Zahřívací kolo

• Veľká Británia Starter for Ten (viac)

Komedie zahřívací kolo se odehrává v polovině 80. let minulého století a vypráví příběh Briana Jacksona - chlapce z dělnického prostředí, který právě nastupuje do prvního ročníku Bristolské univerzity. Jeho přátelé z rodného města se bojí, že z něj škola udělá namyšleného všeználka, ale Brian má úplně jiné starosti. Na škole si chce splnit celoživotní přání - zúčastnit se tradiční britské televizní soutěže University Challenge. Při svém snažení se zamilovává do krásné kolegyně ze soutěžního týmu a navíc vymýšlí plán, jak díky vědomostnímu kvízu získat i její srdce. Zahřívací kolo je hořkosladká komedie o věrnosti, lásce a rozdílu mezi významem slov znalost a moudrost. (oficiálny text distribútora)

Heroine

A hele, docela legrační komedie, která je docela zábavná, i když je ta romantická linka celkem neoriginální. Všechno lepší, než když dělají romantické komedie Američani... McAvoy je celkem roztomilý, a i jinak to má dobré obsazení. Je to civilní, je to milý, a i když to má pro hlavní postavu v podstatě happy end, stejně nepřestal být loserem, a to je sympatický. ()

D.Moore

Povedeně vyvážený mix komedie, romantiky a dramatu se soundtrackem, který snad ani nemohl být špatný, když se film odehrává v britských osmdesátých letech. Z herců mi největší radost dělal výborný Benedict Cumberbatch, jehož každý pohled stál za to, z hereček to u mě vyhrála Rebecca Hall. Závěr vědomostní soutěže neměl chybu. ()

Jara.Cimrman.jr

Chci znát odpověď na všechny otázky, poslouchat přitom skvělou muziku, vychutnávat si odkazy na Absolventa a užívat si toho, že nejsem jediný na světě, kdo nepochopil princip bojového úderu hlavou. Toho všeho se mi v tomto snímku dostalo v míře naprosto dostatečné, takže kdyby zběsile nastříhaná televizní soutěž neobsahovala asi desetkrát více odpovědí než položených otázek, tak bych s pátou hvězdou neváhal. ()

slunicko2

Student vysoké školy hledá lásku i sama sebe. 1) Tento film vás nezvedne ze židle, nezpůsobí vám nespavost ani vám nezvýší frekvenci srdečního tepu. Vlastně s vámi neudělá vůbec nic. Prostě si odkoukáte svou jednu a půl hodinu a odejdete s pocitem příjemně (místy kapku nudně) stráveného času._____ 2) Na druhé straně je spousta filmů, které po zhlédnutí nechci nikdy více vidět, ani o nich nechci slyšet. Zahřívací kolo si ale pustím určitě znovu. Zase budu tu trochu nudnou story sledovat a příjemně trávit čas. To je to největší plus - film ve mně vzbuzuje příjemné pocity. Je obyčejný - prostředí, herci, kamera, děj - všechno je obyčejné, prosté, milé. Ano, ten film je milý. Je prostoupený jemným náznakovým britským humorem, takovým, který vás nenutí k smíchu. Jen se tak uvnitř pousmějete a s kamennou tváří sledujete další trable hrdiny, kterým může být (a i určitě byl) mnohý z nás. ()

Elyssea

Typicky britsky nepohodlné. Trapasy, chyby, omluvy... a trapasy. K tomu McAvoy, Cumberbatch (ten válí), Rebecca Hall a Gatiss. Možná hlavně oni jsou důvodem, proč jsem to po půl hodině neodvrhla jako nudu. Nicméně je fajn vidět vysokoškolského studenta, který opravdu studovat chce, protože ho to baví. ()

• Představitelky Rebeccy a Alice Rebecca Hall a Alice Harbinson mají stejné jméno jako jako jejich postavy. (Falco.araea)