Tento seriál od tvůrčího tandemu komediálních králů Davida Craneho (Přátelé) a Jeffreyho Klarika (Jsem do tebe blázen), začíná zajímavou zápletkou. Příliš horlivý romantik uspořádá přísně utajenou párty pro svou snoubenku: je to setkání spolužáků po dvaceti letech. A ačkoliv se párty promění v katastrofu, život osmi zúčastněných je od toho dne spjat pevnými pouty. Když se někdejší spolužáci znovu setkají, uvědomí si, jací jsou v dospělosti ti, které znali jako děti. Dávné city se znovu rozhoří a všichni zjišťují, že jejich životy pokračují a protínají se na nových křižovatkách. Stará vztahy jsou objeveny a nové se tvoří - a od oné noci už nic nebude jako dřív. (oficiálny text distribútora)

M.a.t.t.

Mohol som vzdorovať ako som chcel, napriek tomu som si postavy Richieho a Liny, Ethana a Kat, Duncana a Nicole a neskôr aj Kyla doslova zamiloval. Výnimkou ostala len Holly, ale ani to, vrátane zrušenia po 19 dieloch mi nemôže zničiť dojmy z tohoto skvelo napísaného, vtipného a pritom emociami preplneného sitcomu. Toto nie sú ani zďaleka noví Priatelia. Toto sú spolužiaci. ()

zdepapepa

Je to škoda. S pohledem do minulosti bych nejradši zrušil sérii HIMYM (které 4. řadou dochází dech, taktéž něco na způsob Přátel, jen je to "jinak" natočený, oproti Přátelům slabota). Potenciál The Class rozhodně mělo. Skvěle napsané postavy, za těch 19 (neviděl jsem ale všechny) epizod mi přirostly k srdci tak jako "šestka z Přátel". Co je ovšem důležité - jde to starou dobrou vyšlapanou cestičkou ověřených vtipů (je vidět vliv tvůrců Přátel a Mad about you) a ne zajímavou prací s vyprávěním. Ale kdoví, s klesající kvalitou HIMYM by mohl, jako bájný pták fénix nebo ze seriálového světa Family Guy a Firefly, povstát. Nemuselo by to být špatné. ()

Malarkey

Je to s nima trošku složitý, spolužáků je hodně, nápadů ještě víc, ale oblíbit si dokážu jenom pár z nich, už jenom proto, že jsem okamžitě poznal, kteří budou ztřeštění, a kteří život budou brát trošku vážněji než ostatní a jejich životem se budou proplétat románky. Ne každého si dokážu oblíbit a čekám na chvíli až se objeví ti co mám rád. Tenhle seriál určtě není zlý, ale dokáže mě pobavit jen v jistých chvílích a u jistých herců, a to by ze sitcomu nemělo vyzařovat. 6/10 ()

novoten

Možná to mohli být následníci Přátel. Možná to pro mě taky mohl být univerzální zvedač nálady, na který nedám dopustit. Možná mohla být Kat mojí další platonickou seriálovou láskou. To už se ale nikdy nedozvím. Zůstane mi alespoň devatenáct parádních epizod, které mi ukázaly, že ve vztahovém sitcomu to jde zase trochu jinak a zase skvěle. ()

Caszidy

Spolužáci rozhodně nejsou špatným sitcomem, avšak zdá se mi, že tvůrci mírně nedomysleli celou koncepci, což se projevilo zásahy do děje hned po několika dílech. Jde o to, že se většina spolužáků po dlouhé době v podstatě nezná, tudíž je celý děj rozdělen do několika fragmentů(domácností) a přeskakování mezi nimi je poněkud rušivé. Od počátku sledejeme příhody zhruba 11 postav. Tvůrci si naštěstí po pár dílech správně uvědomili, že to je na 22 minutovou stopáž jednoho dílu neúnosný počet a tak se několika charakterů promtně zbavili. S vysvětlováním si přitom příliš starostí nedělali(jednu postavu nechali odjet do Chile na fotbalový šampionát; další zmizely bez vysvětlení). Po vykrystalizování "zdravého jádra" se Spolužáci příběhově posunuli, ale vtipné dialogové výměny bohužel zůstaly kvalitativně kolísavé(otázkou samozřejmě je, kolik se toho "ztratilo" v českém překladu a dabingu). Je to škoda, jelikož herecké obsazení bylo hlavně zásluhou kvarteta Andrea Anders, Lizzy Caplan, Jason Ritter a David Keith příjemně sympatické. ()