Kráľovná korenia

• Slovensko Korením k láske (viac)

Tilo (Aishwarya Rai) vlastní obchod s kořením v Kalifornii. Neprodává zde však jen přísady do jídel, ale pomáhá svým zákazníkům splnit jejich největší přání. Je královna koření a ovládá tajemné magické síly.Pomocí těchto sil, tak uzdravuje, šíří moudrost a léčí smutky. Až do té doby, kdy do obchodu a jejího života vstoupí osamocený Doug (Dylan McDermott) a Tilo pro něj nemůže najít to pravé koření. On v ní totiž probudí city, které ji magické síly zakazují a ona je postavena před rozhodnutí, které změní nejen její život. Musí se vzdát lásky nebo schopnosti pomáhat ostatním… (oficiálny text distribútora)

Ramanam

Nápad uznávám určitě jako dobrý a zajímavý, ale to zpracování..., tak tam to jednoznačně nedopadlo vůbec dobře. Hrozivě jednoduché a zkratkovité. Nefunguje ani vyprávění osudů jednotlivých lidí, na kterém se ukáží jak problémy „domácí“ Indie, kterou si mnozí sebou nesou i ve vysněném superstátu USA, ale i těch všeobecných, platících po široširém světě. Celé uchopeno tak prvoplánovité a dle šablony, že z toho opravdu nemůžu být rozčarován v dobrém slova smyslu. Spíše bych mohl užít více než hodící se termín „tvůrčí nemysl“. Západní divák možná(?) žasne nad tou umělou a neúčinnou „exotikou“, ale já rozhodně jeho nadšení nesdílím. Ono také co oslnivého očekávat, když se skoro celý příběh odehrává v jednom krámku s kořením bez jakékoliv snahy o silnější oživující nápad a hlubší pohled? Prostě a jednoduše, bylo to naivní zpracování zápletky, včetně zbytečně odbytých a povrchně pojmutých postav, vedených do nevýrazného prázdna, i když se dalo určitě s tímto námětem vytvořit mnohem více. Vskutku není nad čím plesat a co oslavovat. Mimo jasně dominantní a nádherné A. R. Bachchan (jen kvůli ní jsem se obětoval) to ani po herecké stránce nebylo nijak oslnivé. I tak přiznávám, že jsem měl po hodině filmu připravené tři hvězdy, ale poté se to vše nějak zhroutilo do sebe sama. Poslední světlé okamžiky a nápady vzaly za své, takže jsem musel nevyhnutelně zvolit pouhé silnější dvě hvězdy. Snahy spojit USA s Indií většinou nedopadnou vůbec dobře a toto je přímý důkaz. Bezemoční z ničeho nic, je mi líto. ()

nash.

Zpočátku slibně se rozvíjející příběh se slušně budovanou atmosférou exotických tajemství a tradic, barevný nejen vším kořením a krásou Aishwaryi Rai. Ve druhé půli ho však zabíjí poněkud křečovitá, unylá a ve své podstatě nesmyslná a zbytečná romantická linka. Její vinou ztratil příběh kouzlo, atmosféru i čas rozvíjet v první půli zajímavě rozehrané motivy zákazníků, které tak byly už jen narychlo odbyty, aby kamera mohla dlouze zabírat smutné kukuče hlavních postav. Škoda. Kdyby film zůstal jen u magického obchůdku a osudů jeho zákazníků, mohl být výborný. ()

Aidina

Ráda vařím a samozřejmě, že používám nejrůznější koření. Nejraději čerstvý černý pepř. Aniž bych tušila, že je to vlastně král koření, který umí lidem rozvazovat jazyky, jak mě z filmu poučila indická kořenářka Tila. Takže vlastně po každé jídle, co uvařím, následuje takový malý výslech. Nedivím se teď, že jsou všichni tak ukecaní. Co mě nejvíce fascinovalo, jak Aishwara Rai leží v rudě-červených šatech na tisících čilli papričkách. ()

Damiel

Vizuální stránka filmu nemá chybu, krásné barvy všech možných druhů koření umocněné nasvícením jsou pastvou pro oči – přestože se prakticky celý film se odehrává uvnitř krámku. Téměř celou hodinu jej neopustíme a tehdy je děj nezajímavější. Rozkrývá nám osud Tilo i jejích zákazníků a rozehrává jemnou romanci. Šťáva bohužel ztrácí chuť ve chvíli, kdy se dostáváme z obchůdku. Tehdy se zajímavě pojaté romantické drama mění spíše ve střední proud, který doklouže přesně tam, kam se očekává. Drobnou výhradu mám také k hlavní hrdince, kterou hraje Miss World 1994 Aishwaryi Rai. Je to neobyčejně krásná žena, to ano, ale bohužel nedokázala tak úplně přesvědčivě zahrát skryté vzbouření citů proti pravidlům, jimž se zavázala. Navenek vypadá pořád stejně, takže nebýt monologického vysvětlování, těžko se doberete podstaty, co vlastně prožívá. ()

PetkaW.

Omlouvám se, ale hloupější film jsem už dlouho neviděla. Snaha ukázat odlišnou kulturu i tradice byla očividná, ale provedení značně pokulhávalo. Beru, když někdo mluví se zvířaty, mrtvými, dokonce i kytkami... ale aby někdo rozmlouval s kořením mi přišlo trochu... maličko... zvláštní. Nemluvě o primitivním a neuvěřitelně průhledném ději. Celkový dojem bohužel nezachránily ani kouzelné oči nádherné Aishwaryi, kvůli které dávám 2 hvězdičky a ne jen jednu. ()

• Scénáristka Gurinder Gadha společně se svou matkou vyrobila všechny manga a naložené mrkve, které jsou k vidění ve skladu koření. (HappySmile)
  • Režisér Paul Mayeda Berges obsadil Aishwaryau Rai do role Tilo, když pracovala na Mojí velké indické svatbě (2004). Dal jí tehdy přečíst scénář, jí se role Tilo zalíbila, a tak ji obsadil. (HappySmile)
  • Když Tila (Aishwarya Rai Bachchan) dává napít hlavnímu hrdinovi, on si jednou lokne, ve sklenici zůstává ještě půlka obsahu, povídají si a on odkládá skleničku, která je prázdná. (Chip89)