Snímek, jehož režisérem, scénáristou, hlavní hereckou hvězdou a dokonce i autorem hudby je sir Anthony Hopkins. Film vypráví příběh scénaristy, pracujícího na snímku jménem Slipstream (sic!), jemuž se náhle začne dějová linka právě psaného díla podezřele proplétat s osobním životem: filmové postavy se objevují v reálných situacích a hlavní hrdina (a společně s ním i divák) si nemůže být jistý vůbec ničím. Ve vedlejších rolích filmu, který lze přirovnat k režisérskému stylu Davida Lynche, jsou ze známějších herců k vidění například Christian Slater nebo John Torturro. (curfew77)

Junglista odpad!

Uživatelka playboxguest mi mluví přesně z duše, můj tok myšlenek probíhal téměř identicky. Tohle jednak udělá z normálního člověka epileptika, pak to nedává žádnej smysl a kromě toho sem měl chuť to vypnout a to se mi stává hodně málokdy. Nedám ani tu jednu, i když by si jí sám zasloužil John Turturro. A já se teď budu snažit zapomenout na to, že tenhle paskvil natočil herec, kterýho jinak velice uznávám. Protože tohle spíš zavání výplodem závisláka na heroinu. ()

Yoss odpad!

Postrádam hlbší, postrádam akýkoľvek zmysel tohto "filmu"... Dúfam, že nám Anthony na staré kolená nezačína senilnieť a toto je jeho ojedinelý, resp. posledný výkrik do tmy. Fakt by som chcel vedieť, čo chcel týmto povedať, vie to tu niekto? :-) Jedenapolhodinové blúznenie... ()

serioga odpad!

Sir Anthony Hopkins si splnil sen a režíroval film ku ktorému si aj sám napísal scénar a zložil hudbu.To je síce pekné,ale mne ako divákovi to prinieslo nič,len nudu a nezáujem o film už po prvej polhodine. ()

Perfo

Lynchovský film od Hopkinse. Akorát film nedokazuje tajemné atmosféry a spíš se snaží diváka utopit v roztříštěnosti. ()

arcticsky

Veliký Anthony H. sobě natočil na stará kolena "studentský" - "nezávislý", formálně působivý film s bezva hereckými souputníky...bavilo mě to. ()

MickeyStuma

Třetí snímek Anthonyho Hopkinse, který režíroval a který si tentokrát takřka udělal sám. Napsal k tomu scénář a stojí i za hudební stránkou. Co se týče námětu, těžko říci, jestli takhle náhodou nečerpal ze svých pracovních zkušeností. Příběh scénáristy, kterému se dějová linka svého scénáře začne proplétat s osobním životem je vcelku odvážný psychologický počin. I po vizuální stránce je snímek spíše pro filmové fajnšmekry než pro běžného diváka hledajícího u filmu spíše zábavu a odpočinek. Tady je děj, přímočarost postav a jejich charaktery, střih, návaznost scén a vůbec film jako celek velice matoucí a zmatkovitý, jehož složitost si vše uspořádat nutí diváka velmi zapřemýšlet nad každou situací. Anthony Hopkins zkrátka spojil psychologii s filozofií na pomezí vizuálního kontaktu reality s představivostí. A vtom aby se čert, pardon - běžný divák, vyznal. Ale jedno je přeci jen z filmu jasně patrné. Nikdo nejsme zcela normální. ()

Bakemaster odpad!

Ne a ne, to co píše Payushka je sice hezký, ale doopravdy nemá cenu koukat na tenhle film je to ztráta času, lidé většinou nezájímá minutová pointa na konci filmu, když zbytek je totalní odpad. ()

Bobšule

Protože jsem si k filmu schrastila titulky, nemohu být podezřívána, že jsem ho snad nepochopila kvůli tomu, že mi ta mluvená angličtina moc nejde. Mám je dokonce anglické, čiliže mistrovo dílo mohu vnímat slovo od slova. Ale - nepomáhá. Toto věru není šálek mého čaje. Počínaje samotným příběhem a konče střihem. Pro mě je to jedním slovem otřesnost. Čili, abych vysvětlila své hodnocení: Jedna hězdička za hudbu (skládej, Toníku, skládej, to ti jde nádherně!!!) a druhá, aby měl Toník radost. ()

aik

Na začátku to vypadá zajímavě, po chvíli začne nudit a ke konci nabírá druhý dech. Anthony Hospkins zkouší diváka stejně jako David Lynch. Bohužel se však Slipstream podobá spíš Lynchově novější tvorbě, která postrádá smysl a sama o sobě je jen zajímavým stylistickým cvičením. Ne, že by tenhle film nešlo pochopit, příběh je poměrně jednoduchý. Problémem ovšem je, že si šílený střih nedokáže udržet pozornost po celou dobu a většina lidí to asi vypne, ještě než dostane jakousi částečnou odpověď v posledních 10 minutách. ( já na to koukal na dvakrát. :) 40% - spíš za odvahu, než za výsledek ()

Dr.Gonzo

Nejzvláštnější film poslední doby, co jsme měl možnost vidět. Dal bych i pět, ale Anthony Hopkins moc často sázel na svůj zamyšlený pohled do blba. Doporučuju se připravit na to, že přesto, že se v tom napoprvé nezorientujete, to nebudete chtít vidět znova, tak se pořádně soustřeďte! ()

mimozakon

Hmm, jedine plus na tomto filme vidím hercov. Niekomu sa Slipstream môže zdať ako umenie, ja som v tom ale videl iba chaotickú zmesku obrazov vloženú do chaotického sledu udalostí. ()

jojoping

Ak to mal byť pokus prirovnať sa k Davidovi Lynchovi, tak zostalo len pri pokuse. Na míle vzdialené od tohto režiséra. Mám rád Anthonyho Hopkinsa a s úcty k nemu dávam tomuto filmu prívlastok – totálna nepozerateľná kravina. ()

Katka232

Tak tohle mi trvalo cely film to pochopit. Tohle bylo i na me moc silny kafe. Takze tenhle film pro me zkoncil v odpadkovem kosi. Jen lituju Tonnyho, do ceho se to vlastne pustil? ()

Kecman

Nemá-li na tomto světě někdo rád "Pulp Fiction",pak je to patrně Mr.Hopkins.Anebo naopak má?? Naprosto nechápu ty bláboly o Lynchovi,co ve zdejší diskusi padají. Nic není černobílé a svět je možné vidět z mnoha úhlů,tak to chápu já.A v naší současnosti jsem rozpolcená osobnost,zcela určitě já a ještě přibližně 9 a 1/2 miliónu lidí. ()

goldvise

Shlédnuto, maximálně mě to překvapilo! Nečekal bych že Sir dokáže excelovat i jinak než jen jako herec. I proto, že jsem dosud jiný jeho režisérský počin neměl tu čest vidět. Toto není film s obvyklým schématem a jsem tomu rád, že mě to chytlo napoprvé. A docela chápu, že to nedokáže uspokojit každého. Nečekáte prostě to co přijde a jak to u jiných filmů lze brát jako jednoznačné plus, tady přechody mezi jednotlivými realitami doslova šokují. Hlavně z počátku. Supí dobrou noc mě naprosto dostalo :-) ()