Dantovo peklo

• Česko Božská komedie (viac)
všetky plagáty

kiv

Rozpohybované Dorého ilustrace k Dantovu veledílu. Vzhledem k roku vzniku neuvěřitelné. Hudební doprovod od Tangerine Dream považuji za povedený a velmi působivý. ()

Bobstajn

Kvalitní ztvárnění Dantova veledíla, respektive jeho části. Film pochopitelně odpovídá době vzniku, má svoje malé mušky zejména v trikové části, ale hromadné scény kruhů pekla jsou skvělé a na svou dobu bych řekl i dost odvážné. Snímek se hlavně zaměřuje na scenérie a popisy, postavy jsou zde zejména ikonické. Hodně mi to stylem připomínalo Gibsonovo Umučení Krista. Doprovodná hudba mě zpočátku zaskočila, ale časem se z ní stala příjemná součást, která film umě doplňovala, i když bych víc uvítal čistě instrumentální ztvárnění. ()

metfor

Před 110 lety člověk z toho filmu asi neměl moc klidné spaní. Když si vzpomenu, jak na mě v roce 76 působila Gapa, která létala podobně zázračně bez náležitého mávání křídel jak tady ďáblíci... Na tehdejší dobu to muselo být skutečné veledílo. Jsem rád, že jsem film shlédl. Lépe docením vymoženosti novějších filmů - zvuk později nahradil afektované mávání rukama (či nohama), kamera se rozpohybovala. Zatoužil jsem se dostat do ráje. Tam to musí být samá ženská, když v pekle je to samý chlap (až na pár vyjímek). ()