Captivity

• Rusko Похищение (viac)

Známá modelka je unesena a probudí se v neznámé, uzavřené místnosti. Pokouší se uprchnout větrací šachtou, ale útěk se nezdaří. Únosce všechno sleduje kamerami, sám je skrytý a nezbytné věci předává unesené modelce vysouváním plechového šuplíku. Po určité době modelka zjistí, že není sama, protože za stěnou je uvězněn ještě jeden muž. Podaří se jim navázat kontakt a probourat stěnu. Únosce trápí své oběti a ty se snaží vymyslet, jak uniknout. Pátrají po nich také policisté, kteří nejprve najdou kartu se záhadným řeckým nápisem a postupně získávají další zajímavé informace... Děj se odehrává v USA, ale film byl kvůli úspoře nákladů natáčen v Moskvě. (ČSFD)

Mrkvič odpad!

Jedna zajímavá scéna, ve které bylo napětí. Jinak hrozný herci, příšerně pitomá motivace únosců a několikrát až trapně předvídatelné scény. Nebýt hezky pohupujícího poprsí Elishy, tak bych u toho usnul. Prostě výborný film na to, zabalit si věci na další den, když víte 5 minut dopředu, co se bude ve filmu dít. ()

eraserhead666

No, nápadem nic moc nového, ale začátek (tak první půlka) ve stylu pokus-trest se mi dost líbil. Je i místy napínavý. Trošku z toho jde cítit Saw a nevím proč, ale já z toho tak trochu cítil giallo příchuť. Není to špatně natočený, Elisha je bez debat, hraje docela dobře a k tomu se na ní ještě dobře kouká. Jistou dobu si říkáte, doufám, že se to nevyvrbí takhle a oni vás nezklamou - vyvrbí, což je trošku zklamání. Závěr očekávatelný, ale co měl znamenat ten úplný závěr, to nevím. Trošku ten film i shodil. Nechápu, proč mají pořád tendence a nutkání takhle ukončovat filmy. On si to ten film celkově asi nezaslouží, ale minimálně za Elishu a tlusťocha ty tři dám. ()

U_S_O

Bol to posledný film z filmografie Elishi Cuthbert od roku 2001, čo som ešte nevidel, takže som sa naň konečne odhodlal. A ak mám pravdu povedať, bol to jednoznačne najslabší film, v ktorom hrala. Kópia Saw s prefláknutým príbehom. V podstate ten príbeh ani nebol taký zlý, dokonca sa hlavná postava (niekedy) zachovala celkom rozumne ale nemalo to žiadne napätie či gradáciu. A ten koniec... Iba som sa pousmial :) ()

novoten

Zdaleka ne tak drsné, jak nanačovala reklamní kampaň. Naopak - místy až překvapivě jemné a k hlavní postavě přívětivé. Joffé na stará kolena odpočívá a točí si filmy pro potěšení (nechci vědět, co tenhle pán dělá v soukromí) a jako hračku si půjčil Elishu. Ta má tu nejnevděčnější roli posledních let. Hrát blondýnu zavřenou v místnosti, hystericky křičet a pronášet neposlouchatelná moudra. Linie v izolaci je ale tím menším zlem, i přes neskutečně předvídatelný základní zvrat, který ničí všechny silné okamžiky posledních desítek minut. Druhá linie s detektivy se totiž nakonec ukáže slepou uličkou, kde každému všechno dojde po prvním pohledu a kde nemůžu udržet smích při nesmyslných dialozích. Záchranou se stává závěrečná půlhodina, kde je napětí, lekačky a všechno, v co jsem doufal. Vinou mnoha (opravdu MNOHA) logických kiksů, nesmyslů a chyb se dostanu jenom na dvě hvězdy. Bez Miss Cuthbert by to bylo asi níž, ale s ní bych radostně sledoval i tříhodinovou adaptaci teorie vývojové psychologie. ()

4daPeace

Verdikt: Film plný nelogičností (k čemu řecký nápis na kartě?, 700 hostů na párty a první koho policie podezřívá je cateringová firma, takže za 4 dny má 'vyřešený' případ?, milování se se spoluvězněm atd.) a ohraných klišé (alespoň jeden herec, nejlépe policista bude afroameričan, tenhle ještě náhodou umí řecky). Mučení bylo víc v traileru, motivace divákem předvídaných pachatelů zůstala neznámá. Tohle je blbost a i když sem zřejmě viděl tu slabší evropskou verzi, ty 3 minuty pořádného mučení v americké verzi by hodnocení nahoru moc neposunuly. Pokud se chcete pouze ukájet pohledem na Elishu Cuthbert a děj Vám je ukradený, běžte si raději do půjčovny pro zánovní Sexbombu od vedle, uděláte (se) tak lépe. ()

• Natáčení probíhalo v roce 2005 na Mosfilmu. (Dlee)

Underworld of the Dead?

Underworld of the Dead?

12.04.2007

Dopřejte neschopnému, ale zato nadšenému tvůrci ždibec úspěchu a zavalí vás tunami dalších pozlacených výkalů. Určitě je znáte velí jim Paul W.S. Anderson. Dalším do party je Courtney Solomon, který… (viac)