Moje čučoriedkové noci

• Česko Moje borůvkové noci (viac)

Elizabeth (Norah Jonesová), sklamaná mladá žena, sa vydáva na púť po Spojených štátoch, aby spoznala samu seba a vyliečila si zlomené srdce. Na potulkách prežíva nečakané situácie - filozofuje s majiteľom nočnej kaviarne, odhaľuje zúfalé plány hazardnej hráčky, ktorej sa lepí smola na päty, a spoznáva zničený vzťah medzi policajtom a jeho spurnou manželkou. Všetky tieto zážitky menia Elizabethin prístup k životu, vzťahom a nakoniec aj k sebe samej. Oslobodzuje sa od pút minulosti a objavuje novú cestu, na ktorej konci čaká naozajstná láska. (TV JOJ)

gutshoter

Nemohu se ubránit pocitu, že kdybych před nástupem Naty Portman na scénu zabalil sledování filmu, nic by se mé zvědavosti nepřihodilo - ba právě naopak bych přežil neskonalou porci nudy. Nicméně když právě Naty vstupuje velkolepě do dění, z podprůměrného snímku se stává onen snímek velice kvalitním s potřebnou intenzitou a otázkami typu "co se stane teď?", jejichž frekvence se v hlavě obrací na plné obrátky. Věčná škoda, že právě tento aspekt věci naplňuje až poslední třetinu jinak nezajímavého děje, ale koneckonců štěstí, že trpělivost nezklamala a z původních zamýšlených dvou hvězd film atakuje hvězdy čtyři. ()

r_t_fish

Kdybych nemel pod kuzi reziserovy starsi fimy, byl bych nadsen. Pribeh je krasny a dojemny, atmosfera smutnych osamelych dusi hledajicich stesti a nekoho blizkeho uveritelna, kamera pusobiva. Vetsina hercu pusobi civilne lidsky a jejich mijejici se osudy lehce dozenou k slzam. Ale vetsinu vyvedenych postupu jsme uz u Wong Kar-Waie videli drive a vysledek mi spis pripada jako pokus natocit "typicky jeho" film v US prostredi s US obsazenim. Navic nektere pasaze jsou zdlouhave (az zbytecne, i kdyz "reklama" na Jaguara treba mohl nebyl product placement, ale sveho druhu poezie). Nebyt "Chungking expresu", "In the Mood for Love" a vlastne temer vsech predchozich del, asi bych skakal do stropu, takhle prevlada lehce odvarovy pocit. ()

honzii

Mám se stydět za to, že se mi to líbilo? Já myslím, že vůbec ne. Není to nijak přelomový film, ale je to hezký příběh o lidech, jejich problémech.. touhách. Navíc krásně podaný (skvělá forma). To mi stačí. ()

DavidS.

Bez uzardění přiznám,že se mi "západní Wong" líbil téměř stejně jako Stvořeni pro lásku a rozhodně více než třeba 2046. Nechal jsem se dostat na formální barevné pozlátko,které by měli povinně zhlédnout minimálně studenti designu. Pro někoho prázdný kýč, pro někoho promyšlená kompozice. Já si to užil, včetně emočního i prostorového pohybu postav. A spousta vět mě příjemně pohladila po duši. Metofory s klíčemi považuji za velmi vydařené. Občas všichni potřebujeme přísun cukru nebo nějaký ten dortík či zákusek. Pro mě osobně Judy Law v jedné ze svých nejsympatičtějších rolí. ()

rozbris

S borůvkovým koláčem to teda moc společného nemělo, jen začátek a konec. Na co jste se ale fakt těšili bylo ať se ti dva dají dohromady, což se stalo a to je happy end filmu:-) ()

joora1

Natalie Portman?Skvělá.Vše ostatní?Bída.Tak bych asi charakterizoval tento film, který předstírá kouzlo,atmosféru nebo hlubší rozměr.Vše je jen na povrchu a vždycky to hned zmizí.To je ale velká škoda,protože herci nebo i film samotný měli rozhodně na víc. ()

Madluska

Vzhledem k očekávání se u mě po borůvkových nocích (ať už patří komukoliv) dostavilo zklamání. Norah Jones a Jude Law v jednom filmu a dopadne to takhle nanicovatě? Kde se stala chyba? Asi už ve scénáři, protože dvěma slovy bych snímek zhodnotila snadno: o ničem. Wongovi šlo zřejmě o atmosféru, ale u mě nepochodil, byť toho želím. ()

Zagros

Moje borůvkové noci jsem viděl již kdysi hodně dávno a ke komentáři jsem si je film potřeboval znovu připomenout. Původní průměrné hodnocení tři hvězd o jednu zvedám. Je to jeden z těch filmů, který se vám musí trefit do nálady a to se mu povedlo. Je ale možné, že v mém jiném rozpoložení by to mohlo dopadnout jinak. Nicméně tentokrát se mi několik pomalu vyprávěných drobných příběhů trefilo do nálady parádně. Obsazení bylo povedené, postavy vesměs sympatické, příběhy pozoruhodné, jejich dialogy povětšinu času poutavé a celková atmosféra byla příjemně lehce magická. Vše doplňovala hravá kamera a výtečně padnoucí hudba. Ještě musím dodat, že Norah Jones byla možná překvapivě skvělá. Nevím, proč toho neodehrála více. Asi ji zpívání naplňuje více? Proč ne, jde jí to, ale pro film je to škoda. ()

baXter

Pro mě je to jen překolorovaná trhaná nudná borůvková slátanina, která se chytá stébla kde jen může, škoda jen, že když už to vypadá docela nadějně, stéblo se vždy přetrhne. Na konci zůstane jen hromada naškubaných stonků a docela solidní zívnutí doprovázené myšlenkou naprosto promarněných necelých 2 hodin. Aspoň že sountrack je v pohodě. ()

Hanys_

Velké očekávání ( no řekněte - to obsazení by vás nechalo v klidu?)...ale to je asi tak vše. Taková načančaná nuda :) 3/10 ()

kchaja

Zajímavý námět, ale na mé gusto velmi divně zpracovaný. Nezapírám, že měli některé scény nezaměnitelnou poetiku, ale spíše to občas přecházelo v kýč. Hlavně jsem nemohl vystát efekt sekaného obrazu (nevím jak jinak nazvat) který byl použit tak nějak hala bala. Ale i přesto film stojí shlédnout jenom kvůli Norah Jones, která na to, že je hlavně zpěvačka docela překvapila... ()

conejo

Tři nakřáplé hlasy, skvělá hudba a ještě lepší kamera jsou to jediné, co drží slabou zápletku pohromadě/nad vodou. Norah Jones jako herečka to rozhodně není, a nebude to ani tak tím, že leží ve stínu špičkových kolegyň. No a proti J.Law mám osobní antipatie. Ovšem pokud umíte velkoryse přehlédnout banální rozhovory a spol., tak za pohled na ty barvy to stojí:). ()

TerezaVanCZ

2* za Juda Lawa a Natalie Portman. Jinak je vcelku škoda, když se podíváte na plakát a po pár minutách filmu víte, jak to celý dopadne. U romantické komedie to je úplně v pořádku, ale u Borůvkových nocích to prostě nefunguje (teda aspoň u mě). Názory se různí, já jsem se hlavně hrozně nudila, i přesto, že film je poměrně krátký. Kamera, soundtrack, scénář, Norah Jones, prostě nic nezafungovala, jak má. ()

bila.tecka

Kar-wai Wong to s budováním "noční" atmosféry umí. Ať už využitím sametového hlasu Norah Jones (pohříchu mělo zůstat jen u zpěvu) nebo "voyeurskou" kamerou snímající scénu jakoby skrytě přes různá křoví v popředí. Formou jednoznačně za jedna, obsahem citového míjení a sbližování je to horší. Scénář lehce načrtnutý s tím, že to herci "dají". No dal to pouze vynikající Jude Law... ()

cab

Romanticka slatanina si bere na holicky na sobe nezavisle zlomena srdicka Elizabeth a Jeremyho a dava jim cas na vyjasneni si svych citu, ktere prozili pri svem prvnim setkani. Nechapu ucast takove plejady prednich Hollywoodskych hercu nebo jsem snad nepochopil hlubsi myslenku rezisera a zaroven scenaristy?! 40% ()