Penelope Wilhernová (Christina Ricci), dcéra bohatých a vplyvných rodičov, trpí dobre utajovanou rodinnou kliatbou, ktorá jej pričarovala prasací rypáčik. Stále má ale ešte nejakú nádej. Kliatbu je možné zrušiť, až si ju vezme niekto, kto bude mať rovnako ako ona modrú krv. Ukrytá v rodinnom sídle čaká, aby jej rodičia našli vhodného ženícha. Každý vhodný nápadník je Penelope a jej veľkým venom nadšený, ale len do okamihu, kým neuvidí jej tvár... (TV Markíza)

nonick1

Moc příjemný, koukatelný, zábavný, úsměvný i dojemný film s kouzelnou Christinou Ricci v hlavní roli. Bral bych ji klidně i s tím jejím původním vepřonosíkem. :-). ()

Honza dAve

Druhý film se Marcu Palanskymu povedl. Natočil pohodovou, veselou a svěží moderní pohádku a romantickou komedii zaráz s originální zápletkou. Christine Ricci to hraje výborně a Reese Witherspoon tu má vtipnou a milou vedlejší roli. ()

77Ivana

Christine Ricci to sluší dokonce i s prasečím rypáčkem. Prvních 30 minut filmu je super, kdyby si udrželo stejné tempo až do konce tak bych dala 5*, ale pak to trošku ztratilo švih, proto dávám 4*. ()

Milwa

"It´s not a power of the curse, It´s the power that you give the curse"....and that is all about:-) Dobře napsané, skvěle zahrané, pohádkově natočené....asi další adept na vánoční film, pohádka jak má být:-) ()

Pavlinenka

Nádherná, kouzelná a romantická pohádka s klukovským Jamesem McAvoyem a roztomilou Christinou Ricci. Úplná pohodová slast pro zamračené dny :) ()

TomasKotlant

Tak avizovaná podobnost s Burtonem se místy objevuje, ale jako celek to nemá s burtonovskou tvorbou příliš společného. Burtona připomíná jedna lokace se stromem, Christina Ricci, která zde vypadá podobně jako v Ospalé díře (až na rypáček) a občas pohledy na město. Všechny postavy vypadají zmateně, občas film vypadá jako laciná komedie, občas dokáže ze sebe vymáčknout perfektní atmosféru. Výsledný dojem je rozpačitý, ale místy je to velmi povedené. *** Ve zkratce: O tom, jak Penelope s prasečím rypáčkem dokázala světu, že vzhled není to hlavní. ()

ViktorEl

Film, na ktorý sa dá pozerať s potešením, ktorý svojim príbehom nesklame, ale dojme, film ktorý si určite ešte pozriem. Smutné filmy so šťastným koncom milujem.80% ()

AndreyCSFD

Nesmírně milá pohádka s vynikajícím hereckým obsazením, která je plná sympatických postav - od Penelope přes nezvyklou Reese až po hospodského. Z celého filmu dýchá taková ta tradiční anglická atmosféra. Kamera střídá poetické obrazy s ryze burtonovskými scénami, z nichž občas vykoukne jistá symbolika. Film je sice plný poučení a poselství, ale ani chvíli nemáte pocit moralizování či citové manipulace. Děj plyne příjemným tempem a mezi Penelope a Maxem (ehm. Johnym) to pěkně jiskří. Konec příběhu působí sice dojmem, že scénář pro závěrečné scény byl šitý na place, ale ani to snímku neubírá takové to kouzlo poctivě udělaného filmu. ()

Silencia90

Průměrná pohádka tak za tři hvězdy, ale já musím přidat ještě jednu za, ač zrovna ne moc hezkého, tak tady silně okouzlujícího a přitažlivého Jamese McAvoye... a zároveň za tu osvěžující - a pro mě velice důležitou změnu, že si hlavní hrdinka může pomoci sama. To je konečně to, co už hodnou chvíli ve filmech marně hledám. Tam mívají holky smůlu, pokud se nenajde ten NĚKDO. Co pak ale mají dělat holky jež nikdo nenajde? Zároveň je tu skvěle ukázáno, že jakmile se s něčím vyrovnáte, tak ten problém zmizí. ()

ellegrey

Neskutečně milý a kouzelný film, který si mě svým příběhem, hereckým obsazením, prostředím a malebnou anglickou krajinou naprosto získal. I když by se tu chyby našly a snímek se nevyhnul klasickému a za ta léta vzniku filmu dlouho zaběhnutému klišé, Penelope je krásná "novodobá pohádka", kterou stojí za to vidět. ()

Narciska

Ve filmu padne jediná zajímavá věta. Nechci prozrazovat, takže jen napovím, že se to týká kletby... A o tom to celé je. A také o tom, že člověk nemusí mít prasečí rypáček, aby se cítil jako Penelopa... Nechte si snít... o stromu s houpačkou... ()

Noomi

Film zlatý a zlatý a zlatýýý. Na viac sa asi nezmôžem. Môžem napísať, že je to odvážny psychologický triler sondujúci rozporuplné vnútorné bohatstvo hlavnej hrdinky pochované nepríťažlivým zovňajškom, útlakom spoločnosti a stereotypom všedných dní... ale to by bola somarina, pretože ten film je proste a jednoducho zlatý. Príjemný, zábavný, vhodný pre všetky vekové kategórie. Christina Ricci prekvapila, James McAvoy veru stojí za hriech, Reese Witherspoon neurazí. Všetko spolu rozprávkovo funguje. Také filmy môžem. ()

adriane9

Ať dělám co dělám, nemůžu víc jak tři hvězdy.. Pořád si říkám že mohli vymyslet cokoliv prostě cokoliv jen ne prasečí rypák..bože.. Každopádně krom toho rypáku to byl fajn oddychový film nebo chcete-li pohádka v čele s jinak úžasnou Christinou Ricci. ()

Rehooo

Jeden z dalších filmů u kterého jdu proti main streamu. Celou dobu se film snaží vtáhnout diváka do děje, ale každou chvíli něčím jiným a nikdy to nedotáhne do konce. Celkově to působí dost kostrbatě. Děj plyne velmi pomalu se zvláštní atmosférou, ale vůbec to do sebe hezky nezapadá. A závěrečná epická scéna je oproti zbytku filmu hrozně kýčovitá. Tohle mě nezaujalo. ()

film-fancz

70% povedena pohadka i pro starsi, nastesti se nesplinili moje predpoklady klyse pribehu a je tak zas o trochu jinak americky :-) ...skvela hudba... ()