Penelope Wilhernová (Christina Ricci), dcéra bohatých a vplyvných rodičov, trpí dobre utajovanou rodinnou kliatbou, ktorá jej pričarovala prasací rypáčik. Stále má ale ešte nejakú nádej. Kliatbu je možné zrušiť, až si ju vezme niekto, kto bude mať rovnako ako ona modrú krv. Ukrytá v rodinnom sídle čaká, aby jej rodičia našli vhodného ženícha. Každý vhodný nápadník je Penelope a jej veľkým venom nadšený, ale len do okamihu, kým neuvidí jej tvár... (TV Markíza)

moriero

To byl tak krásně divný film. Inspirace Burtonem je nesporná, ale ne vykrádačská. I když... tady by menší vykrádačka snad ani neškodila. Burton by rozhodně víc tlačil na pilu. Chvílemi mi to připadalo, že to pluje mírně po povrchu. Ricci už dávno není ta ponurá Wednesday, ale vyrostla z ní po čertech charismatická baba - a byla krásná i s tím rypákem. McAvoy je sympaťák a hudba nádherně dokreslovala atmosféru. Jo a O´Hara snad ani nemůže hrát jiné postavy než uječené hysterické matky. A taky mě rozsekal komorník, když hrál s malou Penelopou hru na malá prasátka. ()

notozjano

Nebýt rypáčku a zlé kletby nevnímal bych tento film jako pohádku, ale normální romantický snímek. Je škoda, že Reese přehrála Christinu už v prvních vteřinách, co se objevila na plátně, ale třeba za to může ta šála :) Film si po celou stopáž krásně drží svou komediální stránku a rozuzlení postav může být pro někoho i nečekané. Je to hezký film o správných hodnotách. ()

Doggie773

Krásné a kouzelné, něco jako Kráska a Zvíře akorát v moderní verzi, je to částmi vtipné a závěr vede k ponaučení a McAvoy opět předvedl, jak je úžasný herec, co víc si přát?... ()

vlastovka

První polovina brilantní, druhé půli docházel dech ale i přes to jeden z nejmilejších filmečků roku. You are my sunshine my onnly sunshine...v podání McAvoye kandiduje na píseň roku :-) ()

SpeedyL

Určitě bych spíše souhlasil s tvrzením "moderní variace na pohádku o zakleté princezně a hodném princi" než na srovnávání s Burtnem, ale dejme tomu. Jisté prvky inspirace Burtnem by se ve filmu daly najít. Jinak velice pohodový filmeček s příjemnou atmosférou a hudbou. Krásným úvodem a námětem ošklivého rypáčku Christiny Ricci se romanticko-komediální příběh posouvá na uroveň novodobé pohádky. Příběh obsahující mnohá klišé však dokáže diváka příjemně a od srdce pobavit. Rovněž díky dobrému hereckému výkonu Ch. Ricci je 101 minut dlouhý snímek opravdu jeden z nejlepších současné doby v tomto žánru. Bohužel po velmi zajímavém úvodu a příjemně komické první polovině, následuje lehce uspávající druhá polovina s uspěchaným závěrem zrušení kletby rypáčku. Nedávno jsem viděl snímek Stardust, tak se neubráním tvrzení, že Stardust mne zaujal rozhodně více. Hodnotil bych pěkných 65-70%. ()

Olafa

Nádherná pohádka pro dospělé! Stejně jak pohádky kouzelné, chvílemi až kýčovitě naivní. Obsahuje jak romantické okamžiky, tak ty magické (čarodějnice!!) a pak ty vážně ujeté (nápadníci vyskakující z oken). A to všechno v "adult" balení. Atmosféru podtrhávají retro rekvizity, zvláštní vkus Penelope a Maxe/Johnnyho a kouzelný hudební doprovod. Krása! | Po dalším shlédnutí přidávám další hvězdičku. ()

kejmy

Milé, místy až příliš; v podtextu místy zlé; místy přehrané (viz Catherine O'Hara); místy ulepené. Ve výsledku slabých 50% ()

Koffe

Tak tohle jsme vážně nečekala a abych byla upřímná moc se mi do tohohle filmu nechtělo. Ovšem předčilo to veškerá má očekávání. Penelopa, její prasečí rypáček, Max a především její máma s tátou jsou prostě kouzelní. ()

HMTD

Příjemně strávený čas,moc se mi líbilo nečekané zrušení kletby,hlavní představitelka nevypadala zas tak hrozně ani s prasečím rypáčkem a ušima. ()

Eve Lyn

S Penelope jsem poznala nádherně snový a kouzelně naivní svět, který je pro mě osobně jako stvořený. Svět, kde se snoubí humorná nadsázka s poetickou romantikou, svět, který uvěřitelně předkládá myšlenku, že pravá láska ani přátelství nehledí na nedostatky a že otevřenost a upřímnost k sobě samému může dát sílu překonat všelijaké překážky. ()

Pavlo

Príjemná romantická komédia, v ktorej hlavný plus sú herci. Dej je jednoduchý, ale herecké výkony posúvajú snímku na vyššiu kategóriu, takže filmový zážitok je veľmi pozitívny. Vrelo odporúčam napr. na Vianočné sviatky. ()

Mina230692

Tento film mi doporučila kamarádka. Když začala slovy ,, je to pohádka o holce s prasečím rypákem" tak jsem trochu ztratila zájem se na to mrknout (říkala jsem si a jéééje, tak buď mě čekají tři veteráni, nebo nevkusná blbost) Můj velký omyl. Tohe je velice milá, hezká, odlehčená pohádka. Děj krásně volně plyne, pěkná myšlenka, příjemní herci. Sálá z toho taková klidná pohádkovská atmosféra.Velmi sympatické. ()

Andy.222

Začátek je takový slabší a některými momenty (hlavně 'scény' Penelopiny matky) až blížící se trapnosti. Ale pak přijde McAvoy a sympaťák a sympaťačka vás zaujmou, čekáte co bude a sledujete příjemnou tříhvězdovou podívanou. A alespoň u mě, přijde závěr na Halloweenu a závěrečný polibek - který je prostě velmi romantický a já musím už kvůli němu jít o hvězdu nahoru, protože se člověk prostě usmívá... jako při pohádce :-) ()

Tionois

Příjemná pohádka, která pozvolna plyne svým tempem, oděná v červeno-zelený háv. Oblíbila jsem si všechny postavy, s jedinou výjimkou a tou byla Penelopina hysterická byť milující matka. "Nechtělo se ti na záchod?" "Ne, to jsi byla ty, drahá." ()