Babylon A.D.

• USA Babylon A.D. (viac)

Šéf ruské mafie Gorsky (Gérard Depardieu), který má pod kontrolou celou východní Evropu, vydává velmi riskantní rozkaz: eskortovat nebezpečnou ženu Auroru (Mélanie Thierry) z Ruska do New Yorku. Zkušený žoldák Toorop (Vin Diesel) vybojoval už mnoho soubojů a přežil války, které devastovaly svět od počátku 21. století. Právě on musí mladou dívku a její sestru Rebeku (Michelle Yeoh) dopravit do cíle, v tichosti a hlavně bezpečně. Aurora se během transportu chová podezřele. Jak je možné, že dívka dokáže řídit starou ruskou ponorku, umí plynně 19 jazyků a zná věci, které se nikdy neučila? Je infikována geneticky vytvořeným virem, který by možná mohl v budoucnu způsobit vyhynutí lidské rasy… (oficiálny text distribútora)

PinokKio

Film postrádající (díky mizernému scénáři) logiku a bohužel i jakoukoliv pořádnou akci. Hlavní představitelka, ačkoliv je to pěkná baba, je natolik nesympatická, že bych já sám střelil mezi oči. A za ten WTF konec bych nejradějí dával hvězdičky do mínusu. ()

Spooner

Vin Diesel prostě nemá čuch na projekty, i když tahle sci-fi potenciál jistě měla. To by to ovšem musel režirovat někdo jinej a před premiérou se neměl film upravovovat, stříhat a já nevim co ještě. Je to na výsledku totiž hodně znát. Je zde totiž hodně nelogických děr, pořádně neznáme motivace některých postav, nevíme proč je budoucnost taková jaká je a někdy se prostě jenom postavy nepozastavují nad tím co se stalo před minutou. Je to prostě strašně zmatený,hodně věcí tam chybí a celý tomu nasazuje korunu už zde diskutovaný závěr, kterej jsem vážně nepobíral. A Mathieu Kassovitz, který začínal s vynikajícími Purpurovými řekami, začíná točit čím dál hůř. Tahle látka mu prostě vůbec nesedla a nebyla zde žádná pořádná scéna nebo nápad, kterej by to aspoň trochu zvednul. A akce je taky většinu času v jeho podání nudná a zmatená. Tohle prostě Kassovitz zvoral a může si na studio nadávat jak chce. Nejvíc to ovšem zase odnese ten, co to ještě jakž takž držel nad vodou, Vin Diesel. Ten má pořád potřebné charizma a toho drsňáka mu prostě pořád věříte. Škoda, že po tomhle propadáku ještě víc zapadne, on jedinej si to rozhodně nezaslouží. P.S. : Michelle Yeoh už by si měla trochu víc dávat bacha na role, protože po Mumii 3 už je to její druhá nevýrazná postava za pár měsícu. Taky se musí holka trochu snažit ()

petero

Normálny cool akčňák s dravými akčnými scénami, kde Vin Diesel zostrelí stíhačku pištoľou, otvorí kufor auta z vnútra a prežije pár zásahov navádzaných striel. A čo? Veď je to Vin Diesel! Takéto niečo sa predsa od filmu s ním očakáva. Vždy lepší akčňák so slušným spádom a solídnym príbehom a kopou nezodpovedaných otázok ako nudný akčňák po ktorom nie je ani nad čím premýšľať. Solídna narážka poslednou vetou na prvého Terminátora ukončeného tým istým konštatovaním =) ()

Xmilden

Celé to působí hodně kýčovitým dojmem. Prakticky po celý děj se ve filmu vyskutují věci co mi do něj nepasují v dané chvíli. Akce, kecy, akce v kleci, další kecy o ničem, akce na skutrech, fůza blbých keců. Nejvíce mě iritovala hlavní hrdinka. Připadalo mi že je naprosto střelená a mimo. Vin Diesel se sice snaží ale tento film byl pohřben již předem a to nemluvím o tom že v Kazachstánu zaznívá čeština atd. Viděl jsem zkrácenou verzi. Neumím si představit S.E. 161 minut. Přestože si myslím že mé hodnocení by to nesnížilo. ()

lesumir

Pokud nebude Vin Diesel zrovna hrát dětem chůvu, tak se na to budu dívat s radostí! Je to nejlepší akční hrdina dvacatýho prvního století vedle Stathama a Wahlberga! Babylon A.D. pro mě postrádá jakoukoliv motivaci, vykreslení, návznost i závěrečné objasnění. Začátek slušný, zbytek balast, který je místy vtipný, místy akční a místy nelogický. Závěr je v podstatě bez závěru. Jasně, má to patetický konec, ale přeci by to mělo mít nějaký finále, ne pouhou honičku v autech, kterou to všechno skončí. Diesel výbornej, Michelle Yeoh je pořád hezká baba a za ty český hlášky ala "Ty jsi ale kretén", dávám tři hvězdičky! :-) ()

balone

Při sledování jsem myslel, že už mě nedokáže nic překvapit, ale dokázalo, akci s raketou jsem nemohl nějakou dobu uvěřit. Další nesmrtelný akční hrdina. ()

sheen

Ale tak jo, dalo se to, jako taková jednohubka. Je to sice slátanina jako prase, sestřelit stíhačku třema kulkama ale je už moc i na mě:) ()

Pilda17

Babylon A.D. není špatné Sci-Fi a má velice pěknou vizuální stránku. Vin Diesel se hodí do filmu skvěle a jako hlavního herce si nedokážu představit nikoho jiného. Akce je docela dost, ale bohužel není dobře zpracovaná. K závěru mě akce velice bavila, ale bohužel kamera se mi zdála strašně chaotická. Kamera je u většiny akčních scén velký mínus. Jeden z největších kladů je asi příběh, který není špatný. Každopádně film nijak zvlášť neohromí a 90 minut je chvilku někdy i utrpení, ale dá se to vydržet. Tak jako mi Mathieu Kassovitz několikrát dokázal je to spíše průměrný režisér a od něj se čekat víc nedá, 3* a takových 50% - 60% si film zaslouží... ()

Deimos

KINO/// Obsazení 7/10 Děj 5/10 Hudba 7/10 Efekty 6/10/// +Vin Diesel, jeho hlas, Mélanie Thierry a slizký Depardieu, prostředí, občas zajímavá hudba -příběh, nedává to moc smysl, a ani není pořádně vysvětlen, děj se scvrkne na putování a utíkání s občasnou akcí, kamera je moc těkavá, nic moc nám neukáže, od hlavní hrdinky jsem čekal , že předvede víc/// Tohle jsem si přece v kině nemohl nechat ujít. Čekal jsem na to dost dlouho a byl zvědav na Vina Diesela, jestli mě přesvědčí a znovu se dostane do mé TOP desítky. Jenže skutečnost je taková, že už mě moc nebaví, přesto neříkám, že ve filmu byl špatný. To samé už nemohu říct o filmu, který je sice z žánru "akčních výplachů" které mám rád, ale i tak v něm nic prvotřídního neuvidím. To něco málo je v trailerech (ty jsou úžasný) a zbytek je jen obkecávačka a celkem standardní akce. Například s G.I Joe se to vůbec nedá srovnávat. Návštěvy v kině nelituji, alespoň mohu s klidem říct, že jsem to viděl a o nic nepřišel./// Celkem 60%/// PS: Jaký je rok? ()

666teen

Akční sci-fi s Vínem v hlavní roli. Trošku Blade Runnera, Potomků lidí a několika dalších filmů popisujících světlou budoucnost lidské rasy. Výsledkem je podivný Galimatiáš A.D. Navíc Dieslův přerod z cynického vraha ve starostlivou chůvu je uvěřitelný jako předvolební slipy. Takže pokud chcete vidět Vina, jak si ve vybydleným ruským paneláku v Milovicích připravuje ragů z kočky, nebo pražské hlavní nádraží v Kazachstánu, stačí zkouknout zhruba první půlhodinu. S přibývyjící stopáží už to není legrace ani pro znalce exteriérů. ()

Ruut

Co k babylonu napsat. nebylo by to originální = Češi opět za ukrajinskorusáky, nesmyslný děj, divný studiem vydupaný konec, plochý příběh, neexistující akční scény. A přesto se na to dalo bez problému dívat. Ovšem návštěvu kina fakt nedoporučuji. ()

Sysel_CZ

Moc moc pěkné a našlapané, až do konce, kdy po brzdě přišlo nic. Podle mě moc fajn akční sci-fi flák s nejhůř provedeným koncem roku. ()

HAL

Docela koukatelné béčkové sci-fi s místy skoro až postapokalyptickým nádechem. Děj si na nic inteligentního ani nehraje, v závěru vyznívá silně do ztracena (resp. jde těžce do prdele) a atmosféra neutěšené budoucnosti je tak tvořená spíš slušně zpracovaným prostředím... a macho Dieselem který se konečně zase vrátil do polohy cynického drsňáka která mu dokonale sedne. Kdo čekal dalšího Blade Runnera musí u filmu nevyhnutelně zemřít ve strašných bolestech, ale jako jednoduchá sci-fi řežba s celkem fajn akcí, na nízký rozpočet dobrými triky a několika převelmi cool záběry Babylon A.D. docela ujde. Za současný "producentský" sestřih ve kterém poslední třetina silně postrádá logiku a spoustu dovysvětlovaček - 6/10 ()

kingik

Příznivci drsných pohledů a svalů Vina Diesela budou poněkud zmateni jeho výskytem ve východní Evropě, navíc ani on tak docela nespláchl béčkoidní a zmatený dojem z filmu, který tak moc pomrkával po kultovním statusu. Děj nás zavádí do nepříliš vzdálené, ale o to víc neutěšené budoucnosti, kdy je východní Evropa zmítaná válkou, a v níž se ocitnul Američan, který byl ve své zemi prohlášen za teroristu. Cesta domů vede přes falešný pas a zásilku, která mu byla svěřena od ruského mafiána, a kterou bude muset ochránit a dopravit na místo určení včas a neporušenou. Je to dívka obdařená mimořádnou inteligencí, ale její hlavní tajemství bude teprve odhaleno. Snad mělo být toto odhalení spojeno s jakousi výslednou pointou, ale nebylo to tak překvapivě naservírováno, jak asi bylo zamýšleno. Hlavně filmem prostupuje po celou dobu zmatenost, které se nelze až do závěrečných titulek zbavit. Tkví to především v žánrové neujasněnosti, či lépe neukotvenosti, kdy film může při zběžném pohledu vyznít jako zhusta akční, ale není to tak. A pak také množství scén na sebe plynule nenavazuje jak by mělo. Jako divák jsem se místy ztrácel v jak motivaci vedlejších postav, tak i ve scénách, které byly do děje přilepeny zřejmě jen proto, aby film rozpohybovaly, protože jinou funkci neplnily. Když se v jedné scéně ocitneme ve staré ruské ponorce a následuje scéna na zasněžené pláni, aniž by bylo jakkoliv naznačeno, jak se hlavní hrdinové sem vlastně rázem dostali, není něco s filmem úplně v pořádku. A tohle není ojedinělá minela, která je k vidění a pozornější divák si smlsne na řadě přehmatů v některých scénách. Lahůdkou je scéna, ve které hlavní hrdina zastřelí muže na ulici, ale ten jako zázrakem neleží na místě skonu a vytratí se z něj. Otázkou je, proč se Vin Diesel tady ocitnul a nechci snižovat jeho herecké ani akční schopnosti, ale bez jeho účasti film nemá daleko k béčkovým opusům. Jen s tím rozdílem, že film nepůsobí až tak levně a pracuje s prostředky áčkových filmů. Gérard Depardieu jako ruský mafián Gorsky ve svých dvou kratičkých scénách dojem příliš nevylepšil a svým pojetím postavy a stylizací by zapadl do comicsu, ale těžko říct, proč právě taková až groteskní prezentace a je možné, že tak byl popsán v literární předloze, z které film vychází. Dobře zvládnuté akční scény zase film posouvají k zdatně odvedené podívané, která přes svoje četná zaváhání nabízí někdy až originálně futureskní styl, který ale ani trochu nedrží pohromadě a rozpadá se na více či méně zajímavé části. Mathieu Kassovitz jako režisér zkrátka selhal a neukočíroval to. S takovým připitomělým scénářem plným hovadských keců o Bohu, Panně Marii, otěhotnění vycucaném z prstu a podobně, to snad ani nešlo. Vždyť to ani nedávalo smysl. Nedivím se, že film v kinech jen tak prošuměl. Neměl v podstatě čím zaujmout ani oslnit a svůj účel na DVD splní mnohem lépe. Stane se filmem, s kterým se dá úspěšně zabít čas, ale rozjímat nad ním nelze. 60% ()

Payushka

Kdyby alespoň Vin Diesel ze sebe vypotil nějaké to charisma. Jak už ale všichni víme, jeho mimické schopnosti spočívají ve dvou pohledech (jsem drsný a jsem superdrsný) a s tím díru do světa neudělá. Hlas si posadil snad ještě hlouběji než obvykle, a tak jeho pseudo tvrďácký vzhled vyzní do ztracena, možná i chvílemi směšně. Ostatní herci na tom nejsou o moc lépe. Mlaďounká kočička, kterou ochraňuje, se také tváří celou dobu stejně (ta pro změnu jsem křehká a bezbranná). A opravdu nechápu, co v tomhle braku dělá Depardieu. Navíc hraje Rusa a se svým přízvukem zní jako retardovaný Mrazík. ()

Sobis87

Těžko říct, zda za zmršený výsledek celkem zajímavého konceptu může režisér Mathieu Kassovitz nebo až studio, které jeho film razantně prostříhalo, což by vysvětlovalo, proč je Babylon A.D. takovým nesourodým a nedotaženým gulášem. Režisér se sice může vymlouvat na studio, ale to, že je celý film natočený naprosto nezáživně (akční sekvence nevyjímaje), je nepochybně jeho chyba. U tohoto béčka jsem se vyloženě nudil a nad některými scenáristickými kousky jsem jen nevěřícně kroutil hlavou. Tohle je prostě špatný film, ať za to může kdokoliv. ()

IQ Tiqe

Akční film z budoucnosti. Vin Diesel musí dostat jednu dívku z Ruska do USA (v Rusku mimochodem mluví česky). Na pozadí se odehrává jakýsi druhý plán, který nám není známý a je objasněn až někedy ve 2/3. Kdybych ten film neviděl, o nic bych nepřišel. Pokud někdo tolerantní stojí o trochu akce s "poselstvím", pak možná. # příběh 5 | hudba 5 | humor 0 | akce 6 | napětí 1 | pustil bych si znovu 5 ()

XXX: Návrat Vina Diesela

XXX: Návrat Vina Diesela

17.09.2008

Rob Cohen a Vin Diesel znovu spojí síly a vrátí se ke své hitové „cool bondovce pro teenagery“ z roku 2002. Nikoho to nepřekvapuje. Ani jeden z nich nemá za sebou zrovna úspěšné období. Cohenova… (viac)

Francouzský jestřáb sestřelen

Francouzský jestřáb sestřelen

30.05.2008

Přestože se herec (Mnichov) a režisér (Purpurové řeky) Mathieu Kassovitz nemálo natrápil se svým i v ČR natočeným akčním sci-fi thrillerem s Vinem Dieselem v hlavní roli Babylon A. D. (prošvihl… (viac)

Kdo s kým a za kolik

Kdo s kým a za kolik

16.01.2007

Staré pořeklo říká, že méně je někdy více. Ano, je to pravda, někdy je skutečně lepší se krotit, vážit každé slovo a dělat vše se zdravou mírou. Na druhé straně... v každém z nás je kousek megalomana… (viac)