Izba 1408

Pokoj 1408 nemá moc hezkou pověst. Je to jediný pokoj hotelu Delfín, ve kterém se už téměř dvacet let neubytoval žádný zákazník. Není čemu se divit, když lze v jeho historických záznamech nálézt dvanáct sebevražd a třicet takzvaných „přirozených“ úmrtí. Když k tomu připočteme drobné nehody některých pokojských (záchvaty smíchu, záchvaty pláče, mrtvice, slepota), které pokoj udržovaly čistý a obyvatelný, není se opravdu čemu divit. Pan Olin (Samuel L. Jackson) jakožto ředitel tohoto malého newyorkského hotelu příběh pokoje 1408 velice dobře zná, a proto se všem případným zájemcům snaží pobyt v něm ze všech sil rozmluvit. Spisovatel Mike Enslin (John Cusack) se však psaním hororových povídek živí a nikdo a nic mu jeho noc v pokoji 1408 nevezme. Vždyť strašidelné pokoje jsou jen směšné hlouposti jako všechna ta místa, na kterých už strávil noc - o kterých psal. Navíc by mu chyběla jedna kapitola do jeho nové knihy. Vyzbrojen svým věrným diktafonem Sony se tedy vydává do čtrnáctého patra, které je ale ve skutečnosti patrem třináctým. Do pokoje 1408. Do pokoje, jehož součet čísel dává dohromady číslo třináct…

První verzi povídky 1408 Stephen King vůbec neměl v plánu dokončit, protože měla sloužit pouze jako dodatek v jeho částečně autobiografické kinze O PSANÍ, prý aby předložil konkrétní příklad toho, o čem v celé knize žvanil. Povídka však Kinga natolik pohltila, že ji dokončil a vydal jako součást audiokompilace BLOOD & SMOKE. Velice lákavého scénáře se pak chopil švédský režisér Mikael Håfström (ZLO). King sám říká, že povídka ho, zvláště v audiopodobě, opravdu děsí, uvidíme, jestli její fimová podoba bude děsit i nás. (3DD!3)

Jillen

Čistý průměr, nevím co bych na filmu nějak zvlášť vyzvedl na slunce obdivu, ale i tak sem po jeho shlédnutí nebyl znechucen. Samozřejmě, mohlo to být lepší, ale v dnešní době se nějak nedaří budovat tu správnou horrovou atmosféru, tak si zvykejme a čekejme na převrat...Jackson rulez. Dávám 50% ()

Ridick

micheal sa pretlka zivotom, pise strasidelne knihy o hororovych moteloch (kam to spejeme?), ma svoje traumy a dostava pohladnicu z hotela dolphin, ktoreho izba mu navzdy zmeni zivot. hned jedna z uvodnych scien, kde sa samuel l. jackson pokusa prehovorit michaela, aby si nebral tuto izbi, je dokonale fantasticka a za nervy beruca. a to je skoda, ze prakticky koniec je hned na zaciatku. cely dej potom je len hrou jedneho herca, ktoreho vykon je podobny sinusoide. k tomu dva ci trikrat som sa lakol a koniec ma ani neviem ci sklamal alebo prekvapil...som velmi na pochybach a preto aj moje hodnotenie je zlata stredna cesta.... ()

Freemind

Ne, že bych se příjemně nepobál, ale po slibném začátku film sklouzává do banalit a přeťápnutých scének. Mohli si odpustit mrknutí Cusackova dvojníka z monitoru notebooku, mohli si odpustit ty hroby v obýváku i dost trapně animovanou mumii ve ventilační šachtě. Klasická ukázka nezvládnuté gradace - kdyby rejža nechal šílenství narůstat o něco déle, nemusel by hodinu násilně hledat nové a nové kulminační momenty. Bububu ano, tlesky tlesk ne. ()

Macejko

Byť to kratšie a údernejšie, takmer by som nemal výhrad. Atmosféra je viac než slušná, Cusack sa snaží a nie je problém mu uveriť vývoj postavy z cynického spisovateľa v roztrasený uzlíček nervov. Avšak film trpí prehnanou stopážou a asi v prostriedku sa stane stereotypným. Atmosféra sa začne rúcať a Cusack to zachraňuje iba z polovice. Takto je to len fajn triler na jedno pozretie. Ale Kingov rukopis z toho cítiť na míle ďaleko, to zase áno. ()

Vojcl

Docela povedený horůrek, který do puntíku plní co by se od takového snímku dalo čekat. Má tu správnou atmosféru, John Cusack tu odehrál jeden ze svých nejlepších partů a tradičně skvělý je i Samuel L. Jackson, ačkoli zde nedostal tolik prostoru jako prvně jmenovaný. Jediný problém je fakt, že se jedná o knižní adaptaci a zpracovat věrohodně příběh, jenž je postavený v podstatě na jediné hlavní postavě a jejích představách je dosti obtížné. Za daných podmínek si nemyslím, že se s takovou látkou mohli tvůrci poprat lépe. ()

Makky

"Jsou tam, kam odejdu lidé?" - "Ty nikam nepújdeš, prcku. Zústaneš tady s námi." - "Tati, všichni umřou." Izba 1408 sa rozbehla relatívne rýchlo. V rámci príbehu je všetko ako hodinky. Samozrejme Cusack ako veľká ručička hýbe celými hodinkami. Udalosti v izbe 1408 ako malá ručička sú nenápadné, ale veľmi dôležité a zaujímavé. Ostatné kolieska v hodinkách síce fungujú, ako majú, no až na jednu. Skoro všetko sa odohráva v jednej izbe a hoci je to pútavé, časom však mierne nudné a zdĺhavé. Táto chybička znamená, že to škrípe v celom filme. Takéto typy filmu mám rád, ale toto nie je nič výnimočné. Jednohubka na spríjemnenie večera. ()

blackrain

Obyčejné číslo, tak obyčejné, že ani nepříjde nikomu zvláštní. Když čísla sečteme dají nám výslednou hodnotu 13. No, ale to asi nebyl záměr. Jedna zvláštnost se ale přece jen najde. Je to číslo pokoje, kde za podivných okolností zemřelo nezvyklé množství hostů. V tomto pokoji na nás čekají různá překvapení, podivné zvuky, rádiobudík odpočítávající hodinu, ten asi není normální,duchové, praskající zdi a mrtvolné bytosti. Prostě chutná lahůdka. Nocovat bych tady rozhodně nechtěla, to není nic pro mě. Já musím mít při usínání klid. Ten pokojík je totiž prolezlý zlem až do základu. Od okolního světa návštěvníky oddělují jen dveře a okno, přesto není úniku. Hm, jde to i bez vřískajících studentů a prsatých blondýn. ()

IllIlIlIIl

J.Cusack jako stvořenej pro tyto role (Pokoj 1408, Identita). Výborné efekty, slušný příběh, mrazivá atmosféra. Pět hvezdiček nedávám jen proto, že samotná myšlenka filmu mohla být ještě lepší (nějak pěkně to uzavřít). ()

jajinka

Nebylo to špatné, jen jsem si představovala více prostoru pro S.L. Jacksona, když už film má nalákat na hlavní roli někoho známého a schopného. ()

Kreeki

Scénář děravý a předvídatelný (nás, vycvičené Stargate, už lecco nepřekvapí), Samuel L. Jackson neskutečně papetický, John Cusack jak vystřižený z béčkové komedie prostě nezvládá, zkrátka horor jak cyp. ()

slunicko2

Horor, při jehož sledování jsem se hodně nudil, za to však vůbec nebál. 1) Od hororu očekávám, že se budu bát nebo přinejmenším budu napnutý, jak se to všechno vyvine. Při sledování Pokoje jsem se cítil spíše jako dospělý, který čte svému malému dítěti pohádku o Červené Karkulce. Dítě má zaťaté pěstičky, od strachu ani moc nedýchá. Ale já krucipísek nejsem pětileté dítě._____ 2) Rozvláčnost celého příběhu, zmatečný popis psychických stavů a celková scénáristická bezradnost zdaleka předčí slušný herecký výkon Johna Cusacka a obě příjemné pointy na konci._____ 3) Oba alternativní konce nabízejí horší variantu, než je ta nakonec zvolená._____ 4) Všechny emoce ve filmu, a není jich málo, se odehrávají na plátně. Já jako divák nezúčastněně sleduji, co mi autoři připravili, a lituji peněz vydaných na vstupné. ()

raimi

Cusakovo velké herecké sólo v příjemné kingovce s pěknou kamerou a Samuelem L. Jacksonem, jako třešničkou na tomhle fajnem dortu. ()

movieband

Pokoj 1408 byl jedním z mých prvních hororů. Nápad s bytem, který člověka postupně přivede k šílenství není vůbec špatný a nebránil bych se přečtení Kingovi povídky. Samotný film je skvěle obsazen, a scénář funguje, jak má. Cusack je sympatický herec a spolu se sekundantem Jacksonem kralují celému filmu. Poutavý děj a mrazivá atmosféra dělají z filmu solidní hororovou žánrovku. Napínavý, mrazivý a znepokojující. V čem je teda problém? Film občas spadá do děsivé monotónnosti, a to převážně v druhé polovině filmu, kde se některé situace opakují. Jinak je Pokoj 1408 solidním kouskem, který za to stojí. 80% ()

Desperado

Ukážková štúdia šialenstva postavená na mýtoch či poverách, faktoch či legendách. Kingova krátka poviedka, natiahnutá na poldruhahodinovú one-man-show v podaní Johna Cusacka. Hafstrom slušne buduje atmosféru mysterióznosti, a do konca filmu si divák nie je istý, či sleduje duchársky príbeh, satanský horor alebo psychologický thriller. A aj keď záverečné vysvetlenie trochu ubralo na pôsobivosti snímku, aj napriek tomu sa jedná o to lepšie, čo podľa Kingových diel vzniklo. ()

Damiel

60 % - Poměrně solidně zfilmovaný King, s výborným Cusackem v hlavní roli, povedenou první hodinou a zbytečn natahovaným a překombinovaným závěrem. Kdyby konec měl přímočařejší tah na bránu, bylo by to určitě lepší. ()

Cusack a Jackson versus apokalypsa z mobilů

Cusack a Jackson versus apokalypsa z mobilů

06.11.2013

A opět tu máme adaptaci románu Stephena Kinga, tentokrát jednoho z jeho novějších kousků, apokalyptického hororu Cell (česky vyšlo jako Puls). Kniha vyšla v roce 2006 a od té doby se marně pokoušela… (viac)

Šanghajské spiknutí

Šanghajské spiknutí

03.12.2007

...nebude pokračováním dvoudílné šanghajské série Jackieho Chana a Owena Wilsona, to jen narážíme na jistou podobnost námětu válečného thrilleru Shanghai s noirovým experimentem Stevena Soderbergha… (viac)