Funny Games USA

• Česko Funny Games USA (viac)
Dráma / Thriller / Horor / Psychologický
USA / Francúzsko / Veľká Británia / Rakúsko / Nemecko / Taliansko, 2007, 111 min

Chcete se vsadit, že v devět ráno budete mrtví? Prodloužený víkend s rodinou v luxusním venkovském sídle? Proč ne! Funny Games USA je průzkumem dnešní brutální společnosti a jak násilí ovlivňuje naší kulturu. Anna vypráví příběh své rodiny, která byla fyzicky i psychicky týraná dvěma neočekávanými návštěvníky. Peter a Paul se s milým úsměvem a v bílých rukavičkách objeví u dveří jejich chaty. Anna s rodinou nemá ani tušení, jak drsná hra na ně čeká! Vše začne nabírat rychlé otáčky, když se Paul vsadí, že rodina nepřežije do zítřejšího rána… (oficiálny text distribútora)

Mybe

Tak scénár k tomuto filmu by som určite zvládol aj ja sám, keďže sa musel vtesnať do pár stránok. Možno niekomu prídu desaťminútové statické scény, pri ktorých postava v jednom zábere urobí tri pohyby a toť fsio (bez preháňania) inovatívne, umelecké, nápadité a neviem ešte aké. Pre mňa sú to len hluché chvíle. Naomi donemoty zapína svoju mokrú Nokiu, Tim následne mobil päť minút suší fénom, ale prečo sa na to musím pozerať? Navyše režisér vynechal na začiatku filmu určite napínavý a neopakovateľný okamih umývania zubov jednotlivých členov rodiny. Čo ho k tomu pre boha viedlo?? A k tým desivým scénam- nemôžem si pomôcť, ale nezachytil som ani jednu "desivú". Púhy americký odvar. Desiví sú pre mňa napr. Martyrs, či American Crime. Toto rozhodne nie! ()

Astu.

Killing people is fun, isnt it? _____ Neredukovaný psychický teror, ve kterém Haneke ukazuje všem milovníkům krve skutečnou tvář násilí. Ale pod tou kritikou se hluboko ukrývá i varování pro všechny spokojený měšťáky zakonzervovaný ve svejch iluzích - bojte se, můžeme zazvonit i u vás. Každičký záběr hraničí s genialitou, hrozně mě baví, jak na nás diváky Haneke neustále pomrkává. Herci hrajou na jedničku, především Michael Pitt v roli uhlazenýho násilníka je úžasnej. Bez obav můžu prohlásit, že tohle je nejpropracovanější a nejkrutější sonda diváckého vnímání násilí, jakou jsem zatím viděl. ()

Lacoo odpad!

Absolútna haluz! Ani zaujímavé, ani nápadité, ba naopak trápne, neskutočne dlhé a nudné scény. Preboha a toľko ľudí tomu dalo 5*. Absolútne najhoršia voľba na sobotný večer. Ako keby ten scenár napísal nejaký zfetovaný pubertiak po opici! S prepáčením. ()

ulukaj

Originál jsem neviděl, ale při sledování této verze jsem po dlouhé době opět potřeboval hnědé bezpečnostní trenky. Což je pro horor dobrá vizitka. ()

TroyCastor

Tak nevím nevím, ale tento film mi byl doporučen s tím, že mne šokuje a bude mi z něho nevolno. Nejlepší PR nebo ne? :) Bohužel mě tento film ničím nešokoval, možná jen tím, že režisér nezvládl zpracování originálního a skvělého námětu, který mohl dopadnout giganticky mistrovsky. Pro mě je toto jen sterilní rekonstrukce násilí a tím chudý snímek končí. Na blití mi bylo maximálně z toho nedotaženého zpracování. Originál jsem bohužel zatím neviděl, ale ani nevím jestli kouknu. Přitom oba záporní hrdinové hráli svou úlohu přímo mistrovsky. Škoda. Nicméně si stejně tento psychothriller zasluhuje průměrné hodnocení... ()

belisama

Pre niekoho majstrovske dielo, pre ineho zas nie. Je to vidiet aj na komentaroch k tomuto filmu - su diametralne odlisne a castokrat rozpacite tak ako dojem, ktory zanechal vo mne tento film. Uprimne, po pol hodine som vedela ako to cele dopadne a zvysnu hodinu a pol som cakala na koniec... Natrafit na takych dvoch, tak chytim do ruky palku a vytrieskam im usmev z tvare raz-dva. Je mi zahadou, co vedel na tom reziser 2 hodiny riesit... ()

Sunky22

Film se ubíral kam jsem očekával, nicméně vrahové jsou dokonalí bez chybičky a když už jedna nastane použijou ovladač? to jsem nepřekousnul... jak mám navíc fandit Naomi, když neměla žádnou šanci a to i díky jejímu chování... ()

harado

Zajímavý filmeček. Některé scény trochu zdlouhavé. Nicméně, když vstoupí na scénu Paul, napětí roste. Hvězdička navíc za hlavní herce (N.Watts, M.Pitt, T.Roth). ()

hansek990

Velmi dobrý film, přestože zatím nemůžu porovnávat s originálem... Ovšem narozdíl od ostatních, ve kterých snímek působí spíše hrůzu, já se po celou dobu výborně bavil. Pittův "úsměv" při komunikaci s divákem, scéna s ovladačem, fajn sázka, rozpočítávání koho zabít atd atd bylo opravdu "funny", ale hlavně herecké výkony "záporáků", ze kterých se pro mě stali spíše kladné postavy, byly naprosto bravurní a celý snímek posunuly o stupěň výše. Už se nemůžu dočkat až si tento film pustím znova v originále. ()

atrofonic

veľmi, ale veľmi mrazivý film, ktorý vo mne zanechal pocit úzkosti a bezmocnosti...zámer tvorcom vyšiel a herecké výkony boli naozaj skvelé, aj preto 4* ()

Leiloo

Psychothriller jak má být. Do poslední chvíle jsem čekala jak to dopadne. Sice mi některé scény přišly zbytečně zdlouhavé, ale to je jen detail. Po tomhle filmu má u mě soused s půjčením vajíček smůlu :-). ()

Infurius

Nápad celkom dobrý s tými vajíčkami atď. ale mne scénar prišiel taký kus nudný. Mám rád taéto horory ale poslednýych 20 minút som sa trošku nudil napr. 3 zábery na zapínajúci mobil a zábery že fénuju mobil , tak to ja fakt nemusim. Osobne si myslím že je to lepší priemer 55%. ()

noKOMERZIALL

kvalitní dojem z filmu režisér zazdil scénou s ovladačem,nějak jsem to nepochopil.Přes naprosto fascinující hercký výkon jak naomi,tak těch dvou kryplů musím ale s hodnocením dolů,já bych svoji rodinu bránil i s utrženou nohou. ()

skonsam

Rád koukám na filmy co mi něco daj nebo mě nějak pobaví nebo mě uvedou k zamyšlení sám nad sebou. Z TOHOTO FILMU SEM BYL JEN NASRANEJ. Režisér je normální KAT a ďábel. Prasárna, a taky jí prasácky ohodnotím. ()

Honza.

Tak asi 5 hvězd, i když je to vlastně fuk. Nezáleží na tom a nemá to pointu, a nebo vám prostě jen utekla. Jo a když se na fikci díváte, tak je reálná nebo ne? ()

Kinnlai

Na tomto snímku oceňuju kameru a absenci hudby, která dodává na atmosféře, a taky výborný výkon Michaela Pitta, který z mladší generace hollywoodských herců patří k těm nejlepším. Ovšem rádoby Allenovské promlouvání k divákům do kamery mě příliš nezaujalo, snižovalo to vážnost filmu a vytvářelo ve mě pocit určité reality show alá "chcete víc? Zůstaňte s námi a dívejte se dál". ()

lahvi

Todle me pustili zhulenymu na afteru po acku s tim, ze jsem nemel vubec tuseni, jakyho zanru ten film je. Malo sem to nedaval :D ()

P/\/EL

teď koukám, že to byl remake, koukám na obrázky originálu, zdá se to velmi podobné, jen to obsazení, schválně jestli je v remaku lepší, přecijen Naomi Watts, americká rodinka působí idyličtejc a idylka musela jednou skončit. Shadwell ***** píše, že lepší jen ten první, jo, tak to zní logicky, tak jsem to měl s pár remaka, co jsem viděl dřív než originál, no podívám se, řekl bych, že tento remake rozhodně není zbytečný, jsou remaky a remaky. Jinak je jasné, že divák je zvyklý na typické americké filmy, kde se z toho hrdinové či alespoň jeden hrdina/často hrdinka dostane, jenže tady smůla, ani nevím, co jsem čekal, bylo mi to nějak jedno. Žádné nelogičnosti. Buďme realističtější, obyčejní lidé se můžou snažit, ale přesila je přesila. Žádná smůla nebo náhody, žádná klišé. Brutalita je pro někoho nesmyslná, pro jiného zábavná. Ne, tady vás násilí bude odpuzovat, v americkém klišé thrilleru bavit, o tom to má být. ()

majos

Thriller, v ktorom sa "elegancia" snubi s brutalitou. Nevinne hravy vyraz v tvarach zlocincov, podobne ako v Mechanickom pomaranci, strieda des a smrtelna utrpnost ich obeti. Vyborne zvladnute role tryznitelov, mrazive ocakavanie sa stupnuje kazdou minutou. Trochu mi len vadil zhruba stred filmu, kde boli sceny dost dlhe a chudobne na dej, ale to bol asi zamer kvoli gradacii. Pacil sa mi celkom zjavny naznak spoluprace s divakom, co je pre film tohto typu dost nezvykle. Viac vsak ako 3 hviezdy dat mam obavu. ()

Fresh Film Fest začíná již ve středu

Fresh Film Fest začíná již ve středu

28.08.2012

Fresh Film Fest nabídne od 29. srpna do 2. září téměř 120 filmů. Proběhne v kině Světozor, Kině 35 – Francouzském institutu, FAMU, Studiu Béla – Maďarském institutu, a také pod širým nebem v… (viac)

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz