Moje čučoriedkové noci

• Česko Moje borůvkové noci (viac)

Elizabeth (Norah Jonesová), sklamaná mladá žena, sa vydáva na púť po Spojených štátoch, aby spoznala samu seba a vyliečila si zlomené srdce. Na potulkách prežíva nečakané situácie - filozofuje s majiteľom nočnej kaviarne, odhaľuje zúfalé plány hazardnej hráčky, ktorej sa lepí smola na päty, a spoznáva zničený vzťah medzi policajtom a jeho spurnou manželkou. Všetky tieto zážitky menia Elizabethin prístup k životu, vzťahom a nakoniec aj k sebe samej. Oslobodzuje sa od pút minulosti a objavuje novú cestu, na ktorej konci čaká naozajstná láska. (TV JOJ)

Barrymore

Na romantické filmy fakt nejsem, ale jelikož mám ráda road movie a v tomhle filmu nebyla nějaká přemrštěná romantika, opravdu se mi líbil. Skvěle zvolená hudba, Norah Jones mile překvapila. Její postava byla sice lehce naivní, ale správná. Jude Law, Rachel Weisz, Natalie Portman a ostatní také skvělé výkony. 90 %. ()

Heyyy

Nebudu zastírat, že chvílema to bylo zdlouhavé, ale na konci mi zbyl docela hřejivý pocit. Mám ráda filmy o lidech, mám ráda filmy kde se prolíná několik příběhů nebo které jsou složeny z několika povídek na jedno téma. A tihle lidé, které hlavní hrdinka při své cestě za zapoměním potkala pro mě byli zajímaví, takže proč ne. ()

Maica

Zaujalo mě herecké obsazení. Potom jsem si přečetla děj. Potom jsem si přečetla náhodné komentáře. A nakonec jsem se s nevelkým očekáváním podívala na film. Dojem z něj nic moc. Nejhorší byly ty rozmazané záběry, to tam podle mě bylo úplně bezdůvodně a nahodile. Nálada filmu byla taková ospalá, že asi od půlky filmu jsem si říkala: "Tak už se vrať do New Yorku za Jeremym, ať nám ušetříš hodinu života!" ()

gicous

Borůvky mám hrozně rád. Bohužel mi tato asijská odrůda nechutnala. Kyselé, bezbarvé, servírované bez cukru. Špatně zvolená kombinace herečky (zpěvačky) v hlavní roli (měly boční záběry na tvář Norah Jones zakrýt její neschopnost hrát!?) a poučně nudného příběhu. Jediný, kdo obstál v tomto nepovedeném borůvkovém rauši, byl Jude Law v roli sympatického majitele kavárny. Dokonce i Natalie Portman, normálně přesvědčivá, nevěděla, co hrát. 3/10 ()

Allia

Film mě navnadil, pořád jsem čekala něco, ale nepřišlo to... závěr byl sice romantickej a v pořádku, ale zanechal ve mě rozpačitý pocit, že něco chybí. Nicméně mám chuť zajít do nejbližšího baru a požádat o borůvkový koláč a jeden polibek od barmana :o) ()

Miloško

Nečakajte od tohto diela nič viac,ako pohodové stretnutie Elizabeth s príjemnými ľudmi na ceste po USA,so skvelými hercami ako napr. N.Portman,alebo večný alkoholik v podaní D.Strathairna...Asi to viac ale chytí ľudí zo zlomeným srdcom...Ale,už zháňam predchádzajuce dielo Kar-wai Wonga,film 2046,ale hlavne som zvedavý na jeho novinkuhttp://www.csfd.cz/film/248520-dung-che-sai-duk-redux/ (DVD,24.12.2008) ()

Orhalmi

Z rádoby intelektuálního filmu vyšel velmi nudný film, který nezlepšilo ani kvalitní herecké zastoupení. Za trošilinku větší pozornost stála jen pasáž s Natalii Portman. JInak to bylo opravdu jen čtení z deníčku romantické teenagerky, která se zabývá nad hloubkou bytí. ()

dadinka

"How do you say goodbye to someone you can't imagine living without?"...Krásný melancholický film o tom, co se dá dělat se zlomeným srdcem. Roztřesená kamera, noční města, postavy plné emocí (skvělí Strathairn, Weisz a Portman) a vypjaté situace. Někdo nejí borůvkový koláč, někomu se nelíbí tenhle film, ale já mám ráda obojí. ()

CorvusBlek

Tohle mi sedlo, Norah Jones je nejen skvělá zpěvačka se sametovým sexy hlasem, ale i taková ta přirozená herečka, ve spojení s panem hercem Lawem moc pěkné, navíc jako borůvka na dortu Natalie Portman a Rachel Weisz. Obyčejný příběh, smutné i veselejší okamžiky... ()

Diskantka

Celý se to táhlo jak smrad, asi jsem na tenhle film neměla dost sentimentální náladičku.....Natalia Portman se opět předvedla v tom, co umí nejlíp a to je BREK. Jo a Jude Law je afektovaná servírka. ()

7suede7

Neviem preco,ale mne sa ten film neskutocne pacil. Krasne natocene,skor tak umelecky a to sa mi velmi pacilo,az clovek zabudol akej kvality je ten film . ()

DR.SZ

Neočekávejte zde žádné filozofování a road movie, je to jen bezhlavá jízda zhroucené zakomplexované ženy, která potkává různé postavy, které jsou stejně na dně jako ona a díky nim si uvědomí, jak chce doopravdy žít. Kostra filmu je obstojná, ale o dobré kvalitě zpracování mluvit nelze. Z hlediska střihu a kamery film zobrazuje jen interiérní pohledy a krátké mžiky a pozadí a scénografie si nevšímá. Navíc se mezi každý záběr přidává jakýsi zbytečný pohled na západ Slunce nebo na stmívání nebo na taxíky a přitom se u těch mezizáběrů žádný děj nekoná. Námět není rozpracován špatně z pohledu scénáře, ve kterém režisér opravdu dobře polemizuje nad životem. Jinak celou tou přehnanou skromností záběru (asi kvůli nízkému rozpočtu) se snímek kazí. Všichni vedlejší herci a herecky ovšem věrohodně zahráli náhodné osoby, s nimiž se nezkušená Norah Jones setkávala a vyslýchala si od nich rady do života ("rady k herectví" :-D). 54% ()

Eywa11

Takéto filmy zbožňujem a vždy sa mi dotknú duše presne tým, aké sú nevtieravé no napriek tomu hĺbavé.....vždy ma nejakým zvláštnym spôsobom zhypnotizujú a strácam sa v myšlienkach o vesmíre, čase, nad tým prečo som tu, nad tým aké rôzne osudy majú ľudia.... nad vecami, s ktorými v podstate nič nespravím....ale nie je niekedy fajn len tak si ležať a premýšľať nad tým? Hlavne keď mám pocit, že ma ľudia a tie ich prihriate pseudo dôležité témy, o ktorých kvákajú absolútne nebavia a nezaújímajú....ale potom sa nájde pár ufóncov, ktorých stojí za to počúvať, a to je tá krása... "Sometimes we depend on other people as a mirror. To define us and let us see who truely we are. And each reflection lets me like myself a little more." ()

Leyla

Rachel Weisz-úžasná, Natalie Pormatn - úžasná, Jude Law - krásnej a úžasnej, Norha Jones - no..taková nijaká, ale dala se...a film? Příšlo mi, že celkem o ničem, ale docela hezky se na to koukalo... ()

bonovox

Čakal som skvelý film ale dočkal som sa len premárnenej príležitosti. Určite štýl to malo, ale chýbalo tomu viacej nápaditosti v scenári a hlavne v réžii. Herci sú v norme a dokonca aj Norah Jones zvládla svoju prvú úlohu v pohode. ()