Moja veľká indická svadba

• Česko Moje velká indická svatba (viac)

Gurindera Chadha, uznávaná režisérka filmu Blafuj jako Beckham, se při natáčení zdokonalené společenské komedie Jane Austenové spojila s naprosto neočekávaným partnerem: hudební a taneční podívanou Bollywoodu. Výsledkem je nový pohled na nadčasový příběh o hledání lásky - převyprávěný tak jako nikdy před tím - s drzým humorem, okázalými tanečními scénami a svéráznou romancí bombajských kasovních trháků. Stejně jako v literární předloze i Moje velká indická svatba svede dohromady dva lidi s naprosto odlišnými názory, ale tentokrát jsou také z jiného konce světa. Doslova se v komedii plné barev, humoru a emocí střetává Východ se Západem. (oficiálny text distribútora)

Slarque

Stejně jako hlavní hrdinka vyčítá v jedné scéně Darcymu, že turisti přijedou do Indie, ale nechtějí ji vidět, tak tenhle film si hraje na Bollywood, ale podle západních pravidel (a anglické literární klasiky), v Indii, kde všichni mluví a zpívají anglicky a navíc funguje jako takový turistický průvodce (všechny scény z Londýna a Hollywoodu). Je to škoda, protože Aishwarya Rai (a řada jejích kolegyň) je opravdu půvabná a nevypadá to, že by se k nám dostal nějaký její indický trhák (málem k nám kdosi koupil Devdas, ale rozmyslel si to). ()

AIMÉE

Tento film není jednak pro barvoslepé, jelikož by z něj logicky nic neměly, tady ty barvy totiž téměř tečou přímo z obrazovky, film také není ani pro zastánce klasické verze Pýchy a předsudku a ani to není nic pro cyniky a fajnšmekry libující si ve starém dobrém filmařském řemeslu. Jediné, co mohu na Bollywoodu obdivovat je jejich pozitivismus a s jakou vervou jejich filmy tvoří. ()

Aress

Film se mi hodně líbil, protože co se týče indické filmografii tak se v ní docela hodně dost vyznám.Vystupovaly tam herci z Bolywoodu takže herecké obsazení bylo dobré akorat se mi nelíbylo to že z indických rodičů dělají s prominutím pasáky co prodávají svoje děti což není pravda ve filmu to bylo velmi přehnané ale to bude tím že většinu realizace filmu měl americký PERSONÁL a oni schazují každý národ, podle mě by měli začít u SEBE (a myslím to vážně). ()

Chladek

Zde jsem ani trochu nevěděl, co čekat. Bude to skvělá hudební komedie, nebo zase další love story...Po shlédnutí traileru, kde jsem zahlédl M. Hendersona a Naveena Andrewse, pučil jsem si film, a viděl ho asi sedmkrát. Je to skvělé spojení obou typů, co jsem uvedl výše. Film hýří barvami, originální indickou hudbou, krásnými indkami a častými písničkami. Popravdě, zpracování původního díla J. Austinové tak, že místo starých rouch a šatů tam chodí v tričku s nápisem Lucky a posílají si sms.....to je fajn změna. Jediná výtka, co se mi nelíbí, že ty (i když pěkné) písničky se tam třeba nehodí, nebo nejsou dost chytlavé (jen některé). Není to jako v pomádě, že tam každou píseň hltáte a čekáte na další, tady se spíš moc nehodí. Ale je to muzikální komedie a o tom to je, takže se s tím nedá nic moc dělat. Veliké plus pro skvělou scénu, pestré kostýmy a tance. ()