Babylon A.D.

• USA Babylon A.D. (viac)

Šéf ruské mafie Gorsky (Gérard Depardieu), který má pod kontrolou celou východní Evropu, vydává velmi riskantní rozkaz: eskortovat nebezpečnou ženu Auroru (Mélanie Thierry) z Ruska do New Yorku. Zkušený žoldák Toorop (Vin Diesel) vybojoval už mnoho soubojů a přežil války, které devastovaly svět od počátku 21. století. Právě on musí mladou dívku a její sestru Rebeku (Michelle Yeoh) dopravit do cíle, v tichosti a hlavně bezpečně. Aurora se během transportu chová podezřele. Jak je možné, že dívka dokáže řídit starou ruskou ponorku, umí plynně 19 jazyků a zná věci, které se nikdy neučila? Je infikována geneticky vytvořeným virem, který by možná mohl v budoucnu způsobit vyhynutí lidské rasy… (oficiálny text distribútora)

LukeSharp

Všechno super,ale ten konec byl useknutý tak neskutečným způsobem,že nemůžu dát jinak než pouze 3*. Jinak je to docela koukatelné,akce i když občas hodně divná tak se dá,je to celé celkem efektní a tak dávám za 60% ()

pe3czech

Před shlédnutím filmu jsem nechtěl být ovlivněn jinými lidmi a tak jsem ani nenahlížel, jak si vede procentuálně a už vůbec jsem nepročítal komentáře. Po promítání je příjemné mé zjištění, že jsem se de facto s většinou shodl - za dobu celého snímku jsem Babylon A.D. hodnotil tříhvězdičkově, když lehce podprůměrnému snímku přidávaly protekci faktory oblíbenosti Vina Diesela u jedné z mých mentálních osobností, a natáčení v Českých exteriérech. Ostravskou Hlavní třídu jsem si totiž jako Kazachstán do toho dne nedovedl jako kazašské město budoucnosti představit a vysoké pece ve Vítkovicích jako vladivostocký tábor pro uprchlíky taky ne. Ovšem ten konec - ten mne opravdu ohromil. Míra mého ohromení byla taková, že u jiných filmů spíše dvě hvězdičky přidávám, leč u Babylonu A.D. je moment překvapení ve skrze záporném slova smyslu. Stále se snažím přijít na to, kterak se Toorop dokázal zachránit ze všech polízanic a postavit tak krásný srub, když zlá církev si jej byla schopna najít kdekoliv, a pokud vezmeme v úvahu, že církev byla schopna zmobilizovat armádu, tak by jistě Tooropovi osladit i lítání po stavebních úřadech při žádání o stavební povolení. Prostě ten srub nemohl tak lehce postavit. Snad v nezkrácené verzi filmu je pointa prozrazena, snad jí někdy uvidím a snad někdy budu moci klidně spát, poněvadž už budu vědět kterak terorista Toorop ke srubu přišel ()

migele

Pěkný průměrný film, který vám udělá z nudného večera, příjemný večer. Vin Diesel, který si zde ještě drží svou reputaci o kterou přišel v Rychle a zběsile 4, to zde rozjede svými nesmrtelnými kousky. Také se mi líbí role Gérarda Depardieu. No nejde o nic převratného. Dobře jsem se pobavil, když jsem tam viděl místa kde denně jezdím busem do školy a ze školy(Ostrava-Poruba). Určitě radím se na to mrknout, o nic nepřijdete.3* ()

Elegnor

Slušnej film; nic, co by se vrylo do paměti, ale taky to neni ztráta času.. Hezký akční scény, Vin Diesel drsnej jako obvykle, pěkná hudba,.. Jediný, co mi vyloženě hýbe žlučí, je zdejší srovnání s potomky lidí.. Babylon je v mých očích o pár tříd horší, má mnohem plošší atmosféru, přímočařejší děj, je to o dost větší scífko a rozhodně neni tak uvěřitelnej.. A proč ho s tim v první řadě vůbec srovnávat?! Každopádně solidní průměr.. ()

SamFisher

No musím říct že nic moc, na akční film málo akce, příběh taky za moc nestál, ale jako oddechovka stačí a Diesel jako vždy cool ()

unrocker

Není to až zase tak špatný film. Má to nápad, sice trošku utáhlé jenom na Vina Diesela a je vidět že je mu to šité na míru. Každopádně jen tak dál a snad to bude příště lepší... :) ()

Pharlap

Zase role na kterou se Vin Diesel sakramentsky hodí a seděla mu dle mne. Což je tak asi jediný herecký zážitek a dobrý pocit v rámci obsazení filmu.. Scénář se dal rozhodně lépe posadit a celkově by film dostal naprosto jiný nádech, především je mi líto naprosto stupidního a zahozeného konce.. Snad se dočkáme dvojky.. ()

Dinsberg

Akční film téměř bez děje. Tažná myšlenka žádná, jen nezáživný akční road movie.Od režiséra Purpurových řek bych čekal víc než kyberpunkový nářez. ()

2scha

mě to bavilo. jen mi přijde, že tam chybí spousta dovysvětlení (viděl jsem 90. minutovou verzi), mám v plánu si sehnat prodlouženou verzi a třeba své hodnocení zvednu. zatím je to za 3*. ()

Quendi

Ještě tak do tří čtvrtin to jakž takž táhne představa, že to bude mít nějakou myšlenkou a pak to skončí jako totální mišmaš bez JAKÉKOLIV pointy. Skutečně. O čem ten film vůbec byl?! ()

dragosta

Nevěřila bych, že to někdy napíšu, ale tenhle film zkazila hudba. Asi to měl být pokus o drsňáckou atmosféru, ale akorát mu přidala divnou pachuť. Vin Diesel hrál stejně jako jindy, možná by udělal líp, když by místo toho vzal roli v Hitmanovi..Jinak příběh sám o sobě nebyl špatný, pár scén bylo dost ujetých, ale ikdyž jsem viděla delší (prý mnohem lepší) 101 minutovou verzi, stále je to jen na 3 hvězdy. ()

Slunik

Děs a hrůza, film mě vůbec nebavil, i když se tvářil dost akčně. Nic nedávalo smysl a jednotlivé scény na sebe snad ani nenavazovaly. ()

Havala

Veliké zklamání z tohoto filmu. Děj vysloveně blbý, s pár dobrýma akčníma scénama, nejvíc snad vadil ten přitroublý postapokalyptický svět. Závěr, ten to korunoval, prakticky o ničem. Zklamání. ()

kolik27

Milí důvtipové ... Chtěl bych bejt tak dokonale a nekompromisně zdegenerovanej dokonalostí, nadhledem a intelektem, že bych zapomínal na význam slova soudnost. Kde jakej intoš si pustí Diesla v akčním sci-fi a čeká zázraky. Vaši nevědomost bych chtěl mít, jelikož mít takhle čisto jako většïna těch gurmánu, asi by mě nikdo nemohl rozčílit, jelikož bych si to ani neuvědomil o co mu de. "Když to neumíš, tak se do toho neser!" © moje milovaná prababička ()

Patches1984

Dokud se cestuje ze Srbska přes Rusko a Aljašku do New Yorku, tak to ještě celkem jde. Je to sice béčko, nic moc se nestane a ani jednotlivé scény nejsou nijak nápadité, ale couž. Diesel vypadá pořád drsňácky, občas se s někým porve nebo někoho zastřelí, proč ne. Kdyby u tohohle Babylon A.D. zůstal a na konci cesty to zaplácl nějakou jednoduchou pointou a jednou pěknou akční bitkou se záporákem, tak tomu možná nakonec dám i čtyři hvězdičky. Problém ale je, že v New Yorku se najednou zničehonic vynoří pět pro děj naprosto zásadních postav, během poslední čtvrthodiny se stane asi tak padesát různých věcí a na diváka je najednou vychrleno nespočet různých vztahů, souvislostí a odkazů na minulost kdekoho. Výsledkem je totální guláš, ze kterého jsem si sice neodnesl žádný vhled do pozadí a tajů zápletky, ale zato solidní bolest hlavy. 4/10 ()

XXX: Návrat Vina Diesela

XXX: Návrat Vina Diesela

17.09.2008

Rob Cohen a Vin Diesel znovu spojí síly a vrátí se ke své hitové „cool bondovce pro teenagery“ z roku 2002. Nikoho to nepřekvapuje. Ani jeden z nich nemá za sebou zrovna úspěšné období. Cohenova… (viac)

Francouzský jestřáb sestřelen

Francouzský jestřáb sestřelen

30.05.2008

Přestože se herec (Mnichov) a režisér (Purpurové řeky) Mathieu Kassovitz nemálo natrápil se svým i v ČR natočeným akčním sci-fi thrillerem s Vinem Dieselem v hlavní roli Babylon A. D. (prošvihl… (viac)

Kdo s kým a za kolik

Kdo s kým a za kolik

16.01.2007

Staré pořeklo říká, že méně je někdy více. Ano, je to pravda, někdy je skutečně lepší se krotit, vážit každé slovo a dělat vše se zdravou mírou. Na druhé straně... v každém z nás je kousek megalomana… (viac)