Krásný čas je třetím dílem volného cyklu, jehož protagonistkou je postava Renáty Soukupové. V prvním televizním filmu, Ze života Pubescentky, ještě mladičkou Renátu nehrála Tatiana Vilhelmová, ale v dalším pokračování, ve filmu Můj otec a ostatní muži už režisérka Andrea Sedláčková známé herečce roli svěřila. Renáta Soukupová je dívka, později mladá žena, která začínala vážněji poznávat svět těsně před rokem 1989. Manželství jejích rodičů bylo poněkud dobrodružné a poznamenalo Renátinu pubertu, ale rozhodující vliv měla okolnost, že Renátin otec byl zaměstnancem ministerstva vnitra. Renáta paradoxně před sametovou revolucí emigruje do Francie a v úvodu Krásného času se vrací: je na prahu třicítky a je rozhodnuta dobýt Čechy zpátky, najít si zde svou trvalou a jistě krásnou existenci. A samozřejmě také lásku, protože z Francii odjela i kvůli krachovalému milostnému vztahu. Nedopadne to ovšem tak, jak si mladá žena představuje. (oficiálny text distribútora)

crozet

Nechápu, jak může autor velmi dobrého kusu Musím tě svést vyprodukovat něco takového jako je Krásný čas - další režijně a střihově nesourodý a odfláknutý film s povrchním scénářem z produkce megakolektivu megainstituce na Kavčích Horách... ()

Narciska

Chybu vidím hlavně ve scénáři. Jednotlivé dialogy byly buď klišé nebo přímo nonsens. Nejotřesnější byla psychologie postav. ()

Gumby

Obecně si sice pět hvězd nezaslouží, ale v porovnání s ostatními českými filmy posledních deseti let nemůžu jinak - jemně zahraný, uvěřitelný dialogy, žádná režisérská exhibice, víceméně chytrej scénář - a navíc do toho občas zazněl Wagner - co víc si od českýho filmu přát ;) ()

ex.it

Po pravdě, tento film mám jakýmsi způsobem neustále v sobě. Neberu v potaz ani to, že Karla Rodena opravdu uznávám a mám ho ráda, ale samotný děj mě okouzlil. Mám ráda takový typ filmů, který vás dokáže uzemnit. Já na tento film po zkončení ještě pět minut koukám a nemám slov. I když to má v jistém smyslu neuzavřený konec a děj byl vcelku jednotvárný. I když se ve filmu nestane nic převratného, mám ho ráda. A díky tomu si vlastně můžu i říct, že mám pořád ještě s tátou dobrej vztah. :) ()

tranquill

"Komunismus sice historicky prohrál, ale mnozí komunisti ne..." Příběh o emigrantce se posunul dál a s ním i kvalita vyprávění i scénáře, který je postaven na tom, že nic není jen černé nebo bílé a doba holt taková byla, je a asi bude a my se s tím musíme smířit nebo poprat. ()

cyright

předchozí díly jsem neviděl..ale tohle se mi líbilo. dobrý scénář a zejména výborně herecky podané.. jen je to prostě (jako snad každý novější český film) tak jaksi "typicky česky uprděné". ()

Psycho.R

Asi jsem až moc hodnej, že dávám ještě tři. Hlavní zápor je podle mě to, že charaktery postav (kromě hlavní hrdinky, ta je blbá permanentně) se neustále mění. Klasický příklad je Trojan, který je ve druhém dílu násilnickym žárlivcem a tady se o Vilhelmovou stará skoro s otcovskou láskou. Proč však dávám ony 3* je fakt, že paní Sedláčková na sobě zapracovala a dialogy jsou o něco lepší. ()

(fjw)

No, obyčejný tuctový český film. Obsazení je teda velice příjemné, duo Geislerová a Vilhelmová nezklame. K tomu ještě Roden a Trojan:) Ale celkově opravdu nic moc. ()

mr.bredok

Vyrovnat se s minulostí svého otce se hrdince daří až v čase, kdy už nemůže svůj nový postoj nikterak s otcem konfrontovat. Závěrečný díl trilogie má rozměr právě ve zobrazování té nechuti mladší generace akceptovat přehmaty rodičů v mimulosti. Což je možná správné, ale dost tvrdé. Tato nechuť brání vnímat je především jako rodiče. Výborný Mrkvička je ozdobou filmu. ()

garry

Vyrovnávání se s minulostí, budování kapitalismu, návrat šlechty, socializace starých struktur. Viny otců. Pro hlavní hrdinku zraňující. Do 97 minut to prostě nenarvete. Výborně obsazeno. ()

foils

Tvorba Andrey Sedláčkové mi vždycky byla sympatická, v Krásném Čase ale bohužel sklouzla do příšerného českotelevizního průměru, kde se postavy místo dialogů jen neustále hádají, hlavní hrdinka si to hned s každým rozdá a byznysmen Mrkvička chodí pořád ve stejné kravatě. Je to škoda, protože námět - jakási autorčina psychoanalýza, vyrovnávání se smíšenými pocity po návratu z emigrace - rozhodně má velký potenciál. Zřejmě až moc a autorka jako by nevěděla, jakým směrem se vydat. Takže nakousne chartisty, předsudky vůči emigrantům, průvodní jevy transformace ekonomiky v 90. letech, porovnávání se s úspěšnějšími souputníky, porozchodovou obsesi, to, jaké dokážou ženy být potvory atd. atd. Sedláčková si většinu těchto jevů necucá z prstu, a tím víc zamrzí banálnost a povrchnost výsledku (je možné, že jí do scénáře kecali geniální dramaturgové ČT, nechci jí křivdit). Přítomnost Mrkvičky, výborná Vránová ani odhalený hrudník Vilhelmové už to bohužel nezachránily. ()

La 3na

Velice příjemné překvapení na nedělní večer. Po trochu utahaném začátku mě to "chytlo". Zajímavý scénář a příjemné herecké obsazení a výkony, snad až na Aňu, které nějak v poslední době nemůžu přijít na chuť. ()

Martazoe

V tomto filmu jsem vnímala především to, jak je obtížné se postavit za to, kdo doopravdy jsem. Silné na tomto filmu je také to, že odkrývá temnoty české nátury a také jasně zdůrazněné poselství, že před minulostí a rodinnými kořeny se utéct nedá. Zbývá se postavit na vlastní nohy a věřit sám sobě, ()

adaben

Výborný výkon Vilhelmové, i některých dalších (Mrkvička), samotný příběh mne zajímal i z některých ryze osobních důvodů a ne ve všem jsem se dokázal ztotožnit s hlavní hrdinkou v jejím úhlu pohledu. ()