Babylon A.D.

• USA Babylon A.D. (viac)

Šéf ruské mafie Gorsky (Gérard Depardieu), který má pod kontrolou celou východní Evropu, vydává velmi riskantní rozkaz: eskortovat nebezpečnou ženu Auroru (Mélanie Thierry) z Ruska do New Yorku. Zkušený žoldák Toorop (Vin Diesel) vybojoval už mnoho soubojů a přežil války, které devastovaly svět od počátku 21. století. Právě on musí mladou dívku a její sestru Rebeku (Michelle Yeoh) dopravit do cíle, v tichosti a hlavně bezpečně. Aurora se během transportu chová podezřele. Jak je možné, že dívka dokáže řídit starou ruskou ponorku, umí plynně 19 jazyků a zná věci, které se nikdy neučila? Je infikována geneticky vytvořeným virem, který by možná mohl v budoucnu způsobit vyhynutí lidské rasy… (oficiálny text distribútora)

xxmartinxx

Tak tohle se krutě nepovedlo. Opět se dokazuje, že když režisérovi seberete jeho film, nemůže to dopadnout dobře. Je to hloupé, nesmyslné a koukat na to je pravé utrpení. Naprosto nevyužitý potenciál mi vyloženě vadí. ()

Zíza

Tak to bylo pěkně ujetý, hlavně ten konec. Dobře, nějak jsme prošli Ruskem, Kanadou a šupito presto do USA, země zaslíbené, kde vás všichni chtějí pro sebe. Začátek ještě tak nějak šel, ale pak se dost děsivě zvrhlo. Vlastně se nic nedozvíme, nic se neobjasní. Je to škoda, protože to určitě mělo určitý potenciál, ale ten byl potopen na dno Bajkalu. Asi jsem měla shlédnout tu nesestříhanou verzi. ()

Arx

Dvě hvězdičky za vizuální efekty a hlavně Vina Diesela. Bez něj by tento film byl na tom mnohem hůř. Škoda. Do půlky mě to celkem i bavilo. ()

Skejpr

Hned na úvod bych rád podotknul, že Babylonu jsem věřil od začátku, Vina Diesela mám velmi rád a když jsem zjistil, že studio půlku filmu vyhodilu, mísilo se ve mě zklamání a zvědavost zároveň. Ano.. Film objektivně má mezery, místy je to hodně WTF, na druhou stranu ale Kassovitzova vize stále dovede vyvolat mrazení v zádech. Akce je velmi solidní (přestřelka na náměsti je vyloženě geniální), Diesel je stále badass a nebudu popírat, že velmi často jsem se namísto rýpání se ve slabinách uklidňoval představou, jak mohl film vypadat ve skutečnosti. Uznávám tedy, že jsem film hodnotil do stejné míry za to jaký je a za to, jaký by mohl být. Ve výsledku jsem si jej ale užil. A jestli někdy budeme mít možnost vidět film v plné polní.. věřte mi - todle bude velice dobré... P.S. Výborná hudba... ()

Shit

Béčková scifárna jak vyšitá, se spoustou akce, výbuchů, mrtvol a s typicky předrsnělým Vin Dieselem, kterej se nezapotí téměř při ničem a snaží se házet do placu tvrdý hlášky. Co se týká příběhu, tak je jak vyčóřenej z Potomků lidí, ale bohužel dialogy, herci i příběh jsou někdy extra směšný, ale to zase vynahradí závěrečných nadupaných 15 minut, kde se fakt akcí nešetří a Vin to tam kosí slušně. Nicméně ten úplněj závěr mě zase poslal totálně do kolen, takovou nálož sem nečekal, jestli bude pokračování, tak bych viděl, že bude společný s The Pacifier ()

gudaulin

Při sledování Babylonu jsem si vybavil dva tituly, a to jmenovitě Výplatu od Johna Woo, kdy jsem se podivoval, jak se z áčkové scifi povídky s chytrým nápadem dá udělat akční mlátička, kde se původní myšlenka tak nějak ztrácí, a především Potomky lidí, které svým námětem Babylon připomíná. Zatímco Potomci lidí měli perfektní scénář a perfektní režii, ale z mého pohledu poněkud problematický námět, který se scifi žánru odcizuje, má Babylon skvělý námět s nápadem, který má potenciál vodíkové pumy, ale mizernou režii a především zoufale brakovitý scénář, který rezignuje na i tu elementární logiku, kterou v béčkových sférách podobné kousky mají. Pachtění filmových hrdinů připomíná snažení zapřísáhlého vegetariána o otevření masové konzervy pomocí bedny dynamitových patron. Co zůstává, je výprava, která opravdu navozuje dojem světa v chaosu, který by byl skvělým místem pro zpracování dobrodružného příběhu. Několik herců, kteří umí hrát a vzali své angažmá patrně pod tlakem banky, která vyhrožovala exekucí jejich ranče, a několik scén, které na sebe sice nenavazují, ale pokud člověk vypne mozek a zapomene, že je už viděl někde jinde, jsou samy o sobě zábavné. Mimochodem výše zmíněná Výplata je proti tomuto kousku fascinující filmový zážitek, který by si zasloužil nějaké to vítězství na festivalu. Celkový dojem: 15 %. ()

choze

Čekal jsem průser, takže jsem byl příjemně překvapen a to nemám Vina Diesela nijak v lásce. Pokud měl snad BABYLON A. D. ambice přesahující škatulku exotického sci-fi akčňáku, má smůlu, ale v rámci škatulky ani přes málo akce, která je navíc notně nepřehledná, ostudu rozhodně nedělá. Vlastně se mi líbil víc než podobní přeceňovaní POTOMCI LIDÍ. ()

Psema

Úžasně dementní film! Nejen proto, jak otřesně ho nechali Foxové v závěru sestříhat (finálních 30 minut je sledem soustavných wtf momentů), ale hlavně díky scénáři, který by se hodil snad leda k nejnovějšímu Van Dammeovu céčku, nikoliv na vysokorozpočtové sci-fi, jež by si strašně rádo hrálo na Blade Runnera 21. století. Ty pokusy o psychologii, jakousi vnitřní síť tajemných organizací a všudypřítomných tajemství mě skutečně doháněly k slzám smíchu. To si jako Kassovitz a spol. nepřečetli před natáčením scénář? Mám dojem, že ho všichni zavřeli po prvních deseti stránkách s tím, že by z toho mohli být akčnější Potomci lidí, v nichž se bude převážně hláškovat a digitálně honit ego. Mno, každému co jeho jest. ()

somnar

Ne, vyslat do kin něco TAK primitivního a dějově prázdného, to už chce pořádnou kuráž. Totální průser, českým distributorem oprávněně ignorován. Foxové, Mathieu, Vine, smekám. 30% ()

TheDarKnig

hmm, tak tenhle film selhal na vsech frontach, autori nam asi chteli taky podstrcit nejake ty filosoficke kecy, zel dost ubohym zpusobem, jedine positivum tedy zustava na charisme a hlasivkach Vina Diesela, ktery je opravdu strasnej typek (v dobrem slova smyslu).. snad i nektere casti akce jeste usly, ale co na tom, kdyz je to podano v takovem nesourodem pitomem celku ()

genetique

Poctivé sci-fičko, na ktorom je ale počas celého deja badateľne vidno problémy s nesúvislosťou celého príbehu a rozkol medzi alternatívnymi verziami v niektorých bodoch scenára. Po dlhej dobe (štyri roky) som sa tešil na Vinov návrat do akčného žánru, no žiadny veľký prevrat týmto filmom nespravil, práve naopak. Veľa divákov na svoje mená neprilákali ani mená ako Michelle Yeoh, či dokonca Gérard Depardieu, ktorého postava bola absolútne neznesiteľne úbohá. Niektoré režisérske nápady ale veľmi potešili, bolo vidno, že Mathieu Kassovitz sa aspon audio-vizuálne snaží zachraňovať čo sa dá. Vinov hromový hlas ma prebral vždy, keď očné receptory chceli vypovedať službu, potom vždy nasledovala akčná scéna, ktorá mi zdvihla adrenalín a s takýmto opakovaním som odpozeral celý film, ktorý mal našťastie krátke trvanie. 55%. ()

Hakha

Tohle se ale vůbec nepovedlo, největším kladem jsou herci a ... no jen herci, zbytek je nezajímavá a nudná podívaná s otřesnou akcí. Jednohubka, která měla dobrý potenciál a zajímavého režiséra, těžko říci, jak by film celkově dopadnul, kdyby do toho Kassovitzovi nekecali, tak hodnotím 1,5 hvězdičky... ()

Hellboy

Rutinně natočený brak, který si nezalouží abych na něj plýtval komentářem a nechápu, jak jsem se na to mohl podívat. Že je to vykrádačka nejrůznějších filmů (Pátý element hlavně, Potomci lidí) nemusím zdůrazňovat, jenže oproti nim je to prostě jen chaotická slátanina, akční scény jsou zabité špatnym střihem, herecké výkony docela ujdou, tady totiž ani není co hrát, režie nijak nevylepšuje ne moc dobrej scénář.... atd atd. Ne, některé scény byly dokonce docela dobré, ale hlavně první půlhodinka je fakt nesnesitelná, namachrovanej Vin Diesel se svym hlubokym hlasem..Nejdřív jsem tomu dal jen 1*, ke konci jsem si řikal, že by to mohlo bejt i na 3***, ale pak jsem si to zase rozmyslel. První půlka v postapokalyptickém Rusku je prostě hrozná. Jo no a pak ty zásahy studia, kdo ví, jak moc ovlivnily výsledek.. A co tam dělá Michelle Yeoh, Mark Strong nebo Gérard Depardieu nepochopim:) ()

3DD!3

Vin Diesel, Michelle Yeoh a Mélanie Thierry se snaží seč můžou, ale se slabým sénářem a přihlouplými hláškami svádí nerovný boj. Celkový dojem trochu upravuje výprava a solidní zpracování budoucnosti, ale víc než lehce nadprůměrnou zábavu z toho nedostane. ()

Arachneuss

Kassovitz měl možnost natočit revoluční vizi budoucnosti ve stylu Potomci lidí. Vin Diesel měl možnost velkého combacku do áčkové třídy akčních herců. Pak přišli producenti a studio... Z Babylonu A.D. je velmi vidět, že někdo vzal skvěle natočený příběh, vypustil z něj přes půl hodiny děje a sestříhal jej do podoby drahého pilota se slavnými herci, zajímavým příběhem a krásnou vizualizací. Z filmu se tak stává názorná ukázka momentu, kdy režisérova vize byla obrácena o 180 stupňů. Důvodů proto je několik, zaprvé samozřejmě Kassovitzova žaloba na studio a také vůbec nevěřím, že tvůrce Nenávisti či Purpurových řek by stvořil takovýto paskvil. Ty dvě hvězdičky jsou za vizi, režii a Diesela. Ten film má potenciál, bohužel ne verze kterou byl svět obdařen. ()

Le_Chuck

Klipoidná verzia Children of Men s presaturovaným vizuálom Blade Runnera. A do toho trochu Matrixu a Equilibria, teroristi, sekty, klony, všetkého veľa, veľa, veľa. Obrovské univerzum, ktoré si aj cez svoju gulášoidnosť pýta odpovede. Žiaľ Kassovitz kĺže po povrchu a jediné čo ho zaujíma je vzdať tribute svojím dcérkam. Darmo bude skúvíňať, že mu do toho štúdio kvákalo. Na tento megamix by totiž nestačila ani vymyslená stopáž dir cutu, ale hlavne ani sám ujo režisér. Vo výsledku nedorastený bastard sci-fi a akčného spektrálu vhodný akurát tak do vitrínky veďla reklamy na Nike. A pritom na druhé menované rejža určite má a aj vďaka sympatickému fetišu lietať kamerou cez všetky možné otvory a schopnosti skládať krásne omalovánky ma film nenudil. Podobne je na tom akcia, výborná, ale málo a trestuhodne nevyužitá charizma a schopnosti Diesela a aj Michele Yeoh. Fakt ma nezaujímajú ich múdre žvásty a ešte keď do toho brnká hip-hop. B.T.W. Použitie tejto wanabee drsnej linky je dokonalým anestetikom akéhokoľvek náznaku dusnej atmosféry a s prehľadom najväčší technický prešľap. Škoda, škoda potenciálu a nerozhodnosti o čom Babylon A.D. vlastne bude. Mohol byť o všetkom a je o ničom. 60% ()

Kaka

Na Babylonu je fajn, že je poznat evropský "touch" režíséra Kassovitze. Především úvodní scenérie jižní a značně rozbombombardované Evropy jsou fajn. Jakmile se děj přesune na západ, je to stále horší a horší. Akce je až příliš přitažená za vlasy, Diesel sice cedí cool hlášky - s jeho charizmatem to není vůbec těžké - ale jako nezničitelná mašina mne nebaví. Špatný je i celý děj, který vede k úplně tragickému a nicneříkajícímu finále. Zaručeně vytrhne z letargie neuvěřitelně nasnímaný souboj v kleci a několik technicky zdatně vyřešených serepetiček, ale celek to od rozpačitého výsledku nezachrání. ()

Falko

Tak priznam sa ze netusim, ake nezhody malo studio s reziserom Kassovitzom, ktory ma za sebou aj celkom slusne PURPUROVE RIEKY (2000) alebo GOTHIKU (2003), ale zrejme sa to podpisalo aj na filme. Znicene futuristicke Rusko v prvej polovici filmu posobilo na mna este depresivnejsie, ako futuristicky Londyn vo filme POTOMCI LIDI (2006), ktory sa mi ale velmi pacil a nech uz bol Vin Diesel akokolvek cool, neposobilo to na mna zabavne, ale skor nezazivne. Najlepsia bola vo filme nahanacka a strielacka so superrychlimi stihackami na Aljaske, ale zial ani zaver filmu nedopadol dobre, skor prekvapivo skoncil bez nejakeho akcneho konca, ktory by stal za to. Teda nejake action tam bolo, ale bolo ho malo. Fanusikovia Vina Diesela ho opät uvidia v drsnej ulohe, teda v takej, v akej ho mam rad aj ja. Snad vyjde na DVD nejaka Director´s Cut verzia. Inac prekvapil ma aj Depardieu v zapornej ulohe Gorskyho... 17.09.2008 _______ Po dlhsej dobe sa divam na premiery filmu v Ceskej republike a prekvapuje ma datum premiery 25.03.2010, kedze tento film mal uz davno vyjst na DVD, alebo je to nejaka prerobena verzia, ktora ide znovu do kin??? ... 01.02.2010 ______ Vin Diesel - (Toorop) +++ Michelle Yeoh - (Sestra Rebeka) +++ Mélanie Thierry - (Aurora) +++ Gérard Depardieu - (Gorsky) +++ Hudba: Atli Örvarsson +++ (Videl v kine 16.09.2008) ()

Rex Mundi

Mám rada dystopické scifíčka, mám rada, keď sa pri nich putuje do diaľok a mám rada Vina Diesela. Babylon AD ma zdrapol za golier a bavil skoro do konca - bavil ma tak, ako naposledy pred pár mesiacmi Wanted. Poctivý sci-fi akčňák s drsným pragmatickým hrdinom (takých priam milujem) a citlivou kráskou, čo sa správa ako zmyslov zbavená (tie neznášam, ale je mi jasné, že Hollywood sa ich nevzdá). Samazrejme, že mi vadili diery v príbehu... aj slušne povedané odfláknutý koniec. Ale keď Ultraviolet má 37% a Aeon Flux 48%, Babylon AD si nad 50% rozhodne zaslúži. V podstate súhlasím s Klerikom, iba tá moja hviezdička navyše je za Vina a nie Cocacolu ;-) ()

Niktorius

Ač ve své devadesátiminutové podobě Babylon A.D. absolutně nedává smysl, tak jsem se u něj vlastně celkem dobře bavil a unrated verzi si rozhodně pustím... ()

XXX: Návrat Vina Diesela

XXX: Návrat Vina Diesela

17.09.2008

Rob Cohen a Vin Diesel znovu spojí síly a vrátí se ke své hitové „cool bondovce pro teenagery“ z roku 2002. Nikoho to nepřekvapuje. Ani jeden z nich nemá za sebou zrovna úspěšné období. Cohenova… (viac)

Francouzský jestřáb sestřelen

Francouzský jestřáb sestřelen

30.05.2008

Přestože se herec (Mnichov) a režisér (Purpurové řeky) Mathieu Kassovitz nemálo natrápil se svým i v ČR natočeným akčním sci-fi thrillerem s Vinem Dieselem v hlavní roli Babylon A. D. (prošvihl… (viac)

Kdo s kým a za kolik

Kdo s kým a za kolik

16.01.2007

Staré pořeklo říká, že méně je někdy více. Ano, je to pravda, někdy je skutečně lepší se krotit, vážit každé slovo a dělat vše se zdravou mírou. Na druhé straně... v každém z nás je kousek megalomana… (viac)