, že se to celé pořádně zvedne, rozjede a získá si mě to víc než doposud. Takhle úplně nevím, jak dlouho mě bude bavit to sledovat. Silné 3* ()

What If He Lets Her Go? (2006) (E03)

Nevím co se stalo, ale tady mě to naprosto dostalo a především po celou dobu drželo v napětí, takže doufám, že tohle už snad bude ten moment, kdy si mě to skutečně získá. Zamotává se to celé čím dál tím víc a zatím se fakt nedá odhadnout, s jakými vztahy ke všem lidem okolo sebe Brett ve finále skončí... 5* ()

What If He Can Change the Day? (2006) (E04)

Ne tak silná a napínavá epizoda jako minule, ale pořád dost zajímavá, pořád dost poutavá a graduje to čím dál tím víc a víc... Tak se těším, kam se to v budoucnu vyvine. 4* ()

What If They're Stuck? (2006) (E05)

Vlastně bych jenom okopíroval komentář od uživatele maruna0007 - jen já jsem teda tomu seriálu přišel na chuť o nějaké dvě epizody víc a doufám, že mě to nepřejde. Tady se to ale totiž rozjelo dost slušně. Slabých 5* ()

What If They Find Him? (2006) (E06)

Zpočátku docela nudná epizoda, jenže pak se sakra rozjela a poslední čtvrt hodinu jsem měl oči přilepené k obrazovce a ani jsem nemrkal, jak to bylo napínavé. Ten potenciál je tu skutečně čím dál tím větší... Silné 4* ()

What If She's Lying? (2007) (E08)

Oproti tomu vlažnému začátku se to rozjelo skutečně solidně a u posledních (minimálně) 3 epizod jsem byl permanentně v napětí, kam to celé dospěje... Ne vše to má domyšlené (v rámci situací, co se v jednotlivých dílech stanou), ale jinak si mě to prostě dost drží a začínám dokonce zvažovat nad tím, že bych to tenhle týden celé už dokoukal, protože mě fakt s každou další epizodou víc a víc zajímá, jak to celé skončí... 5* ()

What If They're Connected? (2007) (E09)

Nefungovalo to tady na mě tolik jako minule, navíc některé situace jsou poměrně zvláštně vedené a do určité chvíle se tu dělá záhada z něčeho, co je už poměrně dost jasné, ale jinak jsem si to opět užil, opět jsem dost spokojený a opět se těším, kam se to posune dál. Pořád je to dost slibné, i přes krapítek slabší epizodu. 4* ()

What If He's Free? (2007) (E10)

Mile mě překvapilo, že si odhalení druhé nejzásadnější záhady nenechali až na samotný konec (popř. na další sérii, v současnosti je to poměrně normální), ale vše o ní řekli a uzavřeli zde. Samozřejmě se dalo čekat, že Hopperova situace u konec ještě není, avšak teď se ten seriál může naplno věnovat tomu nejzásadnějšímu a já doufám, že mě nezklame... Jinak tahle epizoda mě opět naprosto pohltila a měla v sobě i dost povedených zvratů. 5* ()

What If He Walks Away? (2007) (E11)

Taková oddechovější (ale rozhodně ne vatoidní) epizoda, ve které se moc zásadního nestane, ale minimálně poslední čtvrt hodina přijde s nejedním zajímavým zvratem a perfektně tak připraví půdu pro dvě závěrečné epizody, ve kterých, jak doufám, půjde skutečně o hodně. Tak uvidím. Na plný počet to dneska nebylo, ale spokojený jsem popravdě dost. Silné 4* ()

What If She's the Key? (2007) (E12)

Tady už není o čem. Jestli to finále skončí otevřeně, jen aby mohla být druhá série, tak mě to dost vytočí, protože je to stále víc a víc zajímavější. 5* ()

What If It's Him? (2007) (E13)

Jako takhle, zůstávají zde pořád dva otazníky, ale oba jsou takové, že by na jejich základě měla vzniknout druhá série. Jinak to je ale naprosto skvělé finále, které pořád přichází se spoustou zajímavých (a přitom se sem logicky hodících) zvratů, které z toho závěru dělají něco skutečně velkolepého, co hromadu nejasností vysvětlí. Sice jsem na konci byl celkem zklamaný, že jsem se nedozvěděl, kdo Bretta do té časové smyčky dostal, jenže ty poslední dva záběry... 5* ()